Rodičovská dovolena a propadnutí

24.10.20 10:55

Rodičovská dovolena a propadnutí

Ahoj holky potrebuju poradit, chlap me nechal a miminkem a jeste jsem na mateřské ted budu resit rodicak… Nemuzu jit na dlouho z finančních důvodu. Vim ze to 300 tis ale muzou mi vyplatit měsíčně jen 10 tis max, chci se zeptat co ten zbytek to mi propadne? Chtela bych jit za rok do prace. Díky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24.10.20 10:56

Ježíši omlouvám se za překlepy atd.. jsem nějaká na nervy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73595
24.10.20 11:01

@Bohunka 4567 Rodičák můžeš pobírat i když budeš pracovat, akorát tedy podle částky si neměla nárok na mateřskou, tak si nějak nejsem jistá, kam tedy dáš dítě a jakou práci seženeš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
24.10.20 11:03

Co by ti mělo propadnout? 300 000 / 10 000 vychází na 30 měsíců. To nejsou ani tři roky. Rodičovský příspěvek můžeš pobírat až do 4 let věku dítěte nezávisle na tom, jestli při tom pracuješ a máš jiný příjem nebi ne. Jenom dítě mladší 2 let můžeš dát do školky/jeslí max. na 92 hodin měsíčně. Jinak bys musela pobírání pozstavit a znovu požádat až po 2. narozeninách - to už docházka omezená není.

RP by ti propadl jedině, kdybys před jeho vyčerpáním porodila další dítě, protože se vždycky vyplácí jen na nejmladší dítě v rodině. Ale to asi neplánuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
24.10.20 11:05

Můžeš ho pobirat zaroven se zamestnanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
24.10.20 11:08
@j.a.n.i1 píše:
@Bohunka 4567 Rodičák můžeš pobírat i když budeš pracovat, akorát tedy podle částky si neměla nárok na mateřskou, tak si nějak nejsem jistá, kam tedy dáš dítě a jakou práci seženeš :think:

Jenom z částky nejde soudit, že neměla nárok na mateřskou. Může mít nízký DVZ třeba proto, že měla poloviční úvazek nebo dohodu.
Anebo v tom má zmatek celkově a netuší, že by mohla měsíční příspěvek mít vyšší. Co @Bohunka 4567?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5465
24.10.20 11:11

@Bohunka 4567 zbytek ti bude chodit i kdyz budes chodit do prace. Nepropadne ti. Plus ti budou chodit alimenty od otce ditete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3024
24.10.20 11:34

Tak bude mít i nárok na výživné na sebe do 2 let dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
24.10.20 12:02
@Kassy píše:
Jenom z částky nejde soudit, že neměla nárok na mateřskou. Může mít nízký DVZ třeba proto, že měla poloviční úvazek nebo dohodu.
Anebo v tom má zmatek celkově a netuší, že by mohla měsíční příspěvek mít vyšší. Co @Bohunka 4567?

Tak ja třeba nárok na mateřskou měla, ale moje mateřská činila 10 500, jelikož jsem byla v nové práci chvíli, a než jsem si stihla udělat kvalifikaci po které by mi zvýšili plat, tak jsem otehotnela…takze bych taky nesoudila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.20 18:18

Holky mateřskou mam normálně ted v listopadu poslední. A řidičák prave budu vyrizovat chci ho jen na rok což by delalo 120 tis, ale nevim co ten zbytek do tech 300 tis jestli propadá či co

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.20 18:20

Nebo se jako počítá do tech 300 tis i materska?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
24.10.20 19:10
@Bohunka 4567 píše:
Holky mateřskou mam normálně ted v listopadu poslední. A řidičák prave budu vyrizovat chci ho jen na rok což by delalo 120 tis, ale nevim co ten zbytek do tech 300 tis jestli propadá či co
A tys nečetla ty předchozí odpovědi? Však to tam máš jasně řečeno, že můžeš čerpat dál i při práci nebo pokud bude dítě v jeslích víc jak 92 hodin měsíčně, tak můžeš požádat o zbytek po druhých narozeninách. Mateřská se do toho nepočítá.
@Bohunka 4567 píše:
Nebo se jako počítá do tech 300 tis i materska?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14341
24.10.20 19:37

Nějak se v tom motáš a nečteš odpovědi.
Pokud ti stále běží pracovní smlouva, jsi nyní na mateřské dovolené, pak můžeš čerpat řádnou dovolenou a pak rodičovskou dovolenou. Tu můžeš mít do tří let věku dítěte. Pokud by ses chtěla vrátit dřív, musíš to nahlásit hned při nástupu na rodičovskou dovolenou. Protahovat můžeš v pohodě, zkracování musí zaměstnavatel schválit.
No a pokud jde o dávky, tak nyní máš peněžitou podporu v mateřství dle denního vyměřovacího základu a pak se čerpá rodičovský příspěvek. Ten je těch 300 tis. Kč a můžeš ho čerpat nezávisle na rodičovské dovolené až do 4 let věku dítěte. No a další podmínky už tu zazněly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60878
25.10.20 02:35
@Bohunka 4567 píše:
Holky mateřskou mam normálně ted v listopadu poslední. A řidičák prave budu vyrizovat chci ho jen na rok což by delalo 120 tis, ale nevim co ten zbytek do tech 300 tis jestli propadá či co

Doma buď jak dlouho chceš, rodicak budeš pobirat dal.. Nesmíš dát dítě do školky co jeslí.. Vše ti bylo řečeno, stačí číst.. Pokud dáš dítě do jeslí či školky na víc, jak zákonem stanovenou dobu, tak se o rodicak připravís sama :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.10.20 11:51

Čtu odpovědi, jen jsme si asi nerozuměli. Mam pracovni smlouvu sla jsem na materskou ktera mi ted bude koncit ted budu nastupovat na rodicak budu na něm rok a pak jdu do práce ale ne na stejne misto. Takze na rodicaku budu jen ten rok… Dite do jesli ani skolky nepujde to mam zařízené jinak. Jen jsem nerozuměla kam přijde zbytek penez z 300 tis kdyz mi vyplati jen rok po 10 tis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama