Kdo je táta?

Anonymní
4.5.20 23:07

Kdo je táta

Prosím o radu!!! Začnu se začátku… Před 8 lety jsem poznala chlapa, do kterého jsem se zamilovala, asi po roce jsem otěhotněla a on zmizel od té doby jsem ho neviděla. Narodila se mi krásná a zdravá holčička, to jsem mu dala vědět telefonicky, na co řekl že ať ne otravuji on žádnou dceru nemá, od té doby žádný kontakt. Dcera roste je to úžasná holka a já ji nadevše miluji, jen že ona vyrůstá s tím že tátu nemá. Teď půjde do první třídy, a já nevím jestli ji mám říct jak to bylo a nebo čekat až se zeptá. Nechci ji ublížit

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2213
4.5.20 23:11

Ja bych ji to rekla. Ona se jeste neptala? Ublizi ji spis tajeni a to ze kdyz se ji nekdo zepta na tatu, mebude vedet, co rict. Takhle muze vedet, ze tata je zivej ale zije jinde, nestykame se a hotovo, mamku zklamal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16518
4.5.20 23:12

Pokud se neptá neříkat. Až se zeptá, říct pravdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25702
4.5.20 23:14

Mám to stejně. U nás v tomhle věku stačilo říct, že každý má tátu, jen někteří se tak nechovají. A postupně jsem přidávala. Nemluvím o něm škaredě, ale nelžu.
Viděli se poprvé vloni na pohřbech, když mu během krátké doby umřeli oba rodiče.
Představila jsem jí ho, ale ona s ním mluvit nechce. Je jí 11. Řekla jsem jí, že kdyby chtěla, tak jim nějaké to setkání domluvím, ale dcera nemá zájem. Nedivím se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 23:20

Když byla hodně malá tak se ptala kde je táta, to viděla ve školce že tam chodí taky táty, já jsem ji řekla že prostě ho nemá, že někteří děti tátu nemají a tak to má nastaveno, ale bojím se, až se dozví že k početí je potřeba chlap, tak bude problém

• Citovat
  • Nahlásit
19848
4.5.20 23:26
@Anonymní píše:
Když byla hodně malá tak se ptala kde je táta, to viděla ve školce že tam chodí taky táty, já jsem ji řekla že prostě ho nemá, že někteří děti tátu nemají a tak to má nastaveno, ale bojím se, až se dozví že k početí je potřeba chlap, tak bude problém

No uprimne, i ma 5ti leta dcera vi, ze k poceti je treba nejen zena, ale i muz. V tomto klamu bych ji radeji nenechavala…aby do te jeji vize nerejpal nekdo ve skole. Spis bych s ni asi dala citlivou rec, proc se jeji otec nechova jako tata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9677
4.5.20 23:27

Řekla bych ji, že tátu má, ale že táta nebyl připraven na miminko a na to mít ženu. Že odešel dřív, než se ona narodila a tím pádem za to dcera nemůže, protože ona je úžasná… Aby si to nedávala za vinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34808
5.5.20 01:26
@Anonymní píše:
Prosím o radu!!! Začnu se začátku… Před 8 lety jsem poznala chlapa, do kterého jsem se zamilovala, asi po roce jsem otěhotněla a on zmizel od té doby jsem ho neviděla. Narodila se mi krásná a zdravá holčička, to jsem mu dala vědět telefonicky, na co řekl že ať ne otravuji on žádnou dceru nemá, od té doby žádný kontakt. Dcera roste je to úžasná holka a já ji nadevše miluji, jen že ona vyrůstá s tím že tátu nemá. Teď půjde do první třídy, a já nevím jestli ji mám říct jak to bylo a nebo čekat až se zeptá. Nechci ji ublížit

Podala bych jí to úměrně věku, nezabíhala bych do detailů. Ukázala fotku. Jestli ji to bude zajímat i dál, zeptá se sama. Když uvidí, že nemáš problém o něm mluvit.

A náš pětileťák už taky ví, že k dětem jsou potřeba dva. Odpověď, že někdo tátu nemá, by odstartovala směs dalších všetečných otázek. Nejlépe někde na veřejnosti, třeba ve frontě u kasy v obchodě. Ještě že tam teď s dítětem nechodím :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat