Porodnice Vrchlabí

Primář: MUDr. Richard Vanko

TATO PORODNICE JE UZAVŘENA
Maminky ale doporučují další porodnice v Královehradeckém kraji »

Doporučují maminky porodnici Vrchlabí?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Vrchlabí

Rodila jste v porodnici Vrchlabí?
neutrální
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 21.03.14 napsala :

Zkušenost cca rok zpátky - porod super, nikdo do něj nekecal a nikdo nespěchal, což je pro mě osobně asi nejdůležitější. Porodní asistentky skvělé. Vše tedy proběhlo bez komplikací a rychle, skoro bych řekla i bezbolestně.

Po porodu ovšem výrazná změna k horšímu - přestože personál (lékaři!) věděl, že má hlídat možnou streptokokovou infekci (byla jsem GBS pozitivní), odběry krve udělali zbytečně pozdě a „problém“ zaznamenali až ve chvíli, kdy už mělo mrně velmi vysokou hodnotu crp a rovnou ho odvezli do Hradce na JIP. Naštěstí nakonec vše dobře dopadlo, ale rozhodně to nebyl příjemný zážitek (ani pro mě, nepochybně ani pro malou).

Jinými slovy - dokud nenastane nějaký netypický problém, je Vrchlabí skvělé. Když ovšem nastane, může přijít velmi nepříjemné překvapení. Těžko říci, jak moc se za ten rok vyměnil personál, třeba už je zas všechno jinak.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - fishtamin 16.08.13 napsala :

Rodila jsem zde již dvakrát - v roce 2009 a 2011. Oba kluci nebyli žádní drobečci (3,86 a 3,9 kg), přesto jsem se se obešla bez jediného stehu, za což jsem velmi vděčná. Ani v jednom případě jsem neměla porodní plán, ale vlastně nebyl potřeba. I když některé věci bych při pohledu zpět změnila, nebylo to nic tak zásadního (alespoň z mého pohledu).

Je určitě dobré zajet předem na návštěvu a svá případná zvláštní přání prokonzultovat s personálem. Detailní popisy mých porodů myslím nejsou potřeba - jen bych opakovala mnohokrát řečené. Opravdu jsem byla mile překvapená přístupem PA a intimitou prostředí. Snad až na pediatričku Ďurianovou, kterou bych hned vyměnila. ;)

Nyní jsem opět těhu (již v 38. týdnu) a mám za sebou první poradnu ve Vrchlabí a můžu říct, že už se tam opět těším. Doufám, že to bude stejně krásný zážitek, jako v předchozích případech. Děkuji. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Minimálně jednu návštěvu předem s prohlídkou a konzultací.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lehce stravitelné energetické potraviny (např. tyčinky pro sportovce) pro dobu porodu i po ní. Po rozkojení jsem měla opravdu „žravou“. :-D ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 13.08.13 napsala :

7.8.2013 porodila manželka za mojí skromné asistence naše první miminko. Nádherný, krátký a přirozený porod za doprovodu porodní asistentky. Kdo chce rodit přirozeně, tak neváhejte. Ve vrchlabské porodnici jsou k tomu ideální podmínky. Porodní i poporodní péče na vysoké úrovni, milý a vstřícný personál.
Za naši rodinu mohu jenom doporučit.

Petr + Lenka + malá Anička Hajnovi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 01.07.13 napsala :

Obě své děti jsem porodila ve vrchlabské porodnici a byla jsem maximálně spokojená.

Jsem proti používání zbytečných léků a urychlování porodu a v této porodnici se rodí přirozeně, maminka si může zvolit pozici, ve které bude trávit první i druhou dobu porodní. Personál je maximálně vstřícný, ponechává porodu volný průběh, zároveň však v pravý čas poradí a pomohou, aby se miminko narodilo co nejlépe.

Také poporodní péče byla bezvadná, sestřičky vždy poradily s jakýmkoli problémem, chodily se i samy ptát, jestli je vše v pořádku. Na novorozeneckém oddělení je paní doktorka Ďurianová a je to hotový anděl, o miminka se stará s láskou, pomůže a poradí. Doporučuji všem maminkám, které chtějí porodit své dítě přirozeně a v klidu.

Personál: MUDr. Ďurianová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Donnaldka 18.04.13 napsala :

Původně jsem měla rodit v nejmenované nemocnici poblíž Prahy (nechci ji nijak škodit, protože nemám právo ani důvod). Když jsem ale začala chodit do poradny, měla jsem pocit, že jsem pacient, který se tam chystá na nějakou operaci s přehlížením faktu, že přece tenhle zážitek musí být co nejhezčí, protože může být třeba poslední. Nikdo se nechtěl moc vybavovat, nebylo o čem přeci. Jak mi bylo řečeno „tak či onak ztratíte hodně krve“, když se rozhodovalo jestli císař, nebo normální porod kvůli varixům. Když jsem požádala o vysvětlení, to bylo jediné, co jsem se dozvěděla. Tak mi bylo do breku, přece jen se nejedná o klasickou hospitalizaci, ale porod, kde velkou roli hrají emoce a hormony.

Proto jsem se rozhodla pro Vrchlabí i za cenu toho, že jsem musela poslouchat proč a že porodím cestou v autě a podobné scénáře. A že porody jsou všude stejné atd. Díky podpoře přítele jsem se nenechala zviklat. Ubytovali jsme se poblíž a čekali na den D. Ten bohužel nepřišel ani na druhý zvolený pokus - termín. Mimochodem je to první nemocnice, kde se mě ptali, kdy jsem otěhotněla. Podle doktorů bylo miminko přenášené 10 dní, ale podle mě a mého výpočtu a paní doktorky z Vrchlabí tak 3 dny. Tohle když jsme řekla jinde, bylo by sděleno „blbost, řídíme se ultrazvukem, ne matkou přece“. Podle toho se museli řídit i ve Vrchlabí. To chápu.

Primář mi doporučil hospitalizaci a že počkáme nějaké 3 dny, nakonec jsem porodila ještě ten den a císařem. Péče byla intenzivní, pořád mě kontrovali. Měli pocit, že miminko už nemá místo a než něco riskovat tak raději císařem, i když měl být původně porod klasický. Ale nemá cenu riskovat a s tím souhlasím. Narodila se mi krásná zdravá holčička a mrška čekala přesně na novoluní, aby měla co nejlepší konstelace.

Bolest to byla hrozná, ale díky úžasným sestřičkám, které bych přirovnala opravdu k andělům, jsem se byla schopná postavit na nohy hned druhý den. Hodně mě podporovaly, šly se mnou do sprchy, na záchod, byly laskavé a trpělivé. Neustále mě chválily, podporovaly. Kamarádka, která byla také na císaři v Praze, se akorát na druhý den dozvěděla, že jestli nevstane do druhého dne, tak ji nepřinesou jídlo a čaj. Tak to pro srovnání. Vstala jsem, přenesly mi věci a miminko na jiný pokoj, nestále za mnou chodily, jestli něco nepotřebuji.

Paní pediatrička úžasná a sestry na šestinedělí taky. Až tedy na jednu u které evidentně čpělo, byla zakořeněná komunistka a chtěla co nejvíc maminku vystrašit, aby to nebyla zas taková pohoda. Jenže jsem naštěstí používala svou intuici.

No mé přání bylo, že chci hezky vzpomínat na porod a to opravdu budu! Díky všem úžasným sestřičkám a paní doktorce, které tam byly. Patří jim velký dík. Páni doktoři - nijak je nehodnotím. Podle mě jsou moc staří a bez sestřiček by to mohli zavřít. Co je doktor bez sestřičky. Ta většinou zpravuje to nejcitlivější, a to je psychika. Aspoň by to tak mělo být, když původně to vykonávaly sestry milosrdné. Doplním jen, že je tam klídeček, pohoda a soukromí. Tedy za mě mohu jen doporučit!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Zuziczech 12.04.13 napsala :

Já měla u porodu v září 2012 onoho starého pana doktora. První porod u mne proběhl císařem, tudíž jsem byla o trochu více sledovaná než je standart. A musím říci, že jak porodní asistentky, které porod vedly, tak pan doktor, mne velice sledovali, rozhodně jsem nezaznamenala nějakou liknavost.

Pro mne ta péče byla skoro příliš, jsem dost plachá, ale brala jsem navědomí, že jsem o trošinku rizikovější rodička. Pan doktor nijak nezasahoval, ale velmi bedlivě průběh porodu sledoval. Myslím si, že je to opravdu velice zkušený porodník, pohmatem pozná to, co lékaři ve velkých nemocnicích hledají deset minut na přístrojích. A patří mu velký dík za to, že jako jeden z mála lékařů v ČR respektuje přirozené porody.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 12.04.13 napsala :

Rodila jsem ve Vrchlabí letos (2013) v únoru.

Co se týče samotného porodu - nemohla jsem si vybrat lepší porodnici. Naprosto krásný přirozený porod bez zásahů, pouze s PA a partnerem, na který budu do konce života v dobrém vzpomínat. Maminky, které chcete přirozený porod bez léků, které věříte svému vlastnímu tělu a instinktům, rozhodně se nemusíte bát ve Vrchlabí rodit. Personál je tam stejně kvalifikovaný, jako kdekoliv jinde. Je samozřejmě strašné, když se porod nepodaří nebo když se nedej bůh něco stane rodičce nebo miminku, ale to se přece stává i ve větších porodnicích.

Plně souhlasím s předchozím příspěvkem od izab, kdo chce porod ve vynucené poloze na zádech, kdy se tlačí proti gravitaci s přivázanýma nohama, za pomocí léků a klystýru a chce, aby jeho miminko ihned po porodu odstřihli a odnesli na sterilní místo, kde ho budou otírat a silou natahovat, jen proto, aby zjistili kolik měří, tak nechť rodí kdekoliv jinde. Já rozhodně i příště budu chtít rodit ve Vrchlabí, kde mi moje miminko v tlumeně osvětlené místnosti v naprostém klidu a pohodě ihned po vytlačení dali na bříško, společně jsme se v klidu a pohodě přivítali, nechali dotepat pupečník. Nikdo si nedovolil porušit posvátnost tohoto okamžiku tím, že by mi ho odnášel pryč jen proto, aby si ho tam přeměřili! :-)

PS: Zamyslete se nad tím, proč většina miminek po porodu tak hystericky pláče. To naše si nás jen zvědavě prohlíželo a ani jednou nezaplakalo. Vám by se chtělo z klidu a pohody v bříšku vykouknout do oslnivého záře světel na porodním sále, kde by Vás odstřihli od té jediné jistoty, kterou znáte a běželi Vás honem rychle umýt od té „špíny“ ve které jste devět měsíců v klidu žili?!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - izab 12.04.13 napsala :

S porodnicí ve Vrchlabí mám jen ty nejlepší zkušenosti, a to podvakráte v roce 2010 a 2012. Úžasný přístup,přátelský personál, neopakovatelný úchvatný a hlavně přirozený porod. Vše je většinou v kompetenci PA, které vedou celý porod.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vrchlabí - ptáčková 08.04.13 napsala :

Porodnice byla na konci devadesátých let jedna z nejvyhlášenějších v republice i moje dvě děti se tu narodily, jezdilo sem odrodit i hodně rodičů z Prahy. Narodilo se tady i dítě pana spisovatele Vievegha, jenže ta doba je už dávno pryč.
Bohužel na velikonoční brzké ráno na zdejší porodnici nezapomene jedna místí rodina. Díky liknavosti a absolutní neschopnosti personálu, včetně sloužícího doktora, rozeznat vážnost situace, se narodilo již mrtvé dítě. Než se budoucí maminka dostala na porodní sál, uběhlo nekonečných 90 minut příprav porodního sálu. Nefungující přístroj, který hlídá životní funkce dítěte, mluví také za vše.

Ano, při porodu se může stát cokoliv a tento případ bude šetřit Policie ČR, ale všichni víme, jak taková šetření dopadají. Pan doktor za svůj dlouhý život jistě odrodil již hodně dětí, ale s úctou na jeho věk by se již měl starat o zahrádku a nebo hrát karty s vnoučaty. Naštěstí jsme v době, kdy o tom můžu svobodně napsat a varovat ostatní. Nejvíce zarážející je, jak se k celému případu postavilo vedení nemocnice, a to jmenovitě pan Dryml (bývalý člen KSČ, nyní ČSSD, senátor PČR, krajský zastupitel, bývalý náměstek pana Ratha, MUDr a ředitel místní nemocnice) je zarážející! Asi si spletl půdu nemocnice se senátem, nebo s kanceláří pana Ratha. Po těchto událostech se začali dít zajímavě věci jako přepis, padělání lékařské zprávy a vyhrožování. Ať dopadne vyšetřování jakkoliv, jen jsem chtěl varovat před profesionalitou této porodnice.

S pozdravem Peška Martin, rodák z Vrchlabí - nejsem členem žádné politické strany, abych nebyl nařčen z politického útoku na Drymla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - toi 23.11.12 napsala :

Jsem hrozně řada, že jsem rodila ve Vrchlabí tento rok. Celý personál byl úžasný, ale nejlepší byla sestřička Lenička Volovská. Ta mi opravdu pomohla a myslím si, že bez ní a mého partnera by byl porod jiný. Opravdu mě oba velmi podporovali, sestřička Lenka mě vedla skoro každou kontrakcí v konci porodu.

Chtěla jsem rodit do vody, to bohužel nešlo. Zkoušela jsem různé cviky, ale miminko bylo moc veliké a já přestávala mít kontrakce. Nakonec se mi narodila holčička 4,5 kg po 47 hodinách přirozeným porodem, ale s velikou pomocí většině personálu.

Věřím,že v jiných porodnicích by mě takto dlouho nenechali rodit, nebo by na mě vzali kleště. Většinu porodu jsem strávila s partnerem na svém pokoji a po porodu jsem znova šla na svůj pokoj. Měli jsme super pohodlí a soukromí.

Jediné, co by porodnice mohla zlepšit, je jídlo. Museli jsme vše jídlo kupovat svoje. Nemůžu si jinak na nic jinak stěžovat. ;)

Personál: sestřička Lenka Volovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, porodní vložky, dudlík, ručníky, noční košilky, svetry, olej na masírování bříška po porodu, hodně kalhotek, vložky do podprsenky na odchod z porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Hanny78 23.08.12 napsala :

Ahoj všem, ve Vrchlabí jsem rodila 10.8.2012.

Vše v naprostém pořádku. Narodil se nám Daneček 3530g a 51cm. Přístup personálu je opravdu úžasný. Všichni jsou velmi hodní, usměvaví, starostliví.

Na pokoji jsem si připadala jako doma. Měla jsem malý nadstandard. Klepání je samozřejmostí a nikdo vás nebudí ráno v 6.h aby vám měřil teplotu. Jídlo už tak úžasné nebylo, ale pořád je to nemocnice, takže takový nemocniční standard.

Tuhle porodnici mohu jen doporučit.

Pokud se tam chystáte rodit a chcete se na něco zeptat tak mi napište SZ a já ráda odpovím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V téhle porodnici jsou všichni tak super, že jediné co mohu doporučit je těšit se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pohodlné oblečení a pokud jste jedlíci, tak něco na zobnutí na svačiny, čepičku pro mimčo, doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Marenka0 15.08.12 napsala :

Přidávám i já velmi příjemnou zkušenost s prvním porodem v této porodnici. Velmi tuto porodnici doporučuji všem maminkám, které nechtějí typicky medicínsky vedený porod. Ale porod vedený pokud možno přirozenou cestou, ve velmi příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Tato porodnice se podle mě snaží, aby maminky u nich byly opravdu spokojené.

Ve Vrchlabí byl všechen personál bez jediné výjimky milý. Je to protipól velkých porodnic, kde je to jako při velkovýrobě. Byla jsem v těhotenství hospitalizována pro údajný odtok plodové vody. Byla jsem hned vedle porodních sálů pražských porodnic U Apolináře a v Krči. Podle mě tam i personál je více zatížen a nemůže jednotlivým maminkám a miminkům se tolik věnovat i kdyby chtěl. Navíc se i v personálu vyskytovali lidé, na kterých bylo vidět, že je tato práce již nebaví či unavuje.

Ve Vrchlabí jsem rodila v září 2011 na základě doporučení mé kamarádky. S přítelem jsme bydleli na nadstandardním pokoji, kterých tam mají mnoho. Není to jako v jiných porodnicích, že by to muselo být fakt štěstí takový dostat. Připadala jsem si jako na hotelu navíc se zdravotnickým servisem. Akorát jídla bylo na mě málo a moc mi nevyhovovalo. Ale myslím, že jinde to není o moc lepší. I v tom bylo výborné tam mít přítele, který chodil nakupovat. Byla i možnost si nakoupit pořádný oběd za cca 100 Kč. V poklidu jsme po počátku odtékání plodové vody a kontrakcích dojeli do porodnice z Prahy. Pro všechny případy jsme věděli, že po cestě je porodnice i v Mladé Boleslavi a Jičíně. Ale to jen kdyby náhodou…

Příjem byl bezproblémový, dokonce s porodní asistentkou, která mě i navečer ten den rodila. Velmi milá, stejně jako ostatní. Porodní asistentky říkali, že tam se koncentrují ty, které rádi dělají práci o něco jinak, než v jiných porodnicích. Měla jsem s sebou sepsané Porodní přání, ale prakticky vše z toho zde dělají běžně. Mohla jsem jíst, pít jak jsem chtěla. Monitor miminka jen na počátku, pak už jen dopplerem kontrolovali ozvy. Klidné prostředí pro samotný porod byl takový obývák s velkou postelí a vanou, kde mi bylo nádherně a dařilo se mi hezky i v kontrakcích být uvolněná a vyrábět si zvuky jaké se mi zachtělo. Do vany jsem nakonec nerodila, ale asistentky mi sami pomohli do různých poloh na tlačení. Ke konci jsem sice musela na klasické porodní lůžko, ale to bylo kvůli horším ozvům miminka a potřebě kyslíku a tlačení na břicho. Dotepání pupečníku ponechali na mé přání. Až teprve pak miminko dále ošetřovali. Akorát to šití poranění bylo nic moc, ale hned potom jsem šla zpátky na náš hotelový pokoj už se svým miminkem.

Přesto velmi ráda na tuto porodnici vzpomínám, věřím, že v jiné porodnici už by pro jistotu dali do mě oxytocin kvůli slabým stahům a nebo možná někde už i připravovali kleště. Po celou dobu porodu jsem slyšela jen pozitivní a povzbuzující slova od personálu. To považuji pro psychiku rodičky za velmi důležité. Ten o něco horší závěr porodu mohl být právě tou mylnou hospitalizací v těhotenství pro údajný odtok plodové vody, který se nakonec nepotvrdil. Tehdy do mě kromě jiného dávali veliké dávky magnézia a dalšího a navíc většinu těhotenství jsem brala vysoké dávky MNG (6 tbl. denně), což mi jedna porodní asistentka v Praze naznačila, že se moc neslučuje s přirozeným porodem, protože děloha jako sval potřebuje pracovat - posilovat. A děťátko jsem měla veliké – 4,15 kg.

Doufám, že nedovolí tuto porodnici zrušit pro malý počet výkonů. Vždyť řada maminek jsem jde právě pro to klidné prostředí. A navíc úspěšný porod je ten, který proběhl s minimem zásahů (tedy výkonů). A to že mají malý počet císařských řezů je jejich pozitivní vizitkou. Jsem přesvědčená, že je to právě díky úplně jinému přístupu a ne skladbou rodiček. Vždyť i WHO doporučila ČR, aby snížila počty císařských řezů. Vše je o penězích a takovýto porod je bohužel podstatně lépe zaplacen pojišťovnou, než ten přirozený, bezzásahový. Prostě v řadě jiných porodnicích je to až o zbytečné přeopatrnosti, která může způsobovat následné komplikace, o stereotypech a penězích…

Doufám, že i své druhé děťátko budu rodit zde.

Personál: PA Klimešová, prim. MUDr. Vanko, MUDr. Ďurianová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřít sama sobě a miminku, že vše půjde hladce.
Pokud chcete posílit svou víru, přečtěte si knížku - Aby porod nebolel, příp. Hypnoporod nebo nějaké knížky o přirozeném porodu od p. Odenta.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásoby kvalitního jídla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - smile.2 09.07.12 napsala :

Rodila jsem v porodnici ve Vrchlabí v červnu 2012. Příjem v noci byl dobrý jelikož nebyly ještě kontrakce. Ubytování na nadtandartním pokoji je opravdu příjemné. Soukromí bylo skvělé. Když přišlo na samotný porod, personál do porodu příliš nezasahoval a nechal tělo ať si řekne samo. Ostatně proto jsem zvolila Vrchlabí.

Než jsem šla na sál, byla jsem po celou dobu na svém pokoji s manželem. Rodila jsem zpočátku na porodní stoličce, bohužel jsem tak neodrodila, protože malý musel už pak rychle ven. Rodila mě vrchní sestra s PA (Lenka) nepamatuji si celé jméno. Obě byly úžasné. Celou dobu dost podporovaly a respektovaly má přání. Primář Vanko přišel na posledních deset minut a nijak nezasahoval. Malého jsem hned dostala na bříško a půl hodiny si sama došla na pokoj. Po celou dobu s miminkem.

Dohled po porodu byl skvělý. Sestřičky pořád chodily a ptaly se, zda něco nepotřebuji. Dětská doktorka Durianová byla skvělá do doby, než jsem řekla vlastní názor a chtěla odejít domů. Když řekla, že něco udělá, nesplnila to a my šli domů až 6 dní po porodu. (Zjevně kvůli penězům)- to jediné mě velice zklamalo.

A chůvičky, které tam mají, nás vyděsily opravdu mockrát. Mají je staré a opravované. Celkově byl pobyt příjemný a možná si to někdy zopakuji :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní jídlo a oblečení pro mimčo-byla jsem za něj ráda. A vlastní zavinovačku-často je nemají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Moniiii 22.04.12 napsala :

Byla jsem ráda, že mne přijali a vůbec pro ně nebyl problém, že mám těhotenskou cukrovku a chci dítě přirozeně+ donosit - nestresovali, hodnoty cukru jsem si hlídala sama a držela normálně dietu. Nestresovali, že dítě se zdá být trochu větší. Maximálně se mi snažili vyjít vstříc. Přenášela jsem 10 dní, rodila jsem na matraci, kluk je nádhernej 4160kg. Moc mi pomáhali i starší páni doktoři Haltuch a Kryl, kteří mají bohaté zkušenosti a i pohmatem zjistí mnoho, co jiní měří x přístroji. MUDr. Ďurianová má k dětem nevšedné úžasný vztah, moc byla na nás všechny hodná, stejně tak primář Vanko. Celý přístup v porodnici je takový, že si připadáte trochu jak na zámku (když jsem třeba telefonovala a přišel do pokoje primář, omluvil se a řekl, že přijde později.. samozřejmostí je, že všěichni klepou než vstoupí, všichni se na vás usmívají a to i když procházejí po chodbě kolem vašich otevřených dveří. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by někdo udělal otrávený nebo nervozní výraz, že s něčím otravuju. Ráda bych se tam ještě vrátila, jestli ji nezavřou, což by byla věčná škoda.

Personál: Klimešová PA, Vanko -primář, Ďurianová-dětská MUDr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Podložky přebalovací jednorázové (nebo pro dospělé v lékárně)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Jacana 17.03.12 napsala :

Rodila jsem ve Vrchlabí v říjnu 2010 a bylo to úžasné. Naprostá pohoda, klid, soukromí (klepání je samozřejmostí), personál milý a pozorný. Ač jako u většiny prvorodiček byla první doba porodní dost dlouhá, nevybavuji si žádné bolesti, jen úžasné pocity. PA jsou skvělé profesionálky s citlivým přístupem. Sprcha a sprcha na míči byly fajn pro uvolnění. Stále se mnou mohl být manžel a moc mi pomáhal. Porod proběhl naprosto přirozeně bez zbytečných procedůr a přístrojů. Malá Josefínka pak byla pořád s námi. Když mi pan primář šil drobné poranění choval ji manžel. Hned po zašití a porodu placenty jsme se přesunuli na pokoj, kde jsem byla ubytována už před porodem - standardní, ale příjemný a byli jsme tam sami. Dvě hodiny co jsem po porodu odpočívala (a rozesílala SMS), spinkala Josefínka u tatínka, poté opět přišly PA, které nás pravidelně kontrolovaly a vzaly mě do sprchy.
Musím se přiznat, že jsem se dokonce den nebo dva po porodu přistihla, že závidím paní, co zrovna rodila…
Kvůli žloutence a zvýšeným hodnotám CRP jsme byly v porodnici deset dní a jsem docela ráda - bylo to tam příjemné jako doma a nemusíte vařit, uklízet… A hlavně jsme se skvěle rozkojily. Mléko pořádně naběhlo až po třech dnech, potom jsem měla prsa úplně kamenná a moc moc děkuji PA Ivě Konvalinové, která o nás pečovala v noci, když se tak stalo a připomněla mi vše co už nám říkala na předporodním kurzu, který mohu jen doporučit. V porodnici mě naučily různé polohy při kojení, což je myslím ze začátku také hodně důležité, aby nedošlo k nějakému zánětu.
Oba dva, vlastně všichni tři personálu v porodnici ve Vrchlabí moc děkujeme a těšíme se, že se tam letos v květnu zase vypravíme.
Jen dětské lékařky by mohly být příjemnější, ale k dětem se chovají pěkně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - maru75 22.12.11 napsala :

Rodila jsem tam po druhé a to teď 26. 11. Porod byl naprosto bezproblémový a přístup všech byl úžasný. Setřičky milé, PA precizní a starostlivá. I když nějaké věci řešili jinak než jsem si vzpomínala z prvního porodu v roce 2004, tak vše proběhlo nádherně. Nedokážu posoudit Mudr. Ďurianovou, byla jsem z ní rozpačitá, hodně mě její přístup po porodu stresoval. Tvrdila, že je vše v pořádku, ale malá obsolvovala nespočet odběrů krve, infuzi, sono ledvin, neúspěšný rengen. Opravdu nejsem lékař a nevím, zda to bylo nutné, hlavně jsem ráda, že je malá nakonec v pořádku. Sestry to s ní opravdu nemají jednoduché. A je vůbec zázrak, že funguje, každý den včetně sobot a nedělí v nemocnici tráví celý den a dětičkám se maximálně věnuje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, polštáře na podkládání při kojení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - saduhja 09.11.11 napsala :

Ahoj všem, před pár dny jsme se vrátili z Vrchlabské porodnice. Byli jsme tam 5 dní. Porod jsem měla velice rychlý. Od první bolesti do porodu 3,5h. Po příjmu jsem šla rovnou na sál. Rodila jsem na zemi na matraci. V pozici na čtyřech. Díky PA jsem bez nástřihu s lehkým poraněním - malé šití. S přístupem PA a doktorů na porodnici jsem byla maximálně spokojená, byli báječní, jak u porodu, tak po něm. Když to porovnám s prvním porodem, tohle mohl být krásný zážitek, který mi bohužel zkazila níže zmiňovaná dětská doktorka. U porodu se objevila, když se chystala sestra syna odsát, odstrčila ji a bez odsátí udělala resuscitaci. Ta se následně ukázala jako naprosto zbytečná.

Paní doktorka je tam jediná. Slouží každý den denní. Je pravda, že je milá, k dětem se chová krásně. Bohužel její přehnaná pečlivost má někdy opačný efekt. Ke svým sestrám se chová hrozně a to i před maminkami. Naprosto neprofesionální. Myslím, že kazí reputaci celé jinak úžasné porodnici.

Personál: PA Lenka, vrchni sestra, primář

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ověřte si zda mají smlouvu s VZP.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Laya 21.10.11 napsala :

Rodila jsem zde už podruhé 10.10.2011, opět super, veškerý personál skvělý. Jsem ráda že jsme jeli zase do této porodnice. Jediné co nám zkazilo trošku dojem bylo to že z nadstandartu nás vyhodilidřív než jsme měli všechny papíry k propuštění, takže jsme se nastěhovali do jídelny. Ale i tak chci poděkovat všem v porodnici ve Vrchlabí za skvělý přístup, úsměv a pohlazení kterých se mi tam dostalo.

Personál: PA Jitka Klimešová, primář Vanko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi nic zvláštního

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Tim10 14.08.11 napsala :

Rodili jsme teď čerstvě ve Vrchlabí teď v srpnu. S porodnicí máme výbornou zkušenost až na pár věcí. Příjem byl bleskový, sestřičky super, velice milé a hodně u porodu psychicky pomohly. I další dny byl personál velice milý.
Problém nastal, když manželka začala mít problém s kojení, protože měla velice citlivá prsa (důsledek ekzému, na což personál upozorňovala). Problému ovšem začali přikládat důležitost až další den, kdy se to skutečně zhoršilo (do té doby - to má citlivé každá, překousněte to, to se zlepší…).

V porodnici se rovněž připravte na to, že jídlo je hodně bídné (rohlíky ráno, rohlíky večer, oběd úpravou nic moc) - to jsme věděli už předem a proto jsme se na to připravili.

Proto jsme se třetí den rozhodli, že půjdeme domů a zde nastal problém. Primář byl sice překvapen, ale neměl s tím problém, problém měla pediatrička Ďurianová. Do této chvíle byla v pohodě, k dítěti se chovala moc hezky a konstatovala, že dítě je zdravé, moc hezky reaguje. Teď ovšem obrátila a snažila se přesvědčit manželku, že je dítě na tom špatně a aby si to rozmyslela. Problémem byl podpásový způsob argumentace - z ní bychom nabyli dojem, že dítě je na umření a jakmile překročíme práh porodnice, tak umře. Nicméně jelikož nás neměla čím zastavit, tak nakonec sepsala zprávu, která je mimochodem nepravdivá (porod v 42 týdnu místo 41, propuštění o den dříve než ve skutečnosti a to na několika místech ve zprávě). A přitom stačilo pouze věcně upozornit na možná rizika a přidat pár vět o tom, že si máme sehnat porodní váhu a sledovat hmotnost. Pokud bychom zůstali, nejspíše by nás navíc silně přesvědčovali na RTG dítěte.

Na závěr ale musím zdůraznit, že porodnice jako taková je super a divím se, že tam mají i přesto docela prázdno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásobu jídla

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - janule_d 13.07.11 napsala :

V porodnici jsem rodila v květnu 2011 a nemůžu si ji vynachválit. Porod byl koncem pánevním, rodila mě MUDr. Kramperová a dcerka (3kg) se narodila naprosto hladce 12 dní po termínu bez nástřihu a následně bez jediného stehu. Do porodnice mě přijali týden před porodem s vysokým tlakem a všichni byli neuvěřitelně hodní a empatičtí (zjm. děkuji všem sestřičkám a PA, MUDr. Korbelářové a paní Ivě Konvalinové) - byla jsem značně naměkko, bez muže a bez syna, no slzavé údolí, takže mi přístup personálu moc pomohl. Po porodu se ovšem situace nepříjemně zvrtla, pediatrička MUDr. Ďurianová dává svým přístupem příznivému dojmu z porodnice pěkně na frak - tváří se velmi mile, ale kvůli žloutence dceři rozpíchala celé ruce a následně i hlavičku (porodnice se na stránkách chlubí neinvazivním vyšetřováním), neustále přede mnou trousila negativní poznámky ohledně stavu dcerky (je naštěstí naprosto zdravá) a při předání do péče pediatra nás ještě pohnala na vyšetření ledvin a mozku (ledviny negativní, pan doktor nechápal, proč tam jsme, vyšetření mozku neuroložka ignorovala jako zbytečné). Takže porodnice úžasná, ale oddělení novorozenecké dokáže příznivý dojem značně poškodit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příznivě se naladit, ničeho se nebát:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 24.06.11 napsala :

Rodila jsem tam v roce 2010 a naprostá spokojenost, jak s přístupem a komunikací, tak s prostředím, vedením porodu, personálem. ano doporučuji všem
Některé se bojí přirozeného porodu, no řekla bych porodu vůbec a jdou radši do nemocnice, nevěří si, já volila Vrchlabí, tomu říkám porodnice, no skoro jako doma :-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - annetta 18.06.11 napsala :

13.3.2011 jsem ve Vrchlabské porodnici porodila své druhé dítě a opět mohu jen chválit. Není klišé, když napíši, že personál je opravdu až neuvěřitelně milý a vstřícný. Úžasná porodní asistentka Lenka Volovská /nemocnice by si jí měla hýčkat/.V této porodnici máte pocit, že jste středem vesmíru. všem děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nedají odradit špatnými řečmi o této porodnici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Laika 04.03.11 napsala :

Ve Vrchlabí jsem rodila své první miminko v roce 2009. Náš syn se narodil 24.12. v 19.30. Takže přesně na štědrý večer, kdy si lidé dávají dárky jsme i my dostali ten nejkrásnější dárek, našeho prvního syna Adámka.
V ten večer kdy se Adámek narodil, jsem byla jediná maminka která rodila. Během celého porodu byla u mě sestřička Lenka, která byla neskutečně milá a celou dobu mě podporovala a pomáhala mi. Přiznám se, že detaily porodu si moc nepamatuji a mám to celé jakoby v mlze, protože jsem se soustředila hlavne na porod a na své miminko, abychom to společně co nejlépe zvládli.
Pamatuji si ale, jak byli všechny sestřičky velice milé a laskavé, nechávali všemu volný průběh a když už jsem byla na konci svých sil, tak mě podporovali a dodávali mi sílu dotáhnout porod do konce.
Když se Adámek narodil, tak jsem to byla já, kdo ho první držel v náručí a mohla jsem ho mít u sebe jak dlouho jsem chtěla. Pak ho jenom na malou chvilku odnesl tatínek se sestřičkou aby ho zkontrolovali a trošičku očistili. No a od té chvíle jsme měli Adámka pořád u sebe.
Fantastické jsou i nadstandardní pokoje, kde může být tatínek pořád s maminkou a miminkem. Je to nádherný pocit, když můžeme o své miminko od první chvíle pečovat společne a sdílet tak společnou radost a starost zároveň.

V červnu by se nám mělo narodit druhé miminko a určitě chci znovu rodit ve Vrchlabí, i když to máme z Prahy trochu z ruky. Snad dojedeme do porodnice včas a jestli to bude možné, tak vezmeme sebou i Adámka.

Personál: p. Konvalinová a sestřička Lenka (bohužel neznám příjmění) Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 01.02.11 napsala :

Rodila jsem ve Vrchlabí v lednu (2010) a jsem maximálně spokojená. Doktorka i sestřičky byly moc fajn, i když v půl 5 ráno u 4.porodu tu noc jistě unavené. I když jsem se chtěla vyhnout stříhání, nakonec to bylo nutné a žádná tragédie to nebyla. S miminkem a s kojením mi se ochotně poradili, když byl v noci řev, tak přiběhla sestřička a vyřešila problém (hlad). Rozhodně doporučuji. Jedinou výhradu bych měla k jídlu, hodně pečiva není dobré ani pro trávení ani pro miminko. Ale vařila jsem si vločky a všechno bylo OK. (Je tam kuchyňka s konvicí a lednicí).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou je třeba mít přebalovací podložky, plenky a hodí se i pár látkových, i když dávají erární a oblečky taky dávají erár.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - lumáťa 16.01.11 napsala :

Ve Vrchlabí jsem rodila už 2×. A to mám od domova 2,5hodiny cesty. To hovoří za vše.
Všechno perfektní !

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečíst žádné katastrofické scénáře různých porodů. Věřit, že vše dopadne dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 27.12.10 napsala :

Rodila jsem ve Vrchlabí 30.7. 2010, jsme z Ústí nad Labem, takže to byla rychla akce:)tato porodnice, měla velmi dobré hodnocení a už jen, že tady vše dělají a maji v naturalu:) taks e nam to líbilo a velmi zaujal porod do vody.Tak jsme se jeli podívat , jak to v nemocnici vypada a co je potřeba. Byli k nám velice milí a ochotní, jak se setřičky, tak lekaři.Prostředí působilo domacky, moc přijemně, klidně..Pak přišel náš den s velkým D. a to o půlnoci a z Ústí po pravidelných konrakcích jsme vyrazili ve 3 hod rano, do 6 jsme dorazili do porodnice, cestu jsme naštěstí zvladli tsále 2v 1:) Přijali nas, mě vyšetřili uložili a i přesto, že provaděli rekonstrukci oken a pokojů, tak nas nic nerušilo a probíhalo to perfektně, za asistence sestřiček, které byli tedy přímo profesionální,mohu tedy nejvíce hodnotit jednu, která se mi věnovala od počátku do konce a to s tak perfektním přistupem,že i jako zdravotník, jsme byla nadšena, že nás takových ještě par je. Můj partner byl skvěle zapojován, tak, že jsme si vše opravdu užívali, sice v bolesti, ale krásného zažitku a postupu, jak to k tomu vše patří. nakonec porod do vody se neuskutečnil,ale porod v kleče byl mnohem příjemnější, jelikož jsem se mohla vice zapřít a mit partnera , tak blízko, že porod pro mě byl bolavý, ale krásný.Porodila jsem krásného , zdraveho syna Tobiáška!!při porodu jsme nebyla nastřihovana ani, potrhaná ani šitá, opravdu jsme velmi spokojena , jak sestřičky byli šikovné a je vidět, že těch porodu, měli několik..po 3 dnech jsme byli propuštěni domů,takže jsme si vezli naše horala vrchlabáčka, jak řekl pan doktor:):)Budu doufat, že i moje druhé miminko se narodí právě zde.Moc ráda tuto nemocnici doporučuji a doufám, že nadále bude a zůstane, tak skvělá, jaká je.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vše potřebné vám daji sestřičky při prhlídce nemocnice napsane s instrukcemi, ale pak jako každá žena asi ví co přibalit…porodní taška- porodní vložky 2-3 balíky, 1raz. kalhotky 12ks,hygiencké pomůcky, podložky pro mimča pod sebe,min. 6 košil já měla vi

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

těhotenskou průkazku, UZ, občanský průkaz, doklady a hlavně, vyřídit si matriku a vzít potvrzeni sebou vpřipadě, že nejste manžele hlavně, pak k porodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 15.06.10 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v květnu 2010. Ačkoli porod byl dlouhý a neobešel se bez komplikací, vše bylo naprosto bravurně zvládnuto. Tuto porodnici jsem si vybrala na základě referencí o přirozeném porodu a vybrala jsem si dobře. Příjem proběhl o půlnoci, s úžasnou PA Lenkou, vše bylo v pohodě, bez jakýchkoli stresů. Rodila jsem až za 28h po příjmu a v porodnici jsem zůstala 7 dní. Během této doby jsem poznala snad všechny asistentky. lékaře a sestřičky. Při porodu jsem vyzkoušela spoustu poloh, ve vaně, na čtyřech, žebřiny, nakonec jsem porodila na křesle. Jako uvolňovací metody jsou nabízeny hlavně termofory a vana, sprcha nebo míč. I když bolesti byly v té chvíli velké, nechtěla jsem použít žádné léky, ale pokud bych si řekla, tak mi je určitě dají, i když tato porodnice upřednostňuje přirozené metody tlumení bolestí. Měli jsme nadstandard a opravdu jsem se chvílemi cítila jako na hotelu. Vizity probíhaly v klidu, klepání na dveře před vstupem do pokoje je samozřejmostí, měření teploty ráno až se probudíte - ocenila jsem takovéto malé drobnosti, které ve velkých porodnicích kvůli organizaci nejsou běžné. Sestřičky na novorozeneckém odd. byly také milé a ochotné vždy pomoci. Porodnice splnila všechny důvody, proč jsem si ji vybrala - rodinné prostředí, klid, milý personál, přirozený porod, individuální přístup. Nebylo co vytknout, jediné, co bych hodnotila negativně, ale co nesouvisí s porodem samotným, jsou profukující okna a nevyhovující, nízká a velmi tvrdá postel. Jak jsem zjistila, tyto postele jsou pouze na menších standardech, na normálních a velkých nadstardardech jsou postele lepší.Tuto porodnici budu určitě všem doporučovat.Martina

Personál: MUDr. Korbelářová, MUDr. Krul, sesetřičky Irena, Lenka, Anička, Péťa, Gabča, Simča a další

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

důvěru v sama sebe, že porod vy a miminko zvládnete

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

velký polštář, malé svačinky (sušenky, racio chlebíčky, ovoce atd.), jinak seznam věcí co si vzít s sebou poskytuje porodnice

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Miluše Dusilová 30.05.10 napsala :

Přestože jsem plánovala porod v Náchodě, kde bydlím, osud zvaný malování porodnice nás zavál do Vrchlabí a to hlavně proto, že tu bydlí partnerovi rodiče. To jsem ještě netušila, jak neopakovatelný pobyt nás čeká.
Je mi 42 let, takže pro mě porod třetí a poslední, pro partnera první a podle jeho slov nezapomenutelný. Po hodinách bolestí trávených hlavně přikládáním termoflor a později ve vaně, jsem nakonec musela kvůli miminku na císaře. Ochota a rodinná péče veškerého personálu-sestřičkami počínaje a panem primařem konče-je nezapomenutelná. Tatínek byl dokonce do rána s dcerou, než se proberu z narkózy a budou ji moci položit vedle mě.
Mám vpadlé bradavky, takže komplikace spojené s kojením jsem měla dobře v paměti uložené,ale pomoc sestřiček a vychytávka v podobě tvarovacích klboučků je ůžasná. Plně kojím a bez problémů. Jsem vděčná za to,že jsem rodila ve Vrchlabí, jinak bych nepotkala tak úžasné lidičky s překrásným přístupem. Pomocí všech se nám narodila 15.5.2010 nádherná dcera Markétka. Díky všem ve Vrchlabí Miluše Dusilová

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Alan 08.05.10 napsala :

Můj příspěvek bude dlouhý, ale ráda bych předala báječnou zkušenost všem, které ještě váhají, zda cesta do vrchlabí stojí za delší cestu. Rozhodně ano! A to odkudkoli.
Rodila jsem ve Vrchlabí 27.12.2008 své první dítě.
Měla jsem velké přání porodit přirozeně, v klidu a soukromí, proto jsem byla nadšená, že se pár měsíců před mým termínem porodnice znovu otevřela.
26.12. dopoledne mi odteklo něco málo plodové vody a na tento den jsme měli s rodinou naplánovanou „zkoušku trasy“, prostě výlet do Vrchlabí.
Už v autě jsem začínala tušit, že možná půjde o výlet s překvapením.. Rozhodli jsme se, že se půjdu do porodnice preventivně ukázat a pak pokračujeme v plánu - procházka městem, večeře atd.
Na příjmu mě velice milá, úžasná porodní asistentka (jejíž jméno si bohužel nepamatuju)natočila monitor a potěšeně konstatovala, že je tam „pěkná“ děložní činnost a že by mě už přijala. Cítlila jsem se zatím dost dobře, jen mě to nutilo k popocházení a vrtění se, tak jsme společně sepsaly příjem, ubytovala jsem se na pěkném pokojíku a pak šla ještě dolů do města s rodinou na večeři do restaurace. Byla jsem celkem překvapená, ale říkala jsem si, že mám ještě moře času, takže jsme nijak nespěchali. Ovšem než si všichni vybrali a objednali jídlo, chodila jsem tu na wc, tu ven na vzduch, sem a tam..Asi po půl hodině jsem je už popoháněla, ať mě dovezou zpátky nahoru do porodnice, prostě mě to tam nějak táhlo, chtěla jsem do toho pokojíku, zalízt, soustředit se na sebe. Rozloučila jsem se snimi a nabádala je ať se jedou vyspat, což samozřejmě neudělali a čekali v hale. Po 19 hodině dorazila moje kamarádka Jitka - dula amtérka a v té době už kontrakce nabíraly pravidelnost a intenzitu. Porodní asistentka, která mi původně doporučovala odpočívat a termofor na břicho a trochu nedůvěřivě mě pozorovala, jak štráduju sem a tam, mě po vyšetření motivovala posunem v nálezu na hrdle, byla jsem z původních 2 na 4cm, pochválila moji turistiku a všechno vypadalo dost nadějně. Večer kolem desáté začly kontrakce opravdu houstnout, chodila jsem a chodila, pendlovala mezi sprchou, vanou a míčem, což mi dělalo velice dobře, ale hlavně ten pochod. Absolutně nechápu, jak může někdo při kontrakcích ležet, mě by to zabilo! Tímto způsobem jsem se prochodila na 6cm kolem půlnoci, uvnitř jsem byla naprosto klidná a uvolněná, navenek to působilo asi poněkud bizarně - rázný vojenský krok od vany k oknu-napít-kontrakce-otevřít okno-kontrakce-zavřít okno-žebřiny-kontrakce-chytit kraj vany a zase zpět..pořád dokola.
PA se už přišla za mnou domlouvat, jestli stoličku nebo vak, že vanu by teď nedoporučovala, dítě je větší, že si to půjde vedle připravit, zkusíme a uvidíme co mi bude vyhovovat. Kolem jedné v noci začly být kontrakce nějak jiné, místo do břicha a dolů najednou do zad,do kostrče, nález 8cm po dlouhou dobu. Dlouhé podivné stahy, intenzivní bolest v zádech, které přicházely s minimální pauzou, přelejvaly se jedna v druhou. Nešlo se předkolnit, sednout si, lehnout si bylo absolutně vyloučeno. Nemohla jsem ani došlápnout na prsty nohou, jen chodit skoro v záklonu. Poprvé se „zapojila hlava“ a mě došlo, že je něco divně, že to trvá nějak dlouho, ale pořád jsem se ujiš´tovala, že to chce jen trpělivost, že se jen hlavička trochu hůř točí do pánve..tak jsem chodila a chodila, resp. se sápala po žebřinách v záklonu a polohlasně sprostě nadávala:) Netušim, jak jsem to absolvovala až do 5 hodiny ranní, okolí jsem už moc nevnímala, jen vím, že Jitka s PA probíraly vedle možnosti řešení situace. Já „jela“ pořád dál svým systémem a měla pocit (spíš toužebné přání), že se to nějak přece musí poddat. Po 6h ranní přišla PA, přišel porodník, přišla anestezioložka a začli mě připravovat na sekci. byla jsem z toho upřímně překvapená, vždyť já přece rodím! To bude dobrý, chce to jen čas. Až po chvíli, kdy mi naskočil opět mozek, mi konečně došlo, že několik hodin na 8cm a hlava pořád vysoko..to se opravdu nepoddá. Od té chvíle, kdy jsem to musela „vzdát“ byly bolesti naprosto šílený. Nejhorší byla ta poslední hodina, přípravy, transport vleže na sál a nekonečné minuty na operačním stole, kdy jsem anestezioložce za trochu rajskýho plynu málem líbala ruku. Pak střih, probouzim se na chvíli v předsálí, slyším že je zdravej a krásnej, Jitka ho už má v náručí nahoře na oddělení a čekají na mě. Po probuzení žádná JIP, ale útulnej sledovací pojojík s monitorem, děťátko u mě v posteli, tulí se ke mě a já trošku „přifetlá“ a šťastná. Byli jsme spolu od 10.00, narodil se v 7.30. Po sekci ve Vrchlabí jsem měla své dítě u sebe skoro dřív než matky po „normálním porodu“ v řadě běžných porodnic. Nebyl ode mě pryč pak ani chvíli, na sledovacím pokojíku se mnou stále byl někdo z blízkých, dokonce i první noc. Druhý den přesun do původního pokoje, kde se mnou opět mohli bydlet a chodit kdykoli všichni z rodiny, kamarádi i jejich malé děti. Těch pár dní bylo naprosto krásných, byl to úžasný zážitek. Na svůj porod, ačkoli dopadl jinak, než bych chtěla, velice ráda vzpomínám. I přes závěrečnou „operační dohru“ byl úžasný. Celých těch takřka 15 hodin jsem se cítlia moc příjemně na relaxačním pokoji, pamatuju si dodnes teplo, ticho a klid té noci. I kdybych předem věděla, že porod skončí S.C., znovu bych si vybrala Vrchlabí, v žádné jiné porodnici by mi neumožnili to, co je tady naprosto běžné. Pohodu, klid, soukromí, respekt a nerušený kontakt s dítětem od prvního okamžiku, kdy to je možné.Odcházela jsem ve velmi dobré kondici 4.den po porodu. Jsem šťastná, že tu pro nás Vrchlabí stále je a přes veškeré potíže funguje. Děkuji.

Personál: MUDr.Kramperová, PA Konvalinová a úžasná tmavovlasá mateřská PA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajet předem do Vrchlabí na obhlídku a sepsat porodopis.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, veškeré nálezy, hlavně ultrazvuky, kopie všech vyšetření i když jsou výsledky zapsány v průkazce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - wanillca 17.04.10 napsala :

100% doporučuji !!! Jedinečná porodnice v Čechách !!!

Personál: Mudr.Kramperová,Korbelářová,prim.Vanko a sestřičky Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - varanka 24.02.10 napsala :

Jsem pro návrat porodu ženám, proto jsem si vybrala tuto porodnici a nebyla jsem zklamaná.

Přístup personálu milý, ochotný ale profesionální. Porod se trochu zkomplikoval, ale i přesto se snažili být co nejvíce vklidu.

V porodnici jsme byli s partnerem a byli milí i k němu.

Chtěla jsem přirozený porod a vše bylo naprosto perfektní. Po císařském řezu byla malá už cca po 10 minutách u táty a jakmile jsem se probrala, přinesli mi ji ke kojení, takže také jedna s hvězdou.

Personál: doktoři Korbelářová, Krampelová, Haltuf ; primář Vanko; asistentka Konvalinová; sestry Lorenzová, Houžvičková...víc jmen si bohužel nevybavuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete porod oblbnutá medikamenty a přivázaná na křesle jděte jinam. Kdo chcete narosto přirozeně přivézt své dítě na svět v rodinném prostředí, honem sem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vpodstatě vše bylo k dispozici. Určitě je dobré vzít si kojící čaj na uvaření a nějaké ovoce na mlsání a doplnění energie.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - martinek 17.02.10 napsala :

Ve Vrchlabí to bylo naprosto skvělé. Již jednou jsem tam rodila (do vody) takže i teď podruhé to pro mě byla jasná volba (opět vodníček). Miminko jsem dostala ihned po porodu k prsu a celou dobu jsem ho měla u sebe v posteli. Všichni byly velice ochotní a vstřícní ohledně kojení, které v téhle porodnici velmi podporují. Velice příjemný personál počínaje doktory, porodní asistentky i dětské sestřičky. Velice ochotní,milý opravdu suprový. U porodu asistoval manžel a byl také velmi nadšený. Dokonce i jídlo bylo výborné. Bylo tedy 3× denně - snídaně,oběd,večeře, takže je dobré vzít si sebou nějaké zásobičky na svačinky pokud jste větší jedlíci. A hlavně dostatek pití sebou. Vrchlabí jednoznačně doporučuji!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

polštář, pití sebou

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Anonymní 08.02.10 napsala :

Zkušenost s porodnicí mám velmi dobrou. Všem maminkám, které chtějí svůj porod prožít v klidu, s respektem k fyziologickému porodu, s výběrem vlastní polohy namísto klasiky vleže, také s nadstandardy, aby se po porodu nedělila rodina, ale o miminko se už od začátku mohl starat i tatínek - vřele doporučuji. Jsme z Jižní Moravy, do brněnských velkovýroben bch však nešla. Vrchlabí bylo to pravé - byli jsme tam dva týdny před termínem ubytovaní (manžel jen tři dny před termínem), byl tam klid, pohoda - prostě krásná dovolená, ze které jsme si dovezli miminko.

Personál: dr.Korbelářová, dr.Kramperová,asistentka Lída Winterová, Zuzana Oždianová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud preferujete pouze lékařsky vedený porod s nejmodernějším přístrojovým vybavením a vše chcete nechat jen na lékařích, nebude pro vás Vrchlabí to pravé.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavně doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Betula 12.01.10 napsala :

Když to shrnu tak to ve Vrchlabí bylo opravdu skvělé, žádné monitory (synovi jen pravidelně kontrolovali srdeční ozvy), holení, klistýr, nástřih. Volba polohy v I. i v II. době porodní, rodila jsem v kleče u porodní stoličky. Žádný zákaz jídla a pití.
Manžel se mnou byl stále před porodem, při porodu i po porodu (celkem jsme byli v porodnici týden, byli jsme celou dobu na stejném pokoji). Využila jsem i relaxační vanu a v noci mi sestřička nosila termofory.
Porod s příjemnými porodními asistentkami, paní doktorka dorazila až na porod placenty (čekalo se skoro hodinu myslím a žádný problém), a šití (a naordinovala mi předtím kapačku s oxytocinem, protože po 2 dnech kontrakcí se to pořádně nerozjelo).
Synka jsem dostala do náručí hned po porodu. Přiložení ke kojení chvíli po porodu. Dvě hodiny po porodu strávené na pokoji se synemu prsa v naší posteli a ne na sále s miminkem ve vyhřívané kukani. Syn byl pořád s námi a nikdo ho nikam neodnášel.
Dětské doktorky mi byly maličko nesympatické, ale bez problému se s nimi dalo vyjít (třeba neočkování TBC v porodnici bylo bez problému).
Na šestinedělí nás v podstatě nechávali na pokoji, nikdo nic nehrotil. Dítě v posteli také nebyl problém.

Negativa také nějaká byla: strašně tvrdá postel, profukovalo v koupelně (společná pro 2 malé nadstandardy-normální nadstandard nebyl volný), takže se tam nedal trávit čas ve sprše, protože tam byla děsná zima (v květnu). A samozřejmě nic moc jídlo.

Příště bych si vzala sebou více vlastních polštářů, nebo kojící polštář na různé vypodkládání těla (zážitek 2 nocí s kontrakcemi na supertvrdé posteli). Doporučuji nějaké zásoby poživatelného jídla, nebo manžela co zaběhne nakoupit.

Personál: Dr.Korbelářová, PA Lenka Volovská a Vlaďka Menšíková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Laya 08.01.10 napsala :

Moje zkušenost byla jen ta nejlepší, porod byl naprosto přirozený, bylu u něj jen PA (už jsem bohužel zapomněla jméno)paní dr. přišla jen na narození a pak mě šila, moc se mi líbil přístup personálu, připadala jsem si jak doma a nejen proto, že jsme byli v porodnici ubytovaní i s mým partnerem. Všem mohu jen doporučit. Přijímali nás v noci, chvilku jsme museli počkat protože chvilku před námi přijela ještě jiná maminka, před porodem jsme v porodnici strávili ještě celý den, kdy se o nás pěkně starali a snažili se poradit. Pro mě bylo hodně důležité že mě nikdo nenutil do ničeho co jsem nechtěla a taky rodit na porodnickém křesle. Pokud budu mít v budoucnu ještě nějaké dítě chci aby se narodilo zase ve Vrchlabí

Personál: MUDr. Korbelářová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vrchlabí - Sluníčko1005 07.01.10 napsala :

Dobrý den, měla jsem velmi špatné zkušenosti z prvního porodu. Sešlo se toho mnoho negativního. Když jsem podruhé otěhotněla chtěla jsem udělat maximum abych podruhé rodila přirozeně a v klidu, v soukromí. Uvažovala jsem i o porodu doma. Nakonec to bylo opravdu „skoro“ jako doma :-) Ikdyž porod nebyl krátký tak jsem si z něj odnesla mnoho pozitivního v srdci. Nemusela jsem podstoupit žádný zákrok povinně. Vše mi bylo trpělivě a klidně i opakovaně vysvětleno. Když jsem projevila zájem o úlevu od bolestí ve vaně, brzy mi porodní asistentka vyhověla a přesunuli jsme se tam. Celou dobu se mi věnovala právě 1 porodní asistentka. U porodu byl se mnou celou dobu manžel. Bylo to krásné hned po narození mít miminko u sebe. Rodila jsem ve dřepu a když jsem si pohodlně sedla hned mi dali ještě celého „upatlaného“ chlapečka do náručí! Nikdo na nás nespěchal. I po porodu mého druhého syna - Milánka jsme byli s péčí moc spokojení. Když jsem si s něčím nevěděla rady ochotně mi sestry poradili. Jinak jsme měli soukromí v našem pokoji jen pro sebe a miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

mít pohodu v duši to potřebuje miminko nejvíc a věřit sobě a přírodě, která ten zázrak umožnila

Nahlásit

Fotky z porodnice

30.7.2010

Tobiášek,Ústi nad Labem, 30.7.2010, 52cm, 3360g

Nikdo vám nebude nakazovat co máte a nemáte. Pokud chcete, poradí Vám. To je...

Zde byla porodnická vana...bohužel u mě nepřipadala v úvahu

Žádné sondy na pevno

Mohla jsem si udělat jakkoli pohodlí

Ve Vrchlabí Vám budou (dobře!) radit, nebo striktně nakazovat. Každopádně...

Malý nadstandard

Malý nadstandard, postýlka a manželská postel

Malý nadstandard, přebalovák

Konečně spolu...

kojení :-)

náš pokoj
1 komentář

Milánek v postýlce

2-lůžkový pokoj nadstandart

Přidejte Vaše fotky k porodnici Vrchlabí.>

Děti z porodnice Vrchlabí

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Vrchlabí
fishtamin Třebechovice p.Orebem Mariana
50 cm, 3370g 09.09.2013
HannyU Mladá Boleslav miminko:-) neznámé 13.08.2013
Aff Staré Buky Viktorie
50 cm, 3780g 08.08.2013
miranda77 Děčín Přéma 52 cm, 3640g 16.07.2013
Martinka123 Trutnov Karolínka 49 cm, 3495g 20.04.2013
zolycka pardubice Anetka neznámé 28.02.2013
Ilwimia Turnov Apolena 53 cm, 4283g 08.01.2013
gilea Praha Michal 51 cm, 3930g 05.01.2013
Réska Praha Františka neznámé 14.11.2012
Hanny78 Pardubice Daniel 51 cm, 3530g 10.08.2012
Sluníčko1005 Hejnice Ivošek 50 cm, 2900g 12.05.2012
crazzi Liberec Jiřík neznámé 17.04.2012
kvjetina Praha Eliška 51 cm, 3195g 05.04.2012
bmagic Liberec Adámek 51 cm, 3700g 15.02.2012
janeene Hradec Králové Robin neznámé 01.01.2012
RomikS Trutnov vojta neznámé 07.11.2011
Lia79 Jablonec n/N Vašíček neznámé 03.10.2011
Ivet23 Trutnovsko Isabella 49 cm, 3515g 18.08.2011
Simonka1703 Vrchlabi Matyáš 51 cm, 3445g 03.08.2011
dpetulinka Náchod Ondrášek/Klárka neznámé 23.07.2011

Rodily v porodnici Vrchlabí

Chystají se rodit v porodnici Vrchlabí

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Vrchlabí (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Vrchlabí?