Reklama

Kde se dobře žije (město v ČR / jinde v Evropě)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 22:49
Kde se dobře žije (město v ČR / jinde v Evropě)

Zítra mě na 100% vyhodí z vš. Ne mou leností, ale jelikož se nedá má vš stíhat s prací. Velmi mě to mrzí, ale udělala jsem, co jsem mohla :/

Stojím teď před rozhodnutím co dělat dál. Jelikož nemám rodinu a momentálně ani vztah, mohu se přestěhovat prakticky kamkoliv.
Mohu pracovat z domova.
Celých svých 29 let jsem nedělala doslova nic jiného než pracovala nebo se učila (už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy byla na nějaké dovolené - 13 let?), proto bych ráda začala od podzimu i nějak společensky žít.
Jelikož nevydělávám úplně nejvíc (a má práce je kolikrát dost nejistá..), napadlo mi, že by nebyl špatný nápad odstěhovat se do nějakého menšího města, kde nebudu muset dávat za garsonku 13 tisíc a něco si šetřit.
Umím AJ velmi dobře a NJ na komunikativní úrovni. Nic mě v ČR nedrží, ale pochybuji, že jinde najdu slušnou práci, když po 4 letech medicíny vlastně nemám žádné speciální schopnosti..

Ptám se tedy - v kterém městě se vám dobře žije? :) Kde narazím na skvělé lidi, ok ceny za nájem, krásnou přírodu a zároveň kulturní vyžití?

Moc děkuji za názory!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24289 příspěvků 10.07.18 22:53

A co zkusit nějaký bc obor na lékařské fakultě s tím, že ti převážnou většinu zkoušek uznají?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 22:59

Beroun ma najem za garsonku za 9000 a zije se tu dobre. Navic za par minut ses v Praze.

GigiT.
Povídálka 15 příspěvků 10.07.18 23:01

Je to sice trochu od tématu, ale nedá mi to se nezeptat: A tys to první roky stíhala? 8o (taky studuju LF)

Mantisa
Povídálka 23 příspěvků 10.07.18 23:02

Velmi špatně (musela jsem protahovat a dělat zk na několikrát :/ ..)

GigiT.
Povídálka 15 příspěvků 10.07.18 23:04

Máš můj respekt! :potlesk:

GigiT.
Povídálka 15 příspěvků 10.07.18 23:14

A ještě k dotazu: jsem z Plzně a neměnila bych, ale nájem je tu srovnatelný s Prahou :?

marg
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 10.07.18 23:30

Ja pokud bych byla bezdetna, single a nechtěla do Prahy, přestěhovala bych se do Poděbrad.

Janli
Kelišová 5362 příspěvků 10.07.18 23:31

Litomyšl

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 23:38

Cesky Krumlov. Je to historicke mesto, v Unesco, s bohatym kulturnim programem - ruzne slavnosti, v lete tam hostuji svetovi umelci, je tam treba i Signal Festival. Lide mili, i na financaku velmi vstricni :-) Oproti Praze nebe a dudy (muzu porovnat, nyni ziju kvuli praci v Praze, ale pochazim z Krumlova). 30 km do Ceskych Budejovic, coz je vetsi mesto - Krumlov ma jen obyc kino, v Budejcich je multikino atp. V okoli hezka priroda, kousek na Lipno - v lete koupani, v zime brusleni. Kdybych mohla, vratim se hned.

Jinak je to kousek do Rakouska, spousta lidi tam za praci dojizdi, takze pokud mluvis nemecky, muzes zkusit i to…

Mantisa
Povídálka 23 příspěvků 10.07.18 23:40

Moc všem děkuji! A těším se moc i na další příspěvky :D
(Určitě všechny možnosti pečlivě prostuduji)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.18 00:56

Karviná, za 2+1 i s elektřinou, plynem a prostě vším všudy 6800,–. Garsonka nebo suterénních byt v pohodě do 5000 se vším všudy seženeš. Práce tu je také dost.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 11.07.18 05:59
@GigiT. píše: U
A ještě k dotazu: jsem z Plzně a neměnila bych, ale nájem je tu srovnatelný s Prahou :?

Tak tak hrozne to snad neni, ale co vím od znamych zijicich v okoli Plzne, tak treba v tech mensich mestech pobliz je to lepsi - Dobrany, Klatovy, Stribro, Vejprnice, Kaznejov - vsude maji dobre spojeni do Plzne (vlak, bus) a jsou tam slusny i doktori treba. V Klatovech je VOS, v Plzni taky, pokud bys chtela jit touhle cestou a mit aspon nejake vyssi vzdělání, ani to není drahe, v Plz.jsou na VOS i zdravotnické obory, v Klatovech je nejaka financne-bankovni spis.

Příspěvek upraven 11.07.18 v 06:02

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15229 příspěvků 11.07.18 06:01
@Janli píše:
Litomyšl

Souhlasím. Krásné udržované město plné kultury, sportovního vyžití.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 11.07.18 06:12

Jo a Plzen je, co se tyka kultury a sportovniho volnocasoveho vyziti taky docela fajn - festiky, divadla, koncerty, bazeny (akorat ten aquapark porad nemame, což je dle me primo ostuda), inline drahy, stezky na behani, sportovni akce, festivaly vina, jidla, folkloru, akce jako Pilsner fest, Plzenske ohynky, balonova show, Festival svetla, historicky víkend, multikina a univerzita s bakalarskymi obory je tu taky. Z okolnich obci bych jeste zvazila Rokycany, to je taky dobry smer i vlakove spojeni na Prahu. Jako celkem to tadu obcas zije, byty jsou ted drahe asi vsude, ale najem za neco malého podle me do 10000 sezenes, nebo co spolubydleni?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama