Jak zabránit línání u psa?

Anonymní
17.11.19 12:17

Jak zabránit línání u psa?

Zdravím, je nějaký způsob jak omezit línání u psa, konkrétně pekineze? Existují nějaké přípravky, šampony nebo i nějaké tabletky? Chlupy máme opravdu všude a i když vysáváme každý den, je tu furt bordel. :nevim: díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6652
17.11.19 12:21

Zkoušela jsem kde co, jediné co opravdu pomáhá je dát si tu práci a v hlavní sezóně (podzim, jaro) vyčesávat ob den, mimo sezónu aspoň jednou týdně. Zkoušela jsem oleje (do jídla i na srst), tabletky, šampony a výsledek byl pořád stejný, všude hromady chlupů. A my to máme rovnou ze dvou velkých psů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9006
17.11.19 12:25

Máš dlouhosrstého psa? Tak se starej a vyčesávej ho :roll:. Jak mu chceš bránit v přípravě na zimu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
17.11.19 12:29

Já mám kočku a také strašně líná pomáhá jen vyčesávání. Také stále jen vysávám. Štve mě to, ale je to můj mazlíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1994
17.11.19 12:34

Tak zvířata línají, mění srst, tak než sis pořídila psa, měla jsi počítat, že to bude starost. Nic s tím neuděláš, vyčesávej, vyčesávej, uklízej, nic jiného Ti beztak nezbývá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
17.11.19 12:42

:nevim: na to nic není, to je normální. Musíte psa vyčesávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
17.11.19 12:43

Pomůže pouze vyčesávat, vyčesávat, vyčesávat… u nás je také línací období, máme labradorku a chlupů je jak na 3 psy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
17.11.19 12:55

:roll: :roll: :roll: anonym :roll: :roll: :roll: no hele, pořídit si chlupatyho psa a pak se divit, že líná? Vem kartac a česat, česat, česat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
17.11.19 13:01

Oholit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15445
17.11.19 13:07

Výměna srsti na podzim a na jaře je přirozená. S tím nic nenaděláš.

Pokud ho budeš pravidelně každý den alepsoň jednou vyčesávat, tak omezíš chlupy po prostoru, protože je organizovaně vyčešeš. Speciálně u chlupatých psů jako je pekinéz je přece každodenní česání základní formou péče o psa.

Plus ti práci usnadní nějaký robotický vysavač, co si s dlouhými chlupy umí poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
17.11.19 13:09

Nejde tomu zabránit. Vyčesávej aspoň 1× denně. Ale já stejně v období línání denně vysávám o víkendu i 2×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6816
17.11.19 13:09
@Anonymní píše:
Zdravím, je nějaký způsob jak omezit línání u psa, konkrétně pekineze? Existují nějaké přípravky, šampony nebo i nějaké tabletky? Chlupy máme opravdu všude a i když vysáváme každý den, je tu furt bordel. :nevim: díky za rady

Taky bych se styděl za tento dementní dotaz a ještě víc dementní řešení jako ládovat psa pilulkama, aby nelínal. :potlesk: Vy jste si psa neměla pořizovat vůbec…

Jinak jak už tu padlo, denně důkladně vyčesávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8929
17.11.19 13:15

Souhlasím s výše napsaným, jedině pravidelně vyčesávat. Hodně lidí si na vyčesávání chválí Furminator.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
17.11.19 13:40

Z našeho psa (kratší chlupy) se nedá vyčesat skoro nic, všechno si šetří, aby to pustil na gauč :) Ale já jsem s tím počítala, je to pes, no. To mě víc štve, že všude nacházím své vlasy. Jediné opravdu účinné řešení je podle mě psa oholit nebo celého omotat freškou 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
17.11.19 13:43

Tak co napsat snad jen že sis měla pořídit jiný zvíře nebo žádný, každý totiž buď líná, pelichá… Nebo si příště výběr jiné plemeno třeba naháče. :think:
Jako dobrovolně plánovat cpat do psa chemii kvůli chlupům to už je level dement..
Prostě psa vyčesávat, vyčesávat a doma uklízet. Jo a koupání línání zhoršuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat