Kdo ještě vyvařuje roušky?

4.5.20 11:02

Kdo ještě vyvařuje roušky?

Téma pro zasmání. Vzhledem k tomu, co jsem si ráno uvařila vedle čaje mě napadlo, jestli jsem poslední exot, nebo to také ještě někdo dělá? ;)
Mám dojem, že mé okolí to už celé vzdalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16099
4.5.20 11:04

Ja používám jednorázové nebo kdyz si sem tam vezmu latkovou, tak ji pak vyperu na vysoky stupeň v pracce (treba to hodim k synovo plenam), pridam dezinfekci na pradlo a pak vyžehlim :D vyvarovani me strašně nebavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13736
4.5.20 11:05

Máme jich dost a moc často ven nechodíme, takže je peru a pak žehlím.. pořád dodržuji veškeré opatření..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26393
4.5.20 11:05

Nikdy jsem je nevyvařovala. Tedy jednou jsem to zkusila, a pak mi smrděly. Takže roušky peru na 95° v pračce a dávám k nim desinfekci na prádlo. A to tedy dělám pořád. Mám pro celou rodinu asi tak 30 roušek a peru je jednou týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
4.5.20 11:06

@Katastrofaobecna Nevařovala jsem nikdy, vyperu na 60, hodím do sušičky a vyžehlím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20266
4.5.20 11:06

Já je vyvařuju. A znám i takové jedince, co je už 2× při vyvařování spálili. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50111
4.5.20 11:08

Každý večer všecky za ten den použité roušky škoupnu do parního sterilizátoru na kojenecké lahve. Kdysi jsem ho dostala a mé dítě lahve ani dudlíky nechce, tak má ten krám konečně využití :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.20 11:08
@Svistice píše:
Já je vyvařuju. A znám i takové jedince, co je už 2× při vyvařování spálili. :mrgreen:

To se mi také skoro stalo, zapomněla jsem, že ji tam mám :D a voda se postupně vyvarřila. Naštěstí jsem přišla včas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3177
4.5.20 11:09

Každý den je vyvaruju a prezehlim. Menim si je tak co 2 hodiny a zas tolik jich nemam… max na dva dny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.20 11:10

My máme hlavně roušky z nějakého nanomaterialu a máme vyzkoušeno, že pračku nepřežijí, takže mi přijde lehčí to nashromáždit v hrnci a vyvařit.
Ale ten sterilizátor zní skvěle :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
4.5.20 11:11

Nevyvařuju, to jsem dělala jen ze začátku když jsme roušek měli málo, teď je peru a žehlím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27566
4.5.20 11:13

Já vyvařuji.
Ale vlastně hlavně kvůli nám, protože se v roušce mohou vyvinout škodlivé organismy, jak je vlhká od dechu.
Korona se v roušce ani tak nebojím, ten stejně rouškou projde.

Pravda je, že syn byl včera odpoledne venku a říkal, že už neplatí, že jen večer se roušky nenosí, ale i odpoledne si připadal jak exot, když roušku měl. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
@ugluk píše:
Každý večer všecky za ten den použité roušky škoupnu do parního sterilizátoru na kojenecké lahve. Kdysi jsem ho dostala a mé dítě lahve ani dudlíky nechce, tak má ten krám konečně využití :mrgreen:

Parní sterilizator je také dobrý na čištění zavařovacích sklenic :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8750

Od zacatku jen peru. Ale my jsme v rouskach minimalne a v podstate neprijdeme do kontaktu s lidmi, takze to tak spis mame „ze se to ma“. Kdybych v rousce mela byt cely den nebo se vic pohybovat mezi lidmi, asi na to pohlizim jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27566
4.5.20 11:14
@Dana V píše:
Parní sterilizator je také dobrý na čištění zavařovacích sklenic :palec:

Děkuji za tip, jeden sterilizátor mám pořád doma a na roušky nebo sklenice mě nenapadlo ho používat. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama