Kdo to platí

5
26.10.20 20:25

kdo to platí

Dobrý den,
chci se zeptat co dělat a kdo co platí.
Jsem na Rodp a mám stále práci na dobu neurčitou do které se mám vrátit 17.12.2020.
Rodp mi bude vyplácen do února 2021.
Dneska jsem podepsala DPP u jiného zaměstnavatele jako brigádu od 1.11.2020 do 28.2.2021 s výdělkem přesahující 10 tisíc.
V práci u mého stálého zaměstnavatele chci podat výpověď dohodou k datu 17.12.2020.
Do konce pobírání Rodp mi platí soc. a zdravotní pojištění stát ale bude to platit i nadále když výdělek z DPP přesahuje těch 10 tis? :nevim:
A když dám tu výpověď musím se hlásit na ÚP nebo až po skončení Rodp, případně že nebude práce..?

Děkuji :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5465
26.10.20 20:38

Vypoved dohodou neexistuje!! Bud vypoved nebo ukonceni dohodou.

Pri DPP se normalne odvede soc. a zdrav.

Kdyz budete mit DPP tak se na urad prace hlasit nemuzete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.10.20 20:47

@Cenarius
dobře, tak ale jde o ukončení po dohodě..
Takže i když jsem na rodičáku, musím nahlásit na pojišťovnu i na ÚP že jsem od 1.11. na DPP aby za mě už stát soc a zdrav neplatil ale aby to platil zaměstnavatel? Ale přece do konce pobírání dávky Rodp za mě toto platí stát. Ale pak čtu že když mám DPP tak do výdělku 10 tis nemusím platit ale víc jak 10 musím.. tak ale já nevím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14251
26.10.20 20:47

Vis, ze s dohodou o ukonceni pracovniho pomeru musi souhlasit i zamestnavatel? Takze pokud jste se dosud nijak nedohodli a on nebude souhlasit, bezi ti klasicka vypoved vcetne vypovedni lhuty od data podani vypovedi 3 mesice. Takze pokud by dite dovrsilo tri roky toho 17.12.,tak uz jsi kapku prospala dobu na to to vyresit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14251
26.10.20 20:48

Edit:nedocetla jsem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.10.20 20:59

@unuděná ano vím
dneska mi psala mail.

Možnosti nyní máme dvě – buď podáte ze své strany výpověď, kde se ovšem počítá s dvou měsíční výpovědní lhůtou – tedy bychom nestihli PP ukončit. Nebo, v tomto případě lepší řešení, sepíšeme dohodu o ukončení pracovního poměru k datu, na kterém se domluvíme. Do práce by byl návrat 17.12., tedy pokud nebudete vůbec nastupovat, tak je toto nejpozdější datum ukončení.
Prosím tedy o informaci, zda se můžeme takto domluvit, a jaké datum ukončení Vám bude nejvíce vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14251
26.10.20 21:08

@1612 ja jsem editovala minuly prispevek, protoze si nejsem jista temi 10tis-zda je nejak limitovan vydelek u RP. Taky jsem delala na dpp behem rodicaku, rovnou jsem hlasila, ze pobiram RP a zamestnavatel tedy za me nemusi platit zdravotni, ale nikdy jsem pres tech 10tis nesla.. Tak jen tedy pozor, pokud das vypoved dohodou a pak bys nemela praci a musela na UP dostavas nizsi davky kratsi dovu, nez pokud by slo o klasickou vypoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.10.20 21:21

@unuděná
od jisté doby už výdělek neni limitován takže vím že to jde. jen nevím kdo bude platit so a zdrav. ale tchýně mi ted řekla že je možné že budu platit sama. a ještě i stát. že kolegyne je zaměstnána u ni v práci, zaměstnavatel platí ale je ještě nějaký předseda družstva to je také placene a ona sama musí platit druhé zdravotní poj… tak snad to není ten samý případ…
ano vím že budu mit míň dávky ale doufám že mi na te brigádě smlouvu prodlouží nebo dají Hp, případně najdu něco jiného. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14251
26.10.20 21:35

@1612 no me bylo pred par lety receno, ze dokud pobiras RP, tak za tebe zdravotni plati stat automaticky. Tak snad to tak je bez ohledu na vysi vydelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.10.20 21:41

@unuděná
take si to myslím. snad ano, děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
26.10.20 21:50

@1612 Z DPP nad 10.000 se ti vždycky bude strhávat zdravotní a sociální. I při rodičáku. U DPČ je to nad 3.000 Kč.
A na zdravotní pojišťovnu bys měla hlásit ukončení pracovního poměru a pokračování v pobírání rodičáku.
S DPP na úřadu práce evidovaná být nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
26.10.20 21:52

Doplnění: a plátcem zdr.poj. do konce rodičáku bude stát, případně současně se zaměstnavatelem (viz odpověď výše).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
27.10.20 03:32

U DPP nad 10 tis. bude odvody normálně odvádět zaměstnavatel, ale pokud by sis vydělala pod měsíční minimální mzdu, nebude ti strhávat doplatek do minimálního zdravotního, pokud mu doložíš pobírání rodičáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama