Každý měsíc mám opar

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalan
Povídálka 20 příspěvků 14.07.19 10:15
Každý měsíc mám opar

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu je mi 22 a odjakživa trpím na opary mám to po mamce a navíc mám autoimunitní onemocnění (JIA) mám velmi slabou imunitu… ale poslední dobou je to opravdu otřesné během 2 měsíců se mi udělalo 5 oparů, nestihne se mi doléčit jeden a hned mi vyraší další a další. Opary mám opravdu pravidelně každý měsíc. Jim hodně ovoce a zeleniny, mám ji moc rada piju jen čistou vodu snažím se chodit i cvičit proste mám pohyb minimálně 2× týdně, sladké si dam třeba jen 1× v týdnu, takže si myslím že moje životospráva není zas tak špatná, ale už si nevím rady mám úplně zjizvenou pusu což nepřidává moc na vzhledu a hlavně mě pak bolí celá pusa a mám všude červený flíčky. Prosím tedy o Vaše rady nějaké prášky nebo extra vitamíny mastičky c okoliv. Momentálně používám herpesin masticku, ale potřebovala bych spis něco co zabrání úplně výskytu těch oparu. Předem děkuji :kytka:

Reakce:
Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 14.07.19 10:20

Ahoj, tak to jsi na tom stejně jak já. Opary v jednom kuse. Taky mám autoimunitni onemocnění. Kožní na to dá jen masticku a nic jiného. Když mám jeden opar, tak si ho mažu framykoinem a zbytek pusy obyčejným balzámem na rty. Tím to chrání, ať se ty bakterie nerozlezou. Doma mám svůj hrníček, sklinku, talíř i příbor. Jak to někdo použije a já si pak třeba vezmu sklinku, okamžitě je opar na světě a plno aftu. Tohle je jediný, čím to dokážu celkem minimalizovat. Když už cítíš svědění, nebo brnění, okamžitě natírat. Nic jiného mi ještě nepomohlo. Tohle trošičku jo

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 46583 příspěvků 14.07.19 10:26

Koupit si B - komplex a pravidelne brat. Delat si do vyvaru kvasnicove noky nebo kvasnicovou pomazanku. Ja nikdy opar nemela.
Tvemu telu chybi neco, tak to projevuje.
Ted jsem mela v patek strach, protoze jsem se loucila se znamou, ze ji dlouho neuvidim a ona mela zrovna opar, tak jsem mela strach, jestli to nechytnu a nastesti nic.
Ona opar dostala, kdyz jsme jely ve ctvrtek MHD. Napred se chytla madla, pak se poskrabala na puse a ten vecer psala, ze udelala blbost, ze pak chytla opar.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 14.07.19 10:40

Primárně to řeš se svým ošetřujícím lékařem, je možné, že se ti někde něco pomalu začíná horšit a ty opary jsou první příznak.

Pokud se nenajde něco hned na první vyšetření, stálo by za to udělat testy na vitamíny a minerály, je možné, že třeba tvůj trávicí trakt něco špatně vstřebává a něco ti chybí. Co určitě můžeš udělat je začít užívat B-komlex a začít jíst dýňová semínka - tak 2 lžíce denně. Klidně je může třeba nechat spolu s cukrem zkaramelizovat, anebo naopak přidat česnek a chilli. Jsou bohatá na zinek a ten pomáhá.

https://www.gastro-blog.cz/…-v-karamelu/
https://www.apetitonline.cz/…seminka.html

Jinak - máš vyloučenou celiakii? Často bývá s autoimunitními problémy spojená, včetně JIA.

Příspěvek upraven 14.07.19 v 10:42

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 14.07.19 10:42
@Niki Ku píše:
Ahoj, tak to jsi na tom stejně jak já. Opary v jednom kuse. Taky mám autoimunitni onemocnění. Kožní na to dá jen masticku a nic jiného. Když mám jeden opar, tak si ho mažu framykoinem a zbytek pusy obyčejným balzámem na rty. Tím to chrání, ať se ty bakterie nerozlezou. Doma mám svůj hrníček, sklinku, talíř i příbor. Jak to někdo použije a já si pak třeba vezmu sklinku, okamžitě je opar na světě a plno aftu. Tohle je jediný, čím to dokážu celkem minimalizovat. Když už cítíš svědění, nebo brnění, okamžitě natírat. Nic jiného mi ještě nepomohlo. Tohle trošičku jo

Hele opar je virové onemocnění - framikoin je zbytečný. To co funguje na bakterie, nezabírá na viry. A hlavně teda kdo na ně trpí, tak mí ten virus v sobě a ten jen čeká na oslabení organismu, aby se mohl pomnožit, když ho zrovna bílé krvinky na chviličku „spustí z očí“…
Když už, tak to chce zovirax.

Lalan
Povídálka 20 příspěvků 14.07.19 10:48

@Ou
No vyloučeno jí nemám, u svého lékaře jsem byla několikrát s tímto a ten mi vždy napíše nějakou masticku a nic víc. Dokonce minuly měsíc kdy jsem volala mému lékaři protože jsem měla opravdu obrovský opar přez celou pusu a nateklou půlku obličeje co mám dělat jestli mi něco nenapíše a odpověď která mě dostala : tak si to propichnete nějakou jehlou a namažt e si to 8o 8o 8o snad nikoho nepohorsim tou fotkou, ale pro představu :lol:

pannda
Kelišová 7079 příspěvků 36 inzerátů 14.07.19 10:53

Většinou je to nedostatek vit. B12 a zinek…Jinak spouštěč je hodně stres

LydiaD
Echt Kelišová 8103 příspěvků 14.07.19 11:04

@Lalan
Já na ně občas trpím, ale nikdy jsem nepřišla na to, jak urychlit hojení.
Známý bral antibiotika a kamarádka chodila na injekce, dostávala vitamín B.
Asi zkus jiného doktora, aby sis to popíchla, to je slušný masakr :roll:
Mně to spouští i lehký stresík, když jsem nastydlá, ale tohle se těžko ovlivňuje :nevim:
Držím palce, aby nějaký doktor pomohl.
Aspoň to co nejvíc minimalizovat.
Pokud na to trpíme, objeví se to občas vždycky, ale Ty to máš opravdu často, to je už hodně obtěžující, chápu, že to řešíš.
A mimochodem, máš nádherný rty ;)

Aduš8
Kelišová 5347 příspěvků 14.07.19 11:26

Já na ně trpím většinou v určitém období, někdy mám dva roky pokoj a pak léčím jeden za druhým. Když jsem je měla opravdu velké a často, doktor mi nasadil Herpesin tablety, používají se i na léčbu pásového oparu. Bere se 5*denně po dobu pěti dnů. Pak jsem měla i rok pokoj. Bohužel, jsou jen na předpis. Antibiotika na opar nepomůžou, je způsobený viry. Herpesin jsou antivirotika.

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 14.07.19 13:43

@Ou já jsem si pak uvědomila, že je to virovy. Ale framikoin mi pomáhá na změkčení a častěji se zhoji, mám opary pořád a zatím jediná osvědčená metoda. Rychleji ten opar zmizne

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7885 příspěvků 14.07.19 14:36

Může se jednat o impetigo. Taky používám framykoin. Nikdy nepiju ze stejné sklenice /příbor ani s rodinou, od ty doby mám klid.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 14.07.19 14:40

Me se delaj opary v oku, vetsinou pred zimou, kdyz se zmeni pocasi a slabne imunita. Krom masticek dostavam antibioticky kapky a posiluju imunitu. To je proste tou imunitou, ale mohli by ti dat i atb aspon :/

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 14.07.19 14:41

Jo herpesin tablety taky beru

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 14.07.19 15:27

Někdy velmi dobře funguje cigaretový popel, který se vetře do oparu.

Váš příspěvek
Reklama