Kauza Nutrilon

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 19.05.09 12:38
Kauza Nutrilon

Ahoj, právě jsem koukala na Reportéry ČT

http://www.ceskatelevize.cz/…eporteri-ct/

a zaujala mě reportáž o té zkažené kaši NUTRILON, jak se přede 2 lety přiotrávil 4měsíční Štěpánek. Viděly jste? To je teda síla, jaký ta firma používá mafiánské praktiky. Nejvíc mě zaráží, jak slíbili, že stáhnou vadnou šarži a pak se na to vykašlali a ještě dělali z té matky úplného pitomce. To, že se dostane do jídla sajrajt se stát může (viz případ příkrmu Hamánek BIO s brokolicí, kde byl nadlimitní výskyt dusičnanů, ale ti to stáhli a ostatní spotřebitele informovali) tak to beru, ale takovéhle jednání mě teda pěkně nadzvedlo :twisted: :twisted:
No zatím nedokrmujeme, ale až budeme, určitě to nebude Nutrilonem!!! Co si o tom myslíte vy?

Reakce:
brre
Kecalka 329 příspěvků 19.05.09 13:54

tak jsem to ted dokoukala je to docela sila. ja jsem ze zacatku davala taky kase Nutrilon a ted jsem teda rada ze byli v poradku a malymu se nic nestalo. nejvic me zarazi ze s tim nic neudelali a dal to prodavali. :roll: clovek uz aby se bal cokoliv koupit.

fleur02
Povídálka 32 příspěvků 19.05.09 13:57

me spis nadzvedlo jednani policie a pana primare.. ale co se vlastne divim, vzdyt je toho vsude kolem spoustu.. pred par tydny jsem reklamovala zkazenou Bebu 1 Premium UM a jednani ze strany Nestle bylo jeste horsi..
(jinak nutrilon UM pouzivame, zatim spokojenost)

villa
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 19.05.09 13:58

teda…nemám slov!!!!
Holky, to je prostě síla!!! Nutricia, nemocnice, soukromí doktoři, KHS, policie…prostě hnus!!!!! Já být tou ženskou (asi mluvčí) na té policii, tak bych teďka chodila kanaláma a ač jsem státní úředník, tak je mi fakt do breku, jaké kretény to platíme ze svých daní!!!!!!!!!!­!!!!!!!!
A nutrilon kaši mám doma, tak jí asi dojím raději já :D

jamap
Kecalka 330 příspěvků 19.05.09 17:34

Prosímvás holky klid…je to dva roky stará kauza…takže pokud se Vám děti neotrávili doteď, tak to asi tak horké nebude.

Na rovinu, Nutricia měla tu smůlu, že se v té kaši našlo něco viditelného (a vzhledem k popisu matky, bych řekla že je velmi pravděpodobné, že se někde na stroji vytvořil nános karamelu a prostě pak se odlomil do té kaše).
Nedělejme si iluze, že UM co kupujeme a nenajdeme tam něco viditelného jsou úplně v pohodě. Stačí se podívat jak hypermárkety, velkosklady tyto výrobky převážejí a skladují…na paletách venku, v kamiónech je kolikrát přes léto i víc jak 60°C…

Jinak co se týče chování Nutricie, tak ano musím říct, že by si měli najít jiného člověka do oddělení reklamací…očividně to je idiot a ještě s chováním řeznického psa. Bohužel to dnes u firem bývá standart. Neobhajuji tím jednání firmy, to je otřesné a měli se zachovat jinak. Přecejen kdyby to bylo při výrobě (a to se může stát) tak to prostě na rovinu řeknu. Je fakt, ale že to nemusela být jediná příčina.
Krmím Nutrilonem a i nadále budu, co vím tak Vítkovická nemocnice ho používá taky.

Spíš co mě naštvalo, byl přístup policie, kontrolních úřadů, doktorů…a toho že se nemáte kde dovolat.

Bohužel jsem neviděla úvodní řeč matky, můžete mi některá napsat jak to bylo? Protože z průběhu jsem pochopila, že matka dala dítěti kaši ve které ty hrudky našla?…a to mi nejde nějak na rozum.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 19.05.09 17:59

Matka udělala dítěti kaši, pak mu bylo zle a ty hrudky našla až na dně balení. Navíc říkala, že docela zapáchaly, takže silně pochybuje, že šlo o karamel.
No nevím, měli přece normálně udělat rozbor a byl by klid. Kdyby to byl fakt karamel, tak by měli v ruce jasný důkaz. Navíc ta matka si ten rozbor prý chtěla sama zaplatit… Taky si nedělám iluze, že jiné firmy mají potraviny úplně OK, ale je dobrým zvykem, když už se něco stane zjistit o co jde, uvědomit ostatní spotřebitele, nic netutlat a vadný výrobky stáhnout z trhu. Tahle reakce na reklamaci, to je síla. A jak se choval ten doktor a policajti, to je taky hnus, to máte pravdu.

maminkamartina
Ukecaná baba ;) 1843 příspěvků 19.05.09 18:06

Taky jsem se chtěla podívat, ale nejde mi to spustit. Snad chybí nějaký modul, ale když jsem se ho snažila nainstalovat, tak mi to pořád něco hlásilo. Tak nevím čím to je :(

Lenika
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 19.05.09 18:24
fleur píše:
me spis nadzvedlo jednani policie a pana primare.. ale co se vlastne divim, vzdyt je toho vsude kolem spoustu.. pred par tydny jsem reklamovala zkazenou Bebu 1 Premium UM a jednani ze strany Nestle bylo jeste horsi..
(jinak nutrilon UM pouzivame, zatim spokojenost)

Bebu používáme - trochu jsi mě vyděsila - jak jsi poznala, že je zkažená? Díky za info.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 19.05.09 20:58

Já to slyšela dnes od ségry. Příšerný prý bylo jednání policie a mluvčí,která nebyla sama schopná říct ani slovo 8O

No,musíme se všechny co dokrmujem modlit,aby nás to nepotkalo :roll:
Ale samozřejmě stát se může všechno,a vždycky v tom je lidské zavinění :? :( Takže je asi jedno,zda používáme Nutrilon,Bebu či Sunar..

Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 20.05.09 21:46

Udělalo se mi úplně zle při představě, že něco takovýho najdu na dně v kaši 8O . Nutrilon kaši jsme zkusili na začátku, ale přišla mi na první kaši hrozně sladká, tak jsem je už nekupovala :?
Nutrilon UM jsem používala dlouho a přišlo mi dobrý, teď mám první balení Nestlé Junioru na zkoušku, ale jak tak čtu, tak ani u Nestlé nikdo neví :roll:
Taky by mě zajímalo, jak poznám, že je mlíko zkažený :?

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 21.05.09 21:29

Víte asi se na mě budete zlobit,ale vždyt tohle se přece může stát u čehokoli a možná se i stalo,jen se to nezveřejnilo,ne každý to dává do televize,jinak já teda Nutrilon používám a jsem nad míru spokojená :)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.09 23:14

a to jako tu matku hned poté, co se tomu malému udělalo zle, napadlo, že je to z tý kaše, a prohrabávala ji (nebo vysypala) a na dně našla hrudky jo???
nebo někdo chce tvrdit, že Nutrilon podplatil policii i doktory, aby stáhli zdravotní dokumentaci?
jeden z těch lidí v reportáži řekl na kameru, ať mu „tu paní“ (jméno jsem zapomněla) vůbec nepřipomínají. To mluvil o té matce.
a pokud teda byla vadná celá šarže, mělo by se těch matek přihlásit víc, ne??? Nebo spadlo něco do té jedné…
nedokážu si z toho udělat vůbec obrázek - bylo to celý divný.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >