Kdo jste rodily ve Vrchlabí?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
19.5.11 15:22

Kdo jste rodily ve Vrchlabí?

Milé maminky, slyšela jsem hodně negativního o MUDr.Korbelářové, ale to, co jsem s ní zažila já, překročilo všechny meze. Hodlám na ni podat stížnost. Prosím, kdo s ní máte špatnou zkušenost a myslíte, že by se s tím mělo už něco udělat, ozvěte se mi, prosím. Porodnice je skvělá, por.asistentky hrozně milé, a tahle paní časem způsobí její zánik… Díky, Amálka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6565
19.5.11 16:23

Ahoj a můžu se zeptat co to je za zážitek? Já jsem rodila ve Vrchlabí v roce 2009 a musím říct že jsem tam pomalu jinou dr. nepotkala než Dr. Korbelářovou. Je fakt že ona je svá, člověk jí musí přijít na „chuť“. Já jsem s ní teda žádný problém neměla. Chystám se tam rodit letos znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12064
19.5.11 18:43

Amálko, co se stalo? Já na Mudr. Korbelářovou nemůžu říct jediné slovo. Jak píše přede mnou Laya, paní doktorka je svá, ale podle mě je odborník na svém místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12064
19.5.11 18:50

Amálko, ještě k paní doktorce, slyšela jsem, že přirozené porody ve Vrchlabí jsou její práce a kdyby nebylo jí, tak se tam rodí jako všude jinde.

Doufám, že až budu čekat druhé mimi, tak zase budu mít možnost rodit tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
19.5.11 19:09

Hezký den, Laylo a Moniko, odpověď máte v soukromé poště, v zájmu vrchlabské porodnice :-) Ať se daří, Amálka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17294
20.5.11 07:06

Amálko, můžu taky poprosit o SZ. ROzhodnuji se mezi porodnicí ve Vrchlabí a v Jilemnici - tak abych měla všechny informace… Děkuju, Jana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
misa K
24.5.11 08:53

pporod vrchlabi 2010

My jsme rodili ve Vrchlabi 23.12.2010 a byly jsme stoprocentne spokojeni. Perfektni zazemi pro prirozeny porod a opravdovy odpocinek behem nasledujicich dnu. Porodni asistentky byly skvele, u porodu jsme meli pana doktora a ten byl take uzasny. Rozhodne vsem doporucujeme! Misa

• Citovat
  • Nahlásit
6565
24.5.11 09:40

Amálko to co jsi poslala SZ je síla, ale obávám se že takovéhle příběhy se stávají i v jiných porodnicích, tím se nechci dr. Korbelářové nijak zastávat. Ale co se týče mého porodu já měla všechno bez komplikací, dr. přiběhla až na samý konec, jinak se mnou byla PA, ještě mě pak dr. utěšovala když mě šila protože mi nemohla dát žádné anestetikum, jsem alergická, fakt se snažila být rychlá a sešila to skvěle. Za mě je rozhodnutím o příští porodnici tedy jasné, je možné že v listopadu budu mluvit jinak, ale já třeba mám zase absolutní fobii z pražských porodnic, ale to už je do jiné diskuse. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
24.5.11 10:02

Ač jsem z Vrchlabí, nikdy opravdu nikdy bych tam rodit nešla. A to jsem byla při prvním díděti rozhodnuta že ano. Jediná konzultace a prohlídka pokojů mě totálně odradila.
Raději jsem jela rodit do Jilemnice a nemůžu si vynachválit. Rodila jsem tam na podzim i druhé dítě a super. Měla jsem naprosto přirozený porod, mohla jsem si během porodu dělat co jsem chtěla.
Kdybych se ještě někdy rozhodla pro třetí dítě tak neváhám a rodím znovu v Jilemnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
24.5.11 11:35

Hezký den,
díky za příspěvek. Já jsem sii myslela, že místní jsou konzervativní a radši chtějí klasickou péči, protože jsem slyšela mockrát „já jsem odtud, a nikdy bych tam nerodil/a…“. Omlouvám se jim… :-) Amálka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.11 19:39

Ahoj, já rodila ve Vrchlabí všechny 3 děti, v roce 2003, 2005 a teď před čtyřmi týdny. Takže MUDr. Korbelářovou jsem si užila celkem dostatečně. Je to svérázná osoba, ale když jsem jí přestala hodnotit podle asociálních projevů, přišlo mi, že je to odborník na svém místě a že porodnici drží v mezích přirozeného porodu opravdu ona. Kromě toho, že je s ní obtížná komunikace a že mě jednou sepsula, že NEMÁM dítě v posteli, ale v postýlce, jsem s ní vždycky tak nějak vyšla. U porodu jsem jí ovšem nikdy neměla. Se stížností ti proto nemůžu nijak pomoct. Kdyby tě to moc neprudilo, mohla bys mi taky do zprávy písnout, co se stalo? Čistě ze zvědavosti, protože tuto MUDr. znám…děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nellmal
24.6.11 22:07

tak jestli jsou přirozené porody její práce pak ji velmi děkuji. já s ní neměla absolutně žádný problém, je to dle mého profesionálka

• Citovat
  • Nahlásit
1
10.11.11 08:00

Ahoj,chtěla bych se zeptat jaký špatný zážitek s MUDR.Korbelářovou máš.Ve Vrchlabí se taky chystám rodit,tak by mě to docela zajímalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
10.11.11 13:28

manulinko MUDr. Kobelářová už ve Vrchlabí není, takže buď v klidu. Já tam rodila přesně před měsícem. Paní co jsem s ní ležela na pokoji mi říkala že jí vyhodili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.12 21:56

Do Vrchlabí nikdy víc

Zdravím všechny maminky, já jsem rodila ve Vrchlabí v březnu 2011 na doporučení své kamarádky, ale už takovou chybu nikdy neudělám. Termín porodu byl stanoven na 25. 3. 2011 a tři týdny před, tedy 1. 3. jsem jela na konzultaci do porodnice kde se mnou sepsali dokumentaci a veškeré informace. K porodu jsem si to přihasila o 19 dní později tedy týden před plánovaným prodem, se silnými kontrakcemi po pěti minutách, kde se mnou dokumentaci sepisovali znovu. Bylo to hrozně nepříjemné, sestra datlovala do počítače jako když ho vidí poprvé a ptala se mě na stejné věci co před 3 týdny. Hrůza. Porod probíhal skvěle na porodnické oddělení si nemohu stěžovat. Vše začelo až na odd. novorozeneckém druhý den. Rodila jsem poprvé, takže přes to, že jsem si jako všechny maminky v těhotenství načetla tuny a tuny informací stejně jsem nevěděla všechno. Na první kojení přišla mladá sestřička doprovázená silným zápachem cigaretového kouře, do svých cigaretových rukou vzala mou bradavku a strčila ji maličkému do pusinky . Toto se samožřejmě opakovalo ještě mockrát než se to malý naučil. Celkově mi podali hrozně málo informací, miminko koupali po třech dnech porodu a to mi to jen ukázali. To jsem ještě nevěděla, že budu v nemocnici celý týden a miminko si sama vykoupu až doma. Jinak mi neřekli nic, jak se mám starat o pupík miminka, jak o oči, nic.
Bydleli jsme na nadstandartu, protože jsem chtěla, aby s námi mohl manžel několik nocí zůstat, ale sestřičky to berou tak, že maminky na nadstandartu nechtějí být rušené, takže se v pokoji objevují zřidka kdy. Ráno jsem odnesla miminko na vizitu, kde bylo všechno v pořádku, ale protože se malý při porodu nalokal plodové vody tak ublinkával a nechtěl mlíčko, tudíž zhodil oproti porodní váze. Ale to prý nebude problém. Nakonec to byl jeden z důvodů proč nás nechtěli pustit domu, protože malý nepřibýval na váze. Pustí nás prý až bude mít aspoň svou porodní váhu, což podle naší pediatričky může trvat i několik týdnů po porodu, ale to jsem se dověděla až doma. Mezi tím za mnou přijela rodina a kamarádka, která i když není zdravotník, konstatovala, že malý je žlutý. Užívala jsem si miminko, které krásně spinkalo až 5 hodin v kuse, ale stále málo přibývalo. Třetí den po porodu, zdůrazňuji třetí den, jsem se mimo řečí zmínila sestře, jak miminko krásně spinká a ona mi s hrůzou v očích sdělila, že je to špatně, že ho musím budit a kojit po třech hodinách. Vše začalo až v den kdy nás měli propouštět, tedy 4 dny po porodu. Paní doktorka nás poslala na prosluněný pokoj aby malý mohl ležet na slunci, protože má prý trošičku žloutenku. Proč to nezačali řešit dříve netuším, udajně se žloutenka projeví do tří dnu, ale jak to, že má kamarádka poznala, že je žlutý hned druhý den po porodu? Náš pokoj byl od slunce odvrácený navíc studený já měla 2 tlusté ponožky takže jsem miminko nemohla nechat ani na normálním denním světle rozbalené aby se žloutenka rychleji ztratila. Sestra mi ještě přinesla rukavičky aby malému nebyla zima. Později jsem za to dostala vynadáno, že takhle mu žloutenka nezmizí když bude až po krk v peřinkách. O další den později přišla na vizitu jiná paní doktorka slovenka, udělala malému krevní testy a zjistilo se, že žloutenka je poměrně silná, a proto malý podstoupí přes noc fototerapii (což je záření fialového světla kdy přes noc leží miminko v osvětleném lůžku, druhý den se udělají znovu testy a pokud je vše v pořádku tak se miminko další noc neozařuje aby se zjistilo jestli se hodnoty ustálili, ráno znovu testy a pokud se nic nemění tak je žloutenka pryč čili proces na tři dny, ale pokud hodnoty zase stoupnou tak se to celé opakuje). Druhý den přišla na vizitu zase jiná paní doktorka, která mi řekla že nás druhý den pustí domů. Ráno na vizitě zase slovenka. A znovu dělali testy a znovu v noci pod světlo. Celkem se střídali dvě doktorky, takže každá mi říkala něco jiného. Já jsem stále volala domů, zajišťovala a zase rušila odvoz z porodnice. Týden v porodnici mě vyčerpal mnohem víc než čerstvě narozené miminko hlavně psychicky, protože jsem stále nevěděla kdy nás pustí domů, až když mi v sobotu 26. 3. tedy týden od porodu řekli, že máme stále žloutenku a že půjde znovu pod světlo tak jsem si představila další tři dny v porodnici, psychicky jsem to už nevydržela a poslala jsem manžela za doktorkou říct, že jdeme domu na reverz. Paní doktorka už za mnou nepřišla, vůbec mě nepřesvědčovala, že děláme chybu, že malému nějak ubližujeme a podobně což mě upevnilo v názoru odejít domu. Chci taky připomenout, že každý den v porodnici stál 900 Kč, takže dohromady se všemi poplatky 6000Kč. A pokud si jednou zvolíte nadstandard už to později nejde změnit. Prostě jsem měla pocit, že v nás jen vidí peníze, protože, řekněme si to narovinu, zase tak frekventovaná porodnice to nebyla. Nehledě na to, že servis sester nestál za nic, a když jsem šla na sesternu pro radu, klidně byla sesterna hodinu prázdná a nikde nikdo. Dnes máme téměř ročního, krásného a hlavně zdravého chlapečka, který i přes to, že měl údajně silnou žloutenku, nádherně prospívá a má se čile k světu. Možná jsem jenom výjimka, ale vím, že do Vrchlabí už nikdy nepojedu, a že Náchodská nemocnice to všechno zvládne taky, takže příště pojedu tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat