PN a konec pracovní smlouvy

Anonymní
22.10.20 13:33

PN a konec pracovní smlouvy

Ahoj holky,
Mám zasebou 12. týden těhotenství a od cca 6. týdne jsem na PNce z důvodu krvácení a podmínek v práci (laboratoř a 12h směny). Jde mi ale o to, že mi končí na konci listopadu po 2 letech smlouva a pochybujo, že mi jí budou prodlužovat. Myslíte, že můžu být dál na PN nebo mi jí gynekolog automaticky zruší? A jak je to po skončení. Musím se registrovat na úřadu práce nebo zůstanu dál na PN a pak rovnou na mateřskou? Moc se v tom neorientuji. Děkuji za odpovědi. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17550
22.10.20 13:50

Zůstaneš na PN až do nástupu na PPM. Jen to nahlas na zdravotní pojišťovně. Že už nejsi zaměstnaná, ale PN trvá. S PN tě na pracáku nezaregistrují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719
22.10.20 14:03

PN ti poběží dal i bez smlouvy, pak si ji nechas zrusit pri nastupu na mateřskou (pokud mas narok). Nikde se registrovat nemusis, akorat zavolej na zdravotní pojistovnu a informuj je, ze ti PN bezi dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24379
22.10.20 14:25

Pokud bys chtěla, mohl by ti doktor pn ukončit a mohla by ses tři dny poté registrovat na ÚP. Ale měla bys míň peněz. Ale zase by se zrušily vycházky. Já jsem to tak měla, 2 měsíce na pn, 2,5 měsíce na ÚP, pak PPM. Měla jsem tehdy děti v 1 a 2 třídě, potřebovala jsem být flexibilní. Ale většinou se na pn zůstává až do nástupu na MD ( nebo i dýl, když nemáš nárok). Sestřička mi pak říkala, že jí volali odněkud ( asi ČSSZ), kvůli ukončení pn, kvůli důvodu. Já jsem na ní byla hlavně kvůli práci, bohužel tam byly velké problémy s převedením, úlevami, psychický nátlak, pracovní prostředí, tehdy i počasí, velké horko, dusno, nízký tlak, a k tomu předchozí nepovedené těhotenství, takže Dr mi radši pn dal. Ty pokud nemůžeš dělat svoji práci, a je to naprosto jasné, tak bys měla být převedena na jinou práci nebo být doma za plný plat. Vím, že se to snaz řekne než udělá, ale někde ta možnost není jen teorie a v reálu to funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 14:31

A myslíte, že když mi skončí pracovní smlouva a tím pádem i důvod k rizikovému těhotenství, že mi jí nemůže doktorka nějak zrušit? Nebo se to ani lékaři hlásit nemusí a prostě si pojedu to svoje? Termín mám na začátek května, takže se do té lhůty 180dní vejdu ale stresuji se aby mi pak nezrusili tu PNku. 8o :?

• Citovat
  • Nahlásit
236
22.10.20 14:36
@Anonymní píše:
A myslíte, že když mi skončí pracovní smlouva a tím pádem i důvod k rizikovému těhotenství, že mi jí nemůže doktorka nějak zrušit? Nebo se to ani lékaři hlásit nemusí a prostě si pojedu to svoje? Termín mám na začátek května, takže se do té lhůty 180dní vejdu ale stresuji se aby mi pak nezrusili tu PNku. 8o :?

No tak se v nejhorším na úp zaeviduješ po skončení neschopenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10570
22.10.20 14:39
@Anonymní píše:
A myslíte, že když mi skončí pracovní smlouva a tím pádem i důvod k rizikovému těhotenství, že mi jí nemůže doktorka nějak zrušit? Nebo se to ani lékaři hlásit nemusí a prostě si pojedu to svoje? Termín mám na začátek května, takže se do té lhůty 180dní vejdu ale stresuji se aby mi pak nezrusili tu PNku. 8o :?

On ti neskončí důvod k rizikovému těhotenství, protože nevhodná práce důvod NENÍ, to je jen doktor ochotný vymyslet si diagnózu, aby tím překryl to, že by správně měl upravit práci a pracovní dobu zaměstnavatel. Takže když byl lékař ochotný vypsat PN, tak nepředpokládám, že v návalu čestnosti ji ukončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
22.10.20 14:45
@Anonymní píše:

Dr.ti nemůže dát pn z důvodu nevhodného zaměstnání. Musel napsat zdravotní důvod. Který samozřejmě může zrušit kdykoli uzná, že ten důvod netrvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 14:47

Děkuji moc za vysvětlení :srdce:

@Celeana
A kdybych se registrovala na UP, nezanikne mi pak nárok na mateřskou? Nebo ta lhůta 180dní plyne jak na PN, tak na ÚP? A je tím pádem jedno kde skončím.

• Citovat
  • Nahlásit
8707
22.10.20 14:52
@Anonymní píše:
Děkuji moc za vysvětlení :srdce:@Celeana
A kdybych se registrovala na UP, nezanikne mi pak nárok na mateřskou? Nebo ta lhůta 180dní plyne jak na PN, tak na ÚP? A je tím pádem jedno kde skončím.

Je to jedno, na PPM to nemá vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 14:53
@P4ja píše:
Dr.ti nemůže dát pn z důvodu nevhodného zaměstnání. Musel napsat zdravotní důvod. Který samozřejmě může zrušit kdykoli uzná, že ten důvod netrvá.

Jako diagnózu mi napsala těhotenství s hrozícím potratem. Jsem po IUI a na začátku jsem hodně krvácela.

• Citovat
  • Nahlásit
17550
22.10.20 15:47
@Anonymní píše:
Jako diagnózu mi napsala těhotenství s hrozícím potratem. Jsem po IUI a na začátku jsem hodně krvácela.

Tak na to práce vliv nemá. jedině, že by usoudila, že už ti potrat nehrozí, a to pochybuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24379
22.10.20 16:55
@Anonymní píše:

Ne, normálně ti může pn běžet dál. Zvlášť když tvoje problémy nemají souvislost s prací. Proto kvůli mně volali Dr, protože málokdo může pn v těhotenství ukončit. Mně v tu dobu bylo opravdu už dobře, stres z možného opakování neúspěchu byl mnohem nižší, jinou práci bych dělat mohla, nebýt už v 6 měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24379
22.10.20 16:57
@Anonymní píše:

Plyne i tak, je to jedno. Kdybych neměla tolik závazků s dětmi, tak bych asi na pn zůstala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
22.10.20 17:57
@Anonymní píše:

PPM budeš mít i tak, ale pn bude vyšší než podpora. A bude to vypadat dost blbě, když teď půjdeš za doktorem, ať ti on ukončí. Když ti byl dobrý na to, aby ti jí napsal kvůli práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama