Reklama

Kde se teď sakra vzaly blechy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 10:42
Kde se teď sakra vzaly blechy?

Roční kocour který nikdy nebyl venku má blechy. Jak je to sakra možný? S žádným jiným zvířetem jsme nebyli v kontaktu. Kocoura jsem okoupala, pečlivě vyčesala a našla jich cca 10-20 všechny naštěstí hnedka mrtvé. Ní kde jinde než na kočce nejsou (nenašla jsem, ani v pelechu nic nemá, ani vajíčka, blechy nic) mohl je mít opravdu jen v kožichu? Samozřejmě vše co jde hned letí do pračky a luxuju celej barák. Problém je, že mám syna silného atopika, tak nechci nikde moc stříkat nebo vytírat nějakou chemií. Co teď? Bydlíme v domečku v podnájmu a za měsíc se máme stěhovat konečně do svého a nerada bych tu havěť brala s sebou :roll:

Reklama

Reakce:

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16630 příspěvků 20.02.18 11:02

Z vlastní zkušenosti - loni měl kocour blechy (chodí tedy ven) a jediné co zabralo byla pipeta Advantage. Je drahá, ale stačila jedna aplikace a byl klid. Oni pak blešky naskáčou na kocoura a jak se napijou jeho krve, tak chcípnou, plus by měly pochcípat i larvy a vajíčka. Jestli bydlíte v domě, tak je můžete klidně přinést ze zahrady, třeba z pelíšku od ježka, nebo můžou být zalezlé ve sklepě. Nebo jste si mohli jednu klidně přinést na oblečení, třeba z MHD. Ona je poměrně teplá zima, tak se jim daří kdekoliv.
Někde jsem četla vtip, že jediný spolehlivý způsob, jak se blech zbavit je, všechno spálit, svlíknout se do naha, vykoupat v savu a jít bydlet jinam. :mrgreen:
Nespoléhala bych na to, že když kocoura vykoupete, bude klid, chce to dát mu tu pipetu, případně se poradit s veterinářem, existují snad i nějaké tablety.
Jinak jsem se chtěla zeptat, jak se koupe kocour? Našemu stačí když chci třeba umýt tlapky, když přijde z venku a je to skoro neproveditelné.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16630 příspěvků 20.02.18 11:03

Ještě dodatek - ty vajíčka a larvy jsou fakt malé, nemyslím si, že by byly vidět.

arin
Kecalka 440 příspěvků 20.02.18 11:10

Já mám sice psa, ale měla teď blechy taky. Koupila jsem u veta C. o.m. f.o. r.t. i.s, jsou to žvýkací tablety pro kočky i pro psy. Blechy jsou pryč z kožichu i z pelíšku a nemusíš ho ani prát.

arin
Kecalka 440 příspěvků 20.02.18 11:10

Název tablet je bez těch teček, jinak mi to neprošlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 11:16

@aiwwa No koupání byla katastrofa :mrgreen: :roll: syn má rok a půl a kocoura zbožňuje. Kocour se samozřejmě bránil zuby nehty a ječel jak kdybych ho chtěla zabít 8o jak to vyděl syn tak ječel taky a mlátil mě šamponem. No řev jako bych je zabíjela oba :mrgreen: já celá poškrábaná, mokrá víc jak kočka pomalu. Ke všemu jsem těhotná a břicho už mám docela velký :lol: takže to tomu taky moc nepřidalo :roll: :mrgreen: pro nějakou šikovnou pipetu proti bleškám a rovnou neco na odčervení hned odpoledne skočím, spíš mi jde o to, co s okolim kočky :think:

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16630 příspěvků 20.02.18 11:21

Tak ono když dáš tu pipetu, tak by měly blechy naskákat na zvíře, napít se a pochcípat a prý to účinkuje i na ty vajíčka, ale to nějak nechápu jak je možné. Každopádně, pořádně vyluxovat si myslím stačí. Pozor na přípravek Biokill, ten je pro kočičáky toxický.
Ty pipety, u nás nefungoval Frontline, ani nic, co mělo stejnou účinnou látku.

Heivka
Závislačka 3116 příspěvků 20.02.18 11:32

To je tou mizernou zimou, já včera tahala ze psa klíště, v únoru. Blechy jste mohli přinést odkudkoli. Jinak mě jednou přinesly blechy moje čubiny, nevím kde to posbíraly, ale naštěstí dostávají tablety (Bravecto, ale to je jen ro psy ona bohužel ta nejúčinnější látka proti blechám je pro kočky silně toxická), takže když jsem na to přišla, byly všechny blechy mrtvé ale i tak jsem všechno co šlo vyprala na 90 a zbytek vystříkala Arpalitem - to je i přímo na kůži a srst, veterinář mi to poradil jako alergikovi, jen nevím jestli je to bezpečné i pro kočky. Blechy se už nevrátily.

KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1739 příspěvků 20.02.18 11:33

Naše kočka taky dostala blechy a to ju máme jen doma, tak to jsem fakt nechápala :? a byl to boj, číča dostala pipetu za krk a ještě pěkně dlouho to trvalo než jsme se jich zbavili asi měsíc :zed:
plus jsem doma všechno stříkala sprejem na ty potvory pro kočky, koberec pelíšek, naše postele, gauč prostě skoro všechno…
a jak ty ludry skákaly sem je chytala do kibla s vodou i my jsme byli poštípaní…
nakonec jsme se jich zbavili ale byla to síla

mehaaja
Kecalka 295 příspěvků 24.02.18 11:37

My máme blechy co jsme se přestěhovali do paneláku. Stačí když sousedka se svým zablešeným pejskem vleze do výtahu a my tam jdeme po nich… nebo druhá sousedka pouští svoji kočku normálně chodit po baráku + venku je hodně toulavek… vet říkal, že stačí, aby moje prošla v místě, kde bezprostředně předtím přešlo zablešené zvíře (tady vlastně kdekoli). Odblešení je neustálý kolotoč praní, luxování, postřik Biokill - bacha, na kočky je toxický. Psům nevadí. A tableta Simparica pro psa. Každopádně plánujeme odstěhování, protože tohle jsem nikdy nikde neřešila a psovi je 9 let, až co jsme tady (rok). Je to finančně náročné (praní, tablety, přípravek na postřik) a psa je mi líto. Sousedkám to evidentně nevadí, že jim zvířata trpí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >