Mohu si do letadla do kufru zabalit antibiotika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
misa.859
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 12.07.19 19:20
Antibiotika do kufru (letiště)

Nemám nyní žádné potíže, ale jelikož často mívám močové infekce, bojím se, že mě chytnou na dovolené. Mohu si s sebou do kufru (odbaveného) zabalit antibiotika? Nebudu mít pak žádné problémy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8769 příspěvků 12.07.19 19:21

Ne. V odbaveném kufru být můžou, v kabinovém zavazadle ne.

PupuP
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.07.19 19:22

Mam to podobne… kde beres ty antibiotika? Predepise ti je doktor jen tak? Ja ted letela se tremi ruznymi antibiotiky na anginu a nikoho to nezajimalo, takze v pohode

PupuP
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.07.19 19:22

@AnastazieB :vozim v kabinovem vzdy aspon 15 druhu leku a nikdo mi to nikdy nevyhodil ;)

misa.859
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 12.07.19 19:23

@PupuP zkusím se s ním domluvit, vím, že předepsání jen tak, dobré není, ale představa, že v cizině sháním antibiotika, kdyby mě to náhodou chytlo. Mám strach

PupuP
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.07.19 19:24

@misa.859 : me uz to chytlo na dovce 2× a bylo to desny… ale bojim se rict doktorovi jen tak prave… dej mi prosim vedet jak to dopadlo zda ti to predepsal

misa.859
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 12.07.19 19:26

@PupuP já právě nejsem jazykově zdatná a ne vždy je ochotný delegát, jsem pesimista, že hned myslím, že dostanu zánět, ale pak se na dovolené trápit taky nechci. Věřím, že mi to předepíše, je chápavý

lucenka
Hvězda diskuse 36690 příspěvků 12.07.19 19:27

Léky se vozí v kabinovém zavazadle. Odbavené zavazadlo se může ztratit. Ale jinak nejsem zastáncem preventivního předepisování antibiotik.

PupuP
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.07.19 19:28

@misa.859 :chapu… my jezdime bez delegata a o to je to horsi. Mam z toho vzdy hruzu a pak si tu dovolenou kvuli tomu ani neuziju. Naposled me to chytlo v recku v opusteny vesnici, doktor 50 km od nas… podruhé nastesti v cesku :zed:

misa.859
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 12.07.19 19:28

@lucenka tak ty léky nepotřebuji akutně, spíš jen pro jistotu, kdyby něco. A i tak je minimální pravděpodobnost, že se kufr odbavený ztratí.

lucenka
Hvězda diskuse 36690 příspěvků 12.07.19 19:30
@misa.859 píše:
@lucenka tak ty léky nepotřebuji akutně, spíš jen pro jistotu, kdyby něco. A i tak je minimální pravděpodobnost, že se kufr odbavený ztratí.

Tak v tom případě si je nenech předepisovat, když je akutně nepotřebuješ a je ti jedno, co se s nimi stane. Nikdy nepochopím tohle plýtvání antibiotiky.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30736 příspěvků 12.07.19 19:39
@PupuP píše:
@AnastazieB :vozim v kabinovem vzdy aspon 15 druhu leku a nikdo mi to nikdy nevyhodil ;)

přesně, bez problémů v kabinovém zavazadle. Tam i prášky na spaní, na bolest hlavy atd. atd. Nikdy problém nebyl.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 12.07.19 19:48

A brat preventivne lichorerisnicove kapky nebo Rowatinex jsi zkousela? Taky jsem na tyhle zalezitosti nachylna, takze se na dovolenych prolevam vodou a jednim z vyse zminenych pripravku a vsechno v pohode, a to vcetne takovych treku, kde jsem se nekolik dnu proplachovat moc nestihala, protoze jsem vetsinu prijatych tekutin vypotila.

a12
Hvězda diskuse 37309 příspěvků 12.07.19 19:54
@misa.859 píše:
@PupuP já právě nejsem jazykově zdatná a ne vždy je ochotný delegát, jsem pesimista, že hned myslím, že dostanu zánět, ale pak se na dovolené trápit taky nechci. Věřím, že mi to předepíše, je chápavý

Ja taky vzdycky u moře mela problemy s mocakem, nijak jsem to neresila, ale jestli letos vyrazime, zabalim si kapky lichorerisnice, vzdycky si dam par kapek kdyz citim, že se mi chce casteji a min, a nerozjede se mi to.. Tak snad by zabrali i u more :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66850 příspěvků 12.07.19 20:05
@lucenka píše:
Tak v tom případě si je nenech předepisovat, když je akutně nepotřebuješ a je ti jedno, co se s nimi stane. Nikdy nepochopím tohle plýtvání antibiotiky.

No, vzit si atb na dovolenou nepovazuju za plytvani, kdyz clovek miva problemy… Nehlede na to, ze maji zivotnost i nekolik lez, tak se s velkou pravděpodobností pouziji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama