Česko-německá horská nemocnice Krkonoše, s r.o., Gynekologicko-porodnické oddělení

TATO PORODNICE JE UZAVŘENA
Maminky ale doporučují další porodnice v Královehradeckém kraji »

Doporučují maminky porodnici Česko-německou horskou nemocnici Krkonoše, s r.o., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 36x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Richard Vanko

Adresa: Fügnerova 50, Vrchlabí 543 01

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Vrchlabí

21.03.14

Zkušenost cca rok zpátky - porod super, nikdo do něj nekecal a nikdo nespěchal, což je pro mě osobně asi nejdůležitější. Porodní asistentky skvělé. Vše tedy proběhlo bez komplikací a rychle, skoro bych řekla i bezbolestně.

Po porodu ovšem výrazná změna k horšímu - přestože personál (lékaři!) věděl, že má hlídat možnou streptokokovou infekci (byla jsem GBS pozitivní), odběry krve udělali zbytečně pozdě a „problém“ zaznamenali až ve chvíli, kdy už mělo mrně velmi vysokou hodnotu crp a rovnou ho odvezli do Hradce na JIP. Naštěstí nakonec vše dobře dopadlo, ale rozhodně to nebyl příjemný zážitek (ani pro mě, nepochybně ani pro malou).

Jinými slovy - dokud nenastane nějaký netypický problém, je Vrchlabí skvělé. Když ovšem nastane, může přijít velmi nepříjemné překvapení. Těžko říci, jak moc se za ten rok vyměnil personál, třeba už je zas všechno jinak.

453
16.08.13

Rodila jsem zde již dvakrát - v roce 2009 a 2011. Oba kluci nebyli žádní drobečci (3,86 a 3,9 kg), přesto jsem se se obešla bez jediného stehu, za což jsem velmi vděčná. Ani v jednom případě jsem neměla porodní plán, ale vlastně nebyl potřeba. I když některé věci bych při pohledu zpět změnila, nebylo to nic tak zásadního (alespoň z mého pohledu).

Je určitě dobré zajet předem na návštěvu a svá případná zvláštní přání prokonzultovat s personálem. Detailní popisy mých porodů myslím nejsou potřeba - jen bych opakovala mnohokrát řečené. Opravdu jsem byla mile překvapená přístupem PA a intimitou prostředí. Snad až na pediatričku Ďurianovou, kterou bych hned vyměnila. ;)

Nyní jsem opět těhu (již v 38. týdnu) a mám za sebou první poradnu ve Vrchlabí a můžu říct, že už se tam opět těším. Doufám, že to bude stejně krásný zážitek, jako v předchozích případech. Děkuji. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Minimálně jednu návštěvu předem s prohlídkou a konzultací.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lehce stravitelné energetické potraviny (např. tyčinky pro sportovce) pro dobu porodu i po ní. Po rozkojení jsem měla opravdu „žravou“. :-D ;-)

13.08.13

7.8.2013 porodila manželka za mojí skromné asistence naše první miminko. Nádherný, krátký a přirozený porod za doprovodu porodní asistentky. Kdo chce rodit přirozeně, tak neváhejte. Ve vrchlabské porodnici jsou k tomu ideální podmínky. Porodní i poporodní péče na vysoké úrovni, milý a vstřícný personál.
Za naši rodinu mohu jenom doporučit.

Petr + Lenka + malá Anička Hajnovi

01.07.13

Obě své děti jsem porodila ve vrchlabské porodnici a byla jsem maximálně spokojená.

Jsem proti používání zbytečných léků a urychlování porodu a v této porodnici se rodí přirozeně, maminka si může zvolit pozici, ve které bude trávit první i druhou dobu porodní. Personál je maximálně vstřícný, ponechává porodu volný průběh, zároveň však v pravý čas poradí a pomohou, aby se miminko narodilo co nejlépe.

Také poporodní péče byla bezvadná, sestřičky vždy poradily s jakýmkoli problémem, chodily se i samy ptát, jestli je vše v pořádku. Na novorozeneckém oddělení je paní doktorka Ďurianová a je to hotový anděl, o miminka se stará s láskou, pomůže a poradí. Doporučuji všem maminkám, které chtějí porodit své dítě přirozeně a v klidu.

Personál:

MUDr. Ďurianová

18.04.13

Původně jsem měla rodit v nejmenované nemocnici poblíž Prahy (nechci ji nijak škodit, protože nemám právo ani důvod). Když jsem ale začala chodit do poradny, měla jsem pocit, že jsem pacient, který se tam chystá na nějakou operaci s přehlížením faktu, že přece tenhle zážitek musí být co nejhezčí, protože může být třeba poslední. Nikdo se nechtěl moc vybavovat, nebylo o čem přeci. Jak mi bylo řečeno „tak či onak ztratíte hodně krve“, když se rozhodovalo jestli císař, nebo normální porod kvůli varixům. Když jsem požádala o vysvětlení, to bylo jediné, co jsem se dozvěděla. Tak mi bylo do breku, přece jen se nejedná o klasickou hospitalizaci, ale porod, kde velkou roli hrají emoce a hormony.

Proto jsem se rozhodla pro Vrchlabí i za cenu toho, že jsem musela poslouchat proč a že porodím cestou v autě a podobné scénáře. A že porody jsou všude stejné atd. Díky podpoře přítele jsem se nenechala zviklat. Ubytovali jsme se poblíž a čekali na den D. Ten bohužel nepřišel ani na druhý zvolený pokus - termín. Mimochodem je to první nemocnice, kde se mě ptali, kdy jsem otěhotněla. Podle doktorů bylo miminko přenášené 10 dní, ale podle mě a mého výpočtu a paní doktorky z Vrchlabí tak 3 dny. Tohle když jsme řekla jinde, bylo by sděleno „blbost, řídíme se ultrazvukem, ne matkou přece“. Podle toho se museli řídit i ve Vrchlabí. To chápu.

Primář mi doporučil hospitalizaci a že počkáme nějaké 3 dny, nakonec jsem porodila ještě ten den a císařem. Péče byla intenzivní, pořád mě kontrovali. Měli pocit, že miminko už nemá místo a než něco riskovat tak raději císařem, i když měl být původně porod klasický. Ale nemá cenu riskovat a s tím souhlasím. Narodila se mi krásná zdravá holčička a mrška čekala přesně na novoluní, aby měla co nejlepší konstelace.

Bolest to byla hrozná, ale díky úžasným sestřičkám, které bych přirovnala opravdu k andělům, jsem se byla schopná postavit na nohy hned druhý den. Hodně mě podporovaly, šly se mnou do sprchy, na záchod, byly laskavé a trpělivé. Neustále mě chválily, podporovaly. Kamarádka, která byla také na císaři v Praze, se akorát na druhý den dozvěděla, že jestli nevstane do druhého dne, tak ji nepřinesou jídlo a čaj. Tak to pro srovnání. Vstala jsem, přenesly mi věci a miminko na jiný pokoj, nestále za mnou chodily, jestli něco nepotřebuji.

Paní pediatrička úžasná a sestry na šestinedělí taky. Až tedy na jednu u které evidentně čpělo, byla zakořeněná komunistka a chtěla co nejvíc maminku vystrašit, aby to nebyla zas taková pohoda. Jenže jsem naštěstí používala svou intuici.

No mé přání bylo, že chci hezky vzpomínat na porod a to opravdu budu! Díky všem úžasným sestřičkám a paní doktorce, které tam byly. Patří jim velký dík. Páni doktoři - nijak je nehodnotím. Podle mě jsou moc staří a bez sestřiček by to mohli zavřít. Co je doktor bez sestřičky. Ta většinou zpravuje to nejcitlivější, a to je psychika. Aspoň by to tak mělo být, když původně to vykonávaly sestry milosrdné. Doplním jen, že je tam klídeček, pohoda a soukromí. Tedy za mě mohu jen doporučit!

3
12.04.13

Já měla u porodu v září 2012 onoho starého pana doktora. První porod u mne proběhl císařem, tudíž jsem byla o trochu více sledovaná než je standart. A musím říci, že jak porodní asistentky, které porod vedly, tak pan doktor, mne velice sledovali, rozhodně jsem nezaznamenala nějakou liknavost.

Pro mne ta péče byla skoro příliš, jsem dost plachá, ale brala jsem navědomí, že jsem o trošinku rizikovější rodička. Pan doktor nijak nezasahoval, ale velmi bedlivě průběh porodu sledoval. Myslím si, že je to opravdu velice zkušený porodník, pohmatem pozná to, co lékaři ve velkých nemocnicích hledají deset minut na přístrojích. A patří mu velký dík za to, že jako jeden z mála lékařů v ČR respektuje přirozené porody.

12.04.13

Rodila jsem ve Vrchlabí letos (2013) v únoru.

Co se týče samotného porodu - nemohla jsem si vybrat lepší porodnici. Naprosto krásný přirozený porod bez zásahů, pouze s PA a partnerem, na který budu do konce života v dobrém vzpomínat. Maminky, které chcete přirozený porod bez léků, které věříte svému vlastnímu tělu a instinktům, rozhodně se nemusíte bát ve Vrchlabí rodit. Personál je tam stejně kvalifikovaný, jako kdekoliv jinde. Je samozřejmě strašné, když se porod nepodaří nebo když se nedej bůh něco stane rodičce nebo miminku, ale to se přece stává i ve větších porodnicích.

Plně souhlasím s předchozím příspěvkem od izab, kdo chce porod ve vynucené poloze na zádech, kdy se tlačí proti gravitaci s přivázanýma nohama, za pomocí léků a klystýru a chce, aby jeho miminko ihned po porodu odstřihli a odnesli na sterilní místo, kde ho budou otírat a silou natahovat, jen proto, aby zjistili kolik měří, tak nechť rodí kdekoliv jinde. Já rozhodně i příště budu chtít rodit ve Vrchlabí, kde mi moje miminko v tlumeně osvětlené místnosti v naprostém klidu a pohodě ihned po vytlačení dali na bříško, společně jsme se v klidu a pohodě přivítali, nechali dotepat pupečník. Nikdo si nedovolil porušit posvátnost tohoto okamžiku tím, že by mi ho odnášel pryč jen proto, aby si ho tam přeměřili! :-)

PS: Zamyslete se nad tím, proč většina miminek po porodu tak hystericky pláče. To naše si nás jen zvědavě prohlíželo a ani jednou nezaplakalo. Vám by se chtělo z klidu a pohody v bříšku vykouknout do oslnivého záře světel na porodním sále, kde by Vás odstřihli od té jediné jistoty, kterou znáte a běželi Vás honem rychle umýt od té „špíny“ ve které jste devět měsíců v klidu žili?!

12.04.13

S porodnicí ve Vrchlabí mám jen ty nejlepší zkušenosti, a to podvakráte v roce 2010 a 2012. Úžasný přístup,přátelský personál, neopakovatelný úchvatný a hlavně přirozený porod. Vše je většinou v kompetenci PA, které vedou celý porod.

08.04.13

Porodnice byla na konci devadesátých let jedna z nejvyhlášenějších v republice i moje dvě děti se tu narodily, jezdilo sem odrodit i hodně rodičů z Prahy. Narodilo se tady i dítě pana spisovatele Vievegha, jenže ta doba je už dávno pryč.
Bohužel na velikonoční brzké ráno na zdejší porodnici nezapomene jedna místí rodina. Díky liknavosti a absolutní neschopnosti personálu, včetně sloužícího doktora, rozeznat vážnost situace, se narodilo již mrtvé dítě. Než se budoucí maminka dostala na porodní sál, uběhlo nekonečných 90 minut příprav porodního sálu. Nefungující přístroj, který hlídá životní funkce dítěte, mluví také za vše.

Ano, při porodu se může stát cokoliv a tento případ bude šetřit Policie ČR, ale všichni víme, jak taková šetření dopadají. Pan doktor za svůj dlouhý život jistě odrodil již hodně dětí, ale s úctou na jeho věk by se již měl starat o zahrádku a nebo hrát karty s vnoučaty. Naštěstí jsme v době, kdy o tom můžu svobodně napsat a varovat ostatní. Nejvíce zarážející je, jak se k celému případu postavilo vedení nemocnice, a to jmenovitě pan Dryml (bývalý člen KSČ, nyní ČSSD, senátor PČR, krajský zastupitel, bývalý náměstek pana Ratha, MUDr a ředitel místní nemocnice) je zarážející! Asi si spletl půdu nemocnice se senátem, nebo s kanceláří pana Ratha. Po těchto událostech se začali dít zajímavě věci jako přepis, padělání lékařské zprávy a vyhrožování. Ať dopadne vyšetřování jakkoliv, jen jsem chtěl varovat před profesionalitou této porodnice.

S pozdravem Peška Martin, rodák z Vrchlabí - nejsem členem žádné politické strany, abych nebyl nařčen z politického útoku na Drymla.

23.11.12

Jsem hrozně řada, že jsem rodila ve Vrchlabí tento rok. Celý personál byl úžasný, ale nejlepší byla sestřička Lenička Volovská. Ta mi opravdu pomohla a myslím si, že bez ní a mého partnera by byl porod jiný. Opravdu mě oba velmi podporovali, sestřička Lenka mě vedla skoro každou kontrakcí v konci porodu.

Chtěla jsem rodit do vody, to bohužel nešlo. Zkoušela jsem různé cviky, ale miminko bylo moc veliké a já přestávala mít kontrakce. Nakonec se mi narodila holčička 4,5 kg po 47 hodinách přirozeným porodem, ale s velikou pomocí většině personálu.

Věřím,že v jiných porodnicích by mě takto dlouho nenechali rodit, nebo by na mě vzali kleště. Většinu porodu jsem strávila s partnerem na svém pokoji a po porodu jsem znova šla na svůj pokoj. Měli jsme super pohodlí a soukromí.

Jediné, co by porodnice mohla zlepšit, je jídlo. Museli jsme vše jídlo kupovat svoje. Nemůžu si jinak na nic jinak stěžovat. ;)

Personál:

sestřička Lenka Volovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, porodní vložky, dudlík, ručníky, noční košilky, svetry, olej na masírování bříška po porodu, hodně kalhotek, vložky do podprsenky na odchod z porodnice.

419
23.08.12

Ahoj všem, ve Vrchlabí jsem rodila 10.8.2012.

Vše v naprostém pořádku. Narodil se nám Daneček 3530g a 51cm. Přístup personálu je opravdu úžasný. Všichni jsou velmi hodní, usměvaví, starostliví.

Na pokoji jsem si připadala jako doma. Měla jsem malý nadstandard. Klepání je samozřejmostí a nikdo vás nebudí ráno v 6.h aby vám měřil teplotu. Jídlo už tak úžasné nebylo, ale pořád je to nemocnice, takže takový nemocniční standard.

Tuhle porodnici mohu jen doporučit.

Pokud se tam chystáte rodit a chcete se na něco zeptat tak mi napište SZ a já ráda odpovím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V téhle porodnici jsou všichni tak super, že jediné co mohu doporučit je těšit se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pohodlné oblečení a pokud jste jedlíci, tak něco na zobnutí na svačiny, čepičku pro mimčo, doklady.

15.08.12

Přidávám i já velmi příjemnou zkušenost s prvním porodem v této porodnici. Velmi tuto porodnici doporučuji všem maminkám, které nechtějí typicky medicínsky vedený porod. Ale porod vedený pokud možno přirozenou cestou, ve velmi příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Tato porodnice se podle mě snaží, aby maminky u nich byly opravdu spokojené.

Ve Vrchlabí byl všechen personál bez jediné výjimky milý. Je to protipól velkých porodnic, kde je to jako při velkovýrobě. Byla jsem v těhotenství hospitalizována pro údajný odtok plodové vody. Byla jsem hned vedle porodních sálů pražských porodnic U Apolináře a v Krči. Podle mě tam i personál je více zatížen a nemůže jednotlivým maminkám a miminkům se tolik věnovat i kdyby chtěl. Navíc se i v personálu vyskytovali lidé, na kterých bylo vidět, že je tato práce již nebaví či unavuje.

Ve Vrchlabí jsem rodila v září 2011 na základě doporučení mé kamarádky. S přítelem jsme bydleli na nadstandardním pokoji, kterých tam mají mnoho. Není to jako v jiných porodnicích, že by to muselo být fakt štěstí takový dostat. Připadala jsem si jako na hotelu navíc se zdravotnickým servisem. Akorát jídla bylo na mě málo a moc mi nevyhovovalo. Ale myslím, že jinde to není o moc lepší. I v tom bylo výborné tam mít přítele, který chodil nakupovat. Byla i možnost si nakoupit pořádný oběd za cca 100 Kč. V poklidu jsme po počátku odtékání plodové vody a kontrakcích dojeli do porodnice z Prahy. Pro všechny případy jsme věděli, že po cestě je porodnice i v Mladé Boleslavi a Jičíně. Ale to jen kdyby náhodou…

Příjem byl bezproblémový, dokonce s porodní asistentkou, která mě i navečer ten den rodila. Velmi milá, stejně jako ostatní. Porodní asistentky říkali, že tam se koncentrují ty, které rádi dělají práci o něco jinak, než v jiných porodnicích. Měla jsem s sebou sepsané Porodní přání, ale prakticky vše z toho zde dělají běžně. Mohla jsem jíst, pít jak jsem chtěla. Monitor miminka jen na počátku, pak už jen dopplerem kontrolovali ozvy. Klidné prostředí pro samotný porod byl takový obývák s velkou postelí a vanou, kde mi bylo nádherně a dařilo se mi hezky i v kontrakcích být uvolněná a vyrábět si zvuky jaké se mi zachtělo. Do vany jsem nakonec nerodila, ale asistentky mi sami pomohli do různých poloh na tlačení. Ke konci jsem sice musela na klasické porodní lůžko, ale to bylo kvůli horším ozvům miminka a potřebě kyslíku a tlačení na břicho. Dotepání pupečníku ponechali na mé přání. Až teprve pak miminko dále ošetřovali. Akorát to šití poranění bylo nic moc, ale hned potom jsem šla zpátky na náš hotelový pokoj už se svým miminkem.

Přesto velmi ráda na tuto porodnici vzpomínám, věřím, že v jiné porodnici už by pro jistotu dali do mě oxytocin kvůli slabým stahům a nebo možná někde už i připravovali kleště. Po celou dobu porodu jsem slyšela jen pozitivní a povzbuzující slova od personálu. To považuji pro psychiku rodičky za velmi důležité. Ten o něco horší závěr porodu mohl být právě tou mylnou hospitalizací v těhotenství pro údajný odtok plodové vody, který se nakonec nepotvrdil. Tehdy do mě kromě jiného dávali veliké dávky magnézia a dalšího a navíc většinu těhotenství jsem brala vysoké dávky MNG (6 tbl. denně), což mi jedna porodní asistentka v Praze naznačila, že se moc neslučuje s přirozeným porodem, protože děloha jako sval potřebuje pracovat - posilovat. A děťátko jsem měla veliké – 4,15 kg.

Doufám, že nedovolí tuto porodnici zrušit pro malý počet výkonů. Vždyť řada maminek jsem jde právě pro to klidné prostředí. A navíc úspěšný porod je ten, který proběhl s minimem zásahů (tedy výkonů). A to že mají malý počet císařských řezů je jejich pozitivní vizitkou. Jsem přesvědčená, že je to právě díky úplně jinému přístupu a ne skladbou rodiček. Vždyť i WHO doporučila ČR, aby snížila počty císařských řezů. Vše je o penězích a takovýto porod je bohužel podstatně lépe zaplacen pojišťovnou, než ten přirozený, bezzásahový. Prostě v řadě jiných porodnicích je to až o zbytečné přeopatrnosti, která může způsobovat následné komplikace, o stereotypech a penězích…

Doufám, že i své druhé děťátko budu rodit zde.

Personál:

PA Klimešová, prim. MUDr. Vanko, MUDr. Ďurianová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřít sama sobě a miminku, že vše půjde hladce.
Pokud chcete posílit svou víru, přečtěte si knížku - Aby porod nebolel, příp. Hypnoporod nebo nějaké knížky o přirozeném porodu od p. Odenta.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásoby kvalitního jídla.

09.07.12

Rodila jsem v porodnici ve Vrchlabí v červnu 2012. Příjem v noci byl dobrý jelikož nebyly ještě kontrakce. Ubytování na nadtandartním pokoji je opravdu příjemné. Soukromí bylo skvělé. Když přišlo na samotný porod, personál do porodu příliš nezasahoval a nechal tělo ať si řekne samo. Ostatně proto jsem zvolila Vrchlabí.

Než jsem šla na sál, byla jsem po celou dobu na svém pokoji s manželem. Rodila jsem zpočátku na porodní stoličce, bohužel jsem tak neodrodila, protože malý musel už pak rychle ven. Rodila mě vrchní sestra s PA (Lenka) nepamatuji si celé jméno. Obě byly úžasné. Celou dobu dost podporovaly a respektovaly má přání. Primář Vanko přišel na posledních deset minut a nijak nezasahoval. Malého jsem hned dostala na bříško a půl hodiny si sama došla na pokoj. Po celou dobu s miminkem.

Dohled po porodu byl skvělý. Sestřičky pořád chodily a ptaly se, zda něco nepotřebuji. Dětská doktorka Durianová byla skvělá do doby, než jsem řekla vlastní názor a chtěla odejít domů. Když řekla, že něco udělá, nesplnila to a my šli domů až 6 dní po porodu. (Zjevně kvůli penězům)- to jediné mě velice zklamalo.

A chůvičky, které tam mají, nás vyděsily opravdu mockrát. Mají je staré a opravované. Celkově byl pobyt příjemný a možná si to někdy zopakuji :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní jídlo a oblečení pro mimčo-byla jsem za něj ráda. A vlastní zavinovačku-často je nemají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

22.04.12

Byla jsem ráda, že mne přijali a vůbec pro ně nebyl problém, že mám těhotenskou cukrovku a chci dítě přirozeně+ donosit - nestresovali, hodnoty cukru jsem si hlídala sama a držela normálně dietu. Nestresovali, že dítě se zdá být trochu větší. Maximálně se mi snažili vyjít vstříc. Přenášela jsem 10 dní, rodila jsem na matraci, kluk je nádhernej 4160kg. Moc mi pomáhali i starší páni doktoři Haltuch a Kryl, kteří mají bohaté zkušenosti a i pohmatem zjistí mnoho, co jiní měří x přístroji. MUDr. Ďurianová má k dětem nevšedné úžasný vztah, moc byla na nás všechny hodná, stejně tak primář Vanko. Celý přístup v porodnici je takový, že si připadáte trochu jak na zámku (když jsem třeba telefonovala a přišel do pokoje primář, omluvil se a řekl, že přijde později.. samozřejmostí je, že všěichni klepou než vstoupí, všichni se na vás usmívají a to i když procházejí po chodbě kolem vašich otevřených dveří. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by někdo udělal otrávený nebo nervozní výraz, že s něčím otravuju. Ráda bych se tam ještě vrátila, jestli ji nezavřou, což by byla věčná škoda.

Personál:

Klimešová PA, Vanko -primář, Ďurianová-dětská MUDr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Podložky přebalovací jednorázové (nebo pro dospělé v lékárně)

17.03.12

Rodila jsem ve Vrchlabí v říjnu 2010 a bylo to úžasné. Naprostá pohoda, klid, soukromí (klepání je samozřejmostí), personál milý a pozorný. Ač jako u většiny prvorodiček byla první doba porodní dost dlouhá, nevybavuji si žádné bolesti, jen úžasné pocity. PA jsou skvělé profesionálky s citlivým přístupem. Sprcha a sprcha na míči byly fajn pro uvolnění. Stále se mnou mohl být manžel a moc mi pomáhal. Porod proběhl naprosto přirozeně bez zbytečných procedůr a přístrojů. Malá Josefínka pak byla pořád s námi. Když mi pan primář šil drobné poranění choval ji manžel. Hned po zašití a porodu placenty jsme se přesunuli na pokoj, kde jsem byla ubytována už před porodem - standardní, ale příjemný a byli jsme tam sami. Dvě hodiny co jsem po porodu odpočívala (a rozesílala SMS), spinkala Josefínka u tatínka, poté opět přišly PA, které nás pravidelně kontrolovaly a vzaly mě do sprchy.
Musím se přiznat, že jsem se dokonce den nebo dva po porodu přistihla, že závidím paní, co zrovna rodila…
Kvůli žloutence a zvýšeným hodnotám CRP jsme byly v porodnici deset dní a jsem docela ráda - bylo to tam příjemné jako doma a nemusíte vařit, uklízet… A hlavně jsme se skvěle rozkojily. Mléko pořádně naběhlo až po třech dnech, potom jsem měla prsa úplně kamenná a moc moc děkuji PA Ivě Konvalinové, která o nás pečovala v noci, když se tak stalo a připomněla mi vše co už nám říkala na předporodním kurzu, který mohu jen doporučit. V porodnici mě naučily různé polohy při kojení, což je myslím ze začátku také hodně důležité, aby nedošlo k nějakému zánětu.
Oba dva, vlastně všichni tři personálu v porodnici ve Vrchlabí moc děkujeme a těšíme se, že se tam letos v květnu zase vypravíme.
Jen dětské lékařky by mohly být příjemnější, ale k dětem se chovají pěkně.

22.12.11

Rodila jsem tam po druhé a to teď 26. 11. Porod byl naprosto bezproblémový a přístup všech byl úžasný. Setřičky milé, PA precizní a starostlivá. I když nějaké věci řešili jinak než jsem si vzpomínala z prvního porodu v roce 2004, tak vše proběhlo nádherně. Nedokážu posoudit Mudr. Ďurianovou, byla jsem z ní rozpačitá, hodně mě její přístup po porodu stresoval. Tvrdila, že je vše v pořádku, ale malá obsolvovala nespočet odběrů krve, infuzi, sono ledvin, neúspěšný rengen. Opravdu nejsem lékař a nevím, zda to bylo nutné, hlavně jsem ráda, že je malá nakonec v pořádku. Sestry to s ní opravdu nemají jednoduché. A je vůbec zázrak, že funguje, každý den včetně sobot a nedělí v nemocnici tráví celý den a dětičkám se maximálně věnuje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, polštáře na podkládání při kojení

13
09.11.11

Ahoj všem, před pár dny jsme se vrátili z Vrchlabské porodnice. Byli jsme tam 5 dní. Porod jsem měla velice rychlý. Od první bolesti do porodu 3,5h. Po příjmu jsem šla rovnou na sál. Rodila jsem na zemi na matraci. V pozici na čtyřech. Díky PA jsem bez nástřihu s lehkým poraněním - malé šití. S přístupem PA a doktorů na porodnici jsem byla maximálně spokojená, byli báječní, jak u porodu, tak po něm. Když to porovnám s prvním porodem, tohle mohl být krásný zážitek, který mi bohužel zkazila níže zmiňovaná dětská doktorka. U porodu se objevila, když se chystala sestra syna odsát, odstrčila ji a bez odsátí udělala resuscitaci. Ta se následně ukázala jako naprosto zbytečná.

Paní doktorka je tam jediná. Slouží každý den denní. Je pravda, že je milá, k dětem se chová krásně. Bohužel její přehnaná pečlivost má někdy opačný efekt. Ke svým sestrám se chová hrozně a to i před maminkami. Naprosto neprofesionální. Myslím, že kazí reputaci celé jinak úžasné porodnici.

Personál:

PA Lenka, vrchni sestra, primář

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ověřte si zda mají smlouvu s VZP.

6542
21.10.11

Rodila jsem zde už podruhé 10.10.2011, opět super, veškerý personál skvělý. Jsem ráda že jsme jeli zase do této porodnice. Jediné co nám zkazilo trošku dojem bylo to že z nadstandartu nás vyhodilidřív než jsme měli všechny papíry k propuštění, takže jsme se nastěhovali do jídelny. Ale i tak chci poděkovat všem v porodnici ve Vrchlabí za skvělý přístup, úsměv a pohlazení kterých se mi tam dostalo.

Personál:

PA Jitka Klimešová, primář Vanko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi nic zvláštního

14.08.11

Rodili jsme teď čerstvě ve Vrchlabí teď v srpnu. S porodnicí máme výbornou zkušenost až na pár věcí. Příjem byl bleskový, sestřičky super, velice milé a hodně u porodu psychicky pomohly. I další dny byl personál velice milý.
Problém nastal, když manželka začala mít problém s kojení, protože měla velice citlivá prsa (důsledek ekzému, na což personál upozorňovala). Problému ovšem začali přikládat důležitost až další den, kdy se to skutečně zhoršilo (do té doby - to má citlivé každá, překousněte to, to se zlepší…).

V porodnici se rovněž připravte na to, že jídlo je hodně bídné (rohlíky ráno, rohlíky večer, oběd úpravou nic moc) - to jsme věděli už předem a proto jsme se na to připravili.

Proto jsme se třetí den rozhodli, že půjdeme domů a zde nastal problém. Primář byl sice překvapen, ale neměl s tím problém, problém měla pediatrička Ďurianová. Do této chvíle byla v pohodě, k dítěti se chovala moc hezky a konstatovala, že dítě je zdravé, moc hezky reaguje. Teď ovšem obrátila a snažila se přesvědčit manželku, že je dítě na tom špatně a aby si to rozmyslela. Problémem byl podpásový způsob argumentace - z ní bychom nabyli dojem, že dítě je na umření a jakmile překročíme práh porodnice, tak umře. Nicméně jelikož nás neměla čím zastavit, tak nakonec sepsala zprávu, která je mimochodem nepravdivá (porod v 42 týdnu místo 41, propuštění o den dříve než ve skutečnosti a to na několika místech ve zprávě). A přitom stačilo pouze věcně upozornit na možná rizika a přidat pár vět o tom, že si máme sehnat porodní váhu a sledovat hmotnost. Pokud bychom zůstali, nejspíše by nás navíc silně přesvědčovali na RTG dítěte.

Na závěr ale musím zdůraznit, že porodnice jako taková je super a divím se, že tam mají i přesto docela prázdno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásobu jídla

13.07.11

V porodnici jsem rodila v květnu 2011 a nemůžu si ji vynachválit. Porod byl koncem pánevním, rodila mě MUDr. Kramperová a dcerka (3kg) se narodila naprosto hladce 12 dní po termínu bez nástřihu a následně bez jediného stehu. Do porodnice mě přijali týden před porodem s vysokým tlakem a všichni byli neuvěřitelně hodní a empatičtí (zjm. děkuji všem sestřičkám a PA, MUDr. Korbelářové a paní Ivě Konvalinové) - byla jsem značně naměkko, bez muže a bez syna, no slzavé údolí, takže mi přístup personálu moc pomohl. Po porodu se ovšem situace nepříjemně zvrtla, pediatrička MUDr. Ďurianová dává svým přístupem příznivému dojmu z porodnice pěkně na frak - tváří se velmi mile, ale kvůli žloutence dceři rozpíchala celé ruce a následně i hlavičku (porodnice se na stránkách chlubí neinvazivním vyšetřováním), neustále přede mnou trousila negativní poznámky ohledně stavu dcerky (je naštěstí naprosto zdravá) a při předání do péče pediatra nás ještě pohnala na vyšetření ledvin a mozku (ledviny negativní, pan doktor nechápal, proč tam jsme, vyšetření mozku neuroložka ignorovala jako zbytečné). Takže porodnice úžasná, ale oddělení novorozenecké dokáže příznivý dojem značně poškodit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příznivě se naladit, ničeho se nebát:)

24.06.11

Rodila jsem tam v roce 2010 a naprostá spokojenost, jak s přístupem a komunikací, tak s prostředím, vedením porodu, personálem. ano doporučuji všem
Některé se bojí přirozeného porodu, no řekla bych porodu vůbec a jdou radši do nemocnice, nevěří si, já volila Vrchlabí, tomu říkám porodnice, no skoro jako doma :-))

18.06.11

13.3.2011 jsem ve Vrchlabské porodnici porodila své druhé dítě a opět mohu jen chválit. Není klišé, když napíši, že personál je opravdu až neuvěřitelně milý a vstřícný. Úžasná porodní asistentka Lenka Volovská /nemocnice by si jí měla hýčkat/.V této porodnici máte pocit, že jste středem vesmíru. všem děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nedají odradit špatnými řečmi o této porodnici

04.03.11

Ve Vrchlabí jsem rodila své první miminko v roce 2009. Náš syn se narodil 24.12. v 19.30. Takže přesně na štědrý večer, kdy si lidé dávají dárky jsme i my dostali ten nejkrásnější dárek, našeho prvního syna Adámka.
V ten večer kdy se Adámek narodil, jsem byla jediná maminka která rodila. Během celého porodu byla u mě sestřička Lenka, která byla neskutečně milá a celou dobu mě podporovala a pomáhala mi. Přiznám se, že detaily porodu si moc nepamatuji a mám to celé jakoby v mlze, protože jsem se soustředila hlavne na porod a na své miminko, abychom to společně co nejlépe zvládli.
Pamatuji si ale, jak byli všechny sestřičky velice milé a laskavé, nechávali všemu volný průběh a když už jsem byla na konci svých sil, tak mě podporovali a dodávali mi sílu dotáhnout porod do konce.
Když se Adámek narodil, tak jsem to byla já, kdo ho první držel v náručí a mohla jsem ho mít u sebe jak dlouho jsem chtěla. Pak ho jenom na malou chvilku odnesl tatínek se sestřičkou aby ho zkontrolovali a trošičku očistili. No a od té chvíle jsme měli Adámka pořád u sebe.
Fantastické jsou i nadstandardní pokoje, kde může být tatínek pořád s maminkou a miminkem. Je to nádherný pocit, když můžeme o své miminko od první chvíle pečovat společne a sdílet tak společnou radost a starost zároveň.

V červnu by se nám mělo narodit druhé miminko a určitě chci znovu rodit ve Vrchlabí, i když to máme z Prahy trochu z ruky. Snad dojedeme do porodnice včas a jestli to bude možné, tak vezmeme sebou i Adámka.

Personál:

p. Konvalinová a sestřička Lenka (bohužel neznám příjmění)

01.02.11

Rodila jsem ve Vrchlabí v lednu (2010) a jsem maximálně spokojená. Doktorka i sestřičky byly moc fajn, i když v půl 5 ráno u 4.porodu tu noc jistě unavené. I když jsem se chtěla vyhnout stříhání, nakonec to bylo nutné a žádná tragédie to nebyla. S miminkem a s kojením mi se ochotně poradili, když byl v noci řev, tak přiběhla sestřička a vyřešila problém (hlad). Rozhodně doporučuji. Jedinou výhradu bych měla k jídlu, hodně pečiva není dobré ani pro trávení ani pro miminko. Ale vařila jsem si vločky a všechno bylo OK. (Je tam kuchyňka s konvicí a lednicí).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou je třeba mít přebalovací podložky, plenky a hodí se i pár látkových, i když dávají erární a oblečky taky dávají erár.

Chystají se rodit v porodnici Vrchlabí

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici