Kde rodit v Praze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mysticlipstick
Kecalka 133 příspěvků 12.04.19 08:00
Kde rodit v Praze?

Ahoj holky, jsem prvorodička a měla bych se pomalu rozmýšlet kde rodit. Přijde mi to jako bych šla poprvé na úřad a tam nevěděla co mektat :lol: Jak vybrat správnou porodnici v Praze? Jaké jsou vaše typy? Podle čeho jste vybírali porodnici? A jaké porodnici se určitě vyhnout? Jak moc je důležitá vzdálenost od místa bydliště? Budeme se totiž zřejmě v létě stěhovat za Prahu, tudíž budu muset mít nějaký dojezd.

Díky za vaše rady :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 12307 příspěvků 12.04.19 08:13

Určitě vybírej podle polohy. Ve špičce Prahu z jednoho konce na druhý nepřejedes zrovna rychle. Při výběru bych se dívala na vybavení, porodní pokoje, aktuální recenze. Za sebe bych se vyhnula Krči a Vinohradům. První dítě jsem rodila v Podolí, druhé na Bulovce. Původně bylo v plánu také Podolí, ale dítko si vybralo čas, kdy tam měli úplně narváno, takže i když jsem měla registraci v Podolí, porodila jsem na Bulovce. S oběma porodnice mi jsem byla spokojená, Bulovka teď jde hodně dopředu, pokud jde o přístup k přirozeným porodům. Mají tam i koncepci, že porod vedou kompletně porodní asistentky.
Jinak pokud se stěhujete za Prahu, zvaž i porodnici mimo. Hodně si lidi chválí Benešov nebo Příbram.

Hanka1
Extra třída :D 14316 příspěvků 12.04.19 08:22

Rozhodne v porodnici, ktera ma detskou JIP a peci o nedonosence, takze v pripade komplikaci nemusi slozite dite nejam prevazet. Takze v Praze Apolinar, Podoli a Motol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 08:27

Precti si aktualni zkusenosti…Ja rodila v Podoli a Motole, oboji dobre, Motol trochu lepsi.Ale je to uz 2 a 4 roky-takze neaktualni info, nebot personalni situace se meni. Co je nejlepsi-dohodnout se primo s nejakym doktorem a/nebo porodni asistentkou (ale s tim, ze jim das penize…). Jinak-sal v Motole mi prisel hezci, dohoda s dr i por.as. skvela-na kontroly pred porodem jsem jiz chodila jen ke svemu dr. Sestinedeli-v Podoli leda nadstandart (jinak pokoje po 3,WC a sprcha na chodbe…),byl dost drahy. V Motole-bunky 2×2 -WC a sprcha pro 4 maminky, jednoznacne lepsi bez nadstandartu (a i ten je mozny, cenove idem). V Podoli byly lepsi sestry na kojeni. Po obou porodech jsem.mela.komplikace-lepsi reseni v Motole. Pro deti-pediatri byli dobri vsude! Promin za anonym-hodne osobni, vcetne dohod s dr.

Nafrněná pražanda
Povídálka 12 příspěvků 12.04.19 08:27

Záleží jaký porod chces. Pokud chceš něco alternativního, nebo je pro tebe důležitější velká nemocnice.

Tichošlápek
Extra třída :D 13546 příspěvků 12.04.19 08:32

Vybírala jsem podle dojezdu a jesteze tak, malý šel překotně :lol: rodila jsem v Krči a vše v pořádku. Navíc tam budeš nějakou dobu jezdit na monitory apod, tak ať netravis hodiny cestou, když už budeš jak kulice

Mysticlipstick
Kecalka 133 příspěvků 12.04.19 08:32

Děkuju holky, přemýšlela jsem taky buď Motol nebo Krč, podívám se jak je Motol daleko. Na Krč jsem slyšela rozporuplné ohlasy, tak jí asi vyřadím. Podolí mě nenapadlo, ale určitě to prozkoumám. Tak super, aspoň se mám při výběru od čeho odpíchnout :palec:

Mysticlipstick
Kecalka 133 příspěvků 12.04.19 08:33
@Nafrněná pražanda píše:
Záleží jaký porod chces. Pokud chceš něco alternativního, nebo je pro tebe důležitější velká nemocnice.

Nejsem zrovna alternativní typ, takže určitě chci místo kde budu vědět, že v případe komplikací je vše při ruce.

Bubla_Bučková
Kelišová 5876 příspěvků 12.04.19 08:38

Ta Krc nebyla špatná… Ale ty vůbec nepíšeš, co jsi „zač“. Jestli si chceš dát koktejl z placenty a nebo prostě chceš odrodit a hotovo :nevim: jestli to druhé, tak Motol ani Krc není vůbec špatná volba. Já teda sprchu na chodbě a ještě se 4 maminkama bych teda nechtěla, takže Krč. I třeba kvůli parkování je to dobrý.

ShadowDancer
Kecalka 306 příspěvků 12.04.19 08:40

@Mysticlipstick tak v tomhle případě doporučuji Apolináře. Rodila jsem před rokem.

Nafrněná pražanda
Povídálka 12 příspěvků 12.04.19 08:49

@Mysticlipstick v tom případě nebudeš mít problém s porodnici v Praze :)

Mysticlipstick
Kecalka 133 příspěvků 12.04.19 08:49
@Bubla_Bučková píše:
Ta Krc nebyla špatná… Ale ty vůbec nepíšeš, co jsi „zač“. Jestli si chceš dát koktejl z placenty a nebo prostě chceš odrodit a hotovo :nevim: jestli to druhé, tak Motol ani Krc není vůbec špatná volba. Já teda sprchu na chodbě a ještě se 4 maminkama bych teda nechtěla, takže Krč. I třeba kvůli parkování je to dobrý.

Nenapadlo mě se takto charakterizovat, jíst placentu nehodlám a ani partner jí nedostane na nedělní oběd :lol: jsem obyčejná ženská, která chce mít vše pod kontrolou a rodit pod dohledem lékařů. Naprosto standardně a „moderně“.

pomme
Kecalka 205 příspěvků 12.04.19 08:50

Já rodila dvakrát u Apolináře. Pokud se stěhujete za Prahu, tak to asi nebude dobrá volba kvůli dojezdu. Poprvé jsem ho volila kvůli vybavenosti v případě problémů miminka, podruhé spíš proto, že už jsem věděla co a jak a aby se děti narodili na stejném místě. Vybavenost a přístup personálu byl skvělý. Prostředí si dokážu představit hezčí. Porodní sál je pro více rodiček, jsou odděleny zítkou co nejde až do stropu, takže když se sejde víc rodiček je všechno slyšet. Na šestinedělí jsem teď podruhé byla na oddělení, kde byly jedny sprchy pro celé oddělení na chodbě a pokoje po třech. Poprvé jsem byla taky na pokoji po třech, ale sprchy byly pro dva pokoje. Ale pokud nečekáš Hilton, tak to není špatná volba.

Mysticlipstick
Kecalka 133 příspěvků 12.04.19 08:50
@Bubla_Bučková píše:
Ta Krc nebyla špatná… Ale ty vůbec nepíšeš, co jsi „zač“. Jestli si chceš dát koktejl z placenty a nebo prostě chceš odrodit a hotovo :nevim: jestli to druhé, tak Motol ani Krc není vůbec špatná volba. Já teda sprchu na chodbě a ještě se 4 maminkama bych teda nechtěla, takže Krč. I třeba kvůli parkování je to dobrý.

Sprcha na chodbě probíhá v Motole? :mrgreen:

Mysticlipstick
Kecalka 133 příspěvků 12.04.19 08:52
@pomme píše:
Já rodila dvakrát u Apolináře. Pokud se stěhujete za Prahu, tak to asi nebude dobrá volba kvůli dojezdu. Poprvé jsem ho volila kvůli vybavenosti v případě problémů miminka, podruhé spíš proto, že už jsem věděla co a jak a aby se děti narodili na stejném místě. Vybavenost a přístup personálu byl skvělý. Prostředí si dokážu představit hezčí. Porodní sál je pro více rodiček, jsou odděleny zítkou co nejde až do stropu, takže když se sejde víc rodiček je všechno slyšet. Na šestinedělí jsem teď podruhé byla na oddělení, kde byly jedny sprchy pro celé oddělení na chodbě a pokoje po třech. Poprvé jsem byla taky na pokoji po třech, ale sprchy byly pro dva pokoje. Ale pokud nečekáš Hilton, tak to není špatná volba.

Děkuju :) o Apolináři vůbec nepřemýšlím, neslyšela jsem na ně dobré ohlasy a moje dvě kamarádky tam rodily a už nikdy více, ale děkuju :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama