Kdo bude mít děti v péči?

Anonymní
9.11.19 11:46

Kdo bude mít děti v péči?

Ahoj.Mam dotaz, strašně mě trápí jedna věc. Po pětiletém manzelstvi jsme se před půl rokem rozvedli. Máme spolu 2 syny (2 a 5).Důvodem rozvodu byli bohužel dluhy, které jsem si vzala v době manzelstvi aniž by o tom manžel věděl. Samozrejme to byla chyba, uvedomuji si to.Aby nás mohli rozvést, musela být stanovena úprava styku s dětma. Domluvili jsme se na společné péči. Jsme ve stejném městě. Exmanžel jako voják z povolání si kluky bere jak má čas. Pred 4 měsíci jsem se s detma přestěhovala do jiného bytu(v rámci města).Ex si děti bere 1-2 týdne, ale vždy jen od šesti od večera a ráno v 6:30 pro ně musím jet, protože musí do práce. A pak si je bere každý druhy víkend, ale to s nima jede k jeho rodičům. Já jsem na rodičovské. Alimenty mi neplatí, vždy jen jednou týdně udělá nákup. Děti mají trvalý pobyt u mě. Z předchozího vztahu mám ještě 12 letou dceru.(ale o ní nejde)Kluci zde mají školku, spoustu kroužků, kamarády a pevné stabilní zázemí. Vcera mi manžel oznámil, že se chce odstěhovat do svého rodného města (120 km odsud),v době manzelstvi nám tam jeho rodiče koupili barák, který se rekonstruuje a bude brzo hotový. Oznamil mi, že od ledna nastupuje do nové práce. Ze začátku bude bydlet s jeho rodiči a až bude barák hotový, tak půjde tam.Chce zažádat o svěření děti do jeho péče. A to je pro mě smrt. Pořad argumentuje s tím, že mám dluhy a že na to soud bude přihlížet atd…Dluhy už mám z 90 %zaplacené A to co jsem udělala nemá žádný vliv na výchovu dětí a péči o ně. O děti se velice pěkně starám, hodne se jim věnuju, jezdíme pořád na vylety, dovolené…(s ex nebyli na výletě skoro nikdy).Moje otázka zní, může exmanzel ziskat děti do péče on? Navíc moji synové mají velice pěkný vztah s jejich starší sestrou (12 let).Neustále argumentuje tím, že on bude mít barák a já mám byt v nájmu. Financne vše zvládám, hodne mi pomáhají rodiče. Byt je hezký, po rekonstrukci, čistý. Kluci jsou na mě fixovaní a neumím si představit, že by byli 120 km ode mě. Pořad mi říká, že prohraju. Jeho rodiče jsou podnikatelé a ze mají hodně peněz atd…Tady mají přirozené stabilní klidné prostředí a vše co potřebuji. Žádost o svěření děti do mé péče jsem již pres mého advokáta podala. Myslite si, že by otec měl opravdu velkou šanci získat syny do péče? Moc děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25349
9.11.19 11:52

Pochybuji. Má velmi dobré šance na SP, když zůstane ve městě. Ale nemyslím, že mu soud dovolí odtrhnout je od mámy a sestry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10306
9.11.19 11:56

Tak se nesuďte, ale dohodněte.

pokud vám to nejde, tak si k tomu vezměte mediátora

http://www.amcr.cz/mediatori/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 12:07

@Bábrdl
Děkuji. On se odstěhuje určitě. Uz má vše dohodnuté. SP právě nepřichází v úvahu, když bude daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.11.19 12:08

@Ou Bohužel u nás není možné se domluvit.On chce mít děti v jeho péči a já zase ve své.

• Nahlásit
  • Citovat
68992
9.11.19 12:13
@Anonymní píše:
@Bábrdl
Děkuji. On se odstěhuje určitě. Uz má vše dohodnuté. SP právě nepřichází v úvahu, když bude daleko.

Může se stát, že SP soud určí i tak… ale tím, že se chce stěhovat on, tak bych řekla, že má výrazně menší šanci, než kdyby zůstal v místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2291
9.11.19 12:20

Podle mě má malou šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
9.11.19 12:20
@Anonymní píše:
Ahoj.Mam dotaz, strašně mě trápí jedna věc. Po pětiletém manzelstvi jsme se před půl rokem rozvedli. Máme spolu 2 syny (2 a 5).Důvodem rozvodu byli bohužel dluhy, které jsem si vzala v době manzelstvi aniž by o tom manžel věděl. Samozrejme to byla chyba, uvedomuji si to.Aby nás mohli rozvést, musela být stanovena úprava styku s dětma. Domluvili jsme se na společné péči. Jsme ve stejném městě. Exmanžel jako voják z povolání si kluky bere jak má čas. Pred 4 měsíci jsem se s detma přestěhovala do jiného bytu(v rámci města).Ex si děti bere 1-2 týdne, ale vždy jen od šesti od večera a ráno v 6:30 pro ně musím jet, protože musí do práce. A pak si je bere každý druhy víkend, ale to s nima jede k jeho rodičům. Já jsem na rodičovské. Alimenty mi neplatí, vždy jen jednou týdně udělá nákup. Děti mají trvalý pobyt u mě. Z předchozího vztahu mám ještě 12 letou dceru.(ale o ní nejde)Kluci zde mají školku, spoustu kroužků, kamarády a pevné stabilní zázemí. Vcera mi manžel oznámil, že se chce odstěhovat do svého rodného města (120 km odsud),v době manzelstvi nám tam jeho rodiče koupili barák, který se rekonstruuje a bude brzo hotový. Oznamil mi, že od ledna nastupuje do nové práce. Ze začátku bude bydlet s jeho rodiči a až bude barák hotový, tak půjde tam.Chce zažádat o svěření děti do jeho péče. A to je pro mě smrt. Pořad argumentuje s tím, že mám dluhy a že na to soud bude přihlížet atd…Dluhy už mám z 90 %zaplacené A to co jsem udělala nemá žádný vliv na výchovu dětí a péči o ně. O děti se velice pěkně starám, hodne se jim věnuju, jezdíme pořád na vylety, dovolené…(s ex nebyli na výletě skoro nikdy).Moje otázka zní, může exmanzel ziskat děti do péče on? Navíc moji synové mají velice pěkný vztah s jejich starší sestrou (12 let).Neustále argumentuje tím, že on bude mít barák a já mám byt v nájmu. Financne vše zvládám, hodne mi pomáhají rodiče. Byt je hezký, po rekonstrukci, čistý. Kluci jsou na mě fixovaní a neumím si představit, že by byli 120 km ode mě. Pořad mi říká, že prohraju. Jeho rodiče jsou podnikatelé a ze mají hodně peněz atd…Tady mají přirozené stabilní klidné prostředí a vše co potřebuji. Žádost o svěření děti do mé péče jsem již pres mého advokáta podala. Myslite si, že by otec měl opravdu velkou šanci získat syny do péče? Moc děkuji za odpověď.

Možné to je, ale nepravděpodobné. To je fakt vůl, že to takle poděla, ach jo, fandím ti.
Ale pokud se chce stěhovat on, ty jsi mu do teď v péči nebránila, je jeho šance minimální.
Ale i tak, je škoda, že takle odstřel dobře fungující péči obou rodičů.
Zkus se obrátí na Canaglia, do SZ, nebo ho tu prosím někdo označte, mě to z mobilu nejde.
Myslím, že ti v takovém případě rád pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7936
9.11.19 12:21

Nikdo ti neřekne, co se stane, nemyslím si, že bude hrát rozhodující roli to, že máš byt v nájmu, pokud je dostatečně velký a on vlastní dům.
Kvalita právníků a kontakty by ovšem roli hrát mohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 12:26

Pokud je pravda vše, co píšeš, tak by se všichni měli přiklonit na Tvou stranu. Každopádně je škoda, že se Vám rodina rozpadla (a fakt jsi to pěkně podělala - dluhy, lhaní - věci, které v normálně fungujícím vztahu prostě nepochopím 8o ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 12:53

@Lama Lama A canaglio je Kdo?

• Nahlásit
  • Citovat
56523
9.11.19 13:01
@Anonymní píše:
@Lama Lama A canaglio je Kdo?

Canaglia
Místní uživatel, dělá v tom, je příznivce péče obou rodičů a dělá jakohosi poradce pro ty, komu je v péči braneno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10306
9.11.19 13:18
@Anonymní píše:
@Ou Bohužel u nás není možné se domluvit.On chce mít děti v jeho péči a já zase ve své.

no tak si vyndejte hlavu ze zadků a najměte si toho mediátora.

Primárně oba musíte hledat co je nejlepší pro děti, ne se snažit prosadit svou.

To že vy jste se rozešli ještě neznamená, že tím máte i nadále trestat děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 13:27

O svěření děti do výhradní pece otce ještě proto ze se chce stěhovat bych se nebala. Pokud se staras a funguje to, soud to nebude měnit. Na stridavku na takovou dálku to je otázka. Každopádně měli jsme něco podobného. Já taky v najmu dvě děti on odešel daleko a vyhrožoval vším možným. Pak stačilo ze se sešli naši právníci a rázem byl klid. Děti zůstali u mě. Já měla jedno školní druhé doma na mateřské. Není úplně v zájmu ditete střídat skoly. Navíc děti prošli jednom sezenim u dětské psycholozky, která také doporučila zvláště u toho školního nemít změny, byl fixovan na mě a špatně vstřebával změny.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama