Lze navýšit RP zpětně?

Anonymní
21.10.20 10:41

Lze navýšit RP zpětně?

Ahoj holky,
chtěla bych poprosit o radu někoho zkušenějšího. Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě osobní. Jsme aktuálně ve třetím měsíci těhotenství. Pobírám rodičák na dceru ve výši 9tis od 12/18. Před nástupem na mateřskou což bude cca 2. týden v dubnu 2021 bych chtěla dočerpat co nejvíce z RP, pracovala jsme na zkrácený úvazek, tak moje maximální možná částka je asi 13tis, tak jsem manžela poslala na OSSZ a vyřídil jeho denní vyměřovací základ za období rok než se dcera narodila.Na ten jsme čekali 2týdny než přišel poštou. Na ÚP se nejde dovolat a už dvakrát jsme tam byla. Včera nebyl úřední den a dnes po zpřísnění korona podmínek byla venku hned ráno fronta více jak 50 lidí, které PČR pouštěla lidi po dvou do budovy, tak jsem to s malou vzdala. Našla jsme mail na paní, která nebere hovory a napsala ji, tak uvidím. Přes rezervační systém jsme se objednala na nejbližší termín což je až 6.11. Mám pár otázek. Jde o navýšení žádat zpětně? Jak zjistím nejvyšší možnou výši čerpání dle toho denního vyměřovacího základu? Děkuji za odpověď. Je pro mě tohle řešení a “doprošování” se velmi nepříjemné. Žádné jiné sociální dávky než RP jsme nikdy nepobírala a teď bych jen ráda zjistila jestli mám vúbec šanci ten příspěvek dočerpat celý. Petra

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5205
21.10.20 10:43

Nelze to zpětně. Jak si požádáš, tak ti další měsíc přijde vyšší dávka. Jinak na výpočet jsou kalkulačky, a nebo ti to vypočítá přímo baba na úřadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
21.10.20 10:47

Zpětně to opravdu nejde. Já žádala o zvýšení na maximální možnou částku a stejně jsme nestihli dočerpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19687
21.10.20 10:51

Zpětně to nejde, kdyz to zvysis ted, tak ti to bude chodit od příštího mesice zvýšené. Jestli znas dvz, tak baba na urade ti povi, kolik muzes brat, mam pocit, ze jde rp brat do vyse mateřské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
21.10.20 10:51

Zkus možná kontaktovat i vedoucí, já jsem snad ani jednou nejednala se stejnou ženskou (a nedivím se, že tam dlouho nevydrží). Nám naposledy paní ochotně pozastavila příspěvek, než jsme všechny doklady vyřešili, ale my jsme to řešili přes datovou schránku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 10:55

Děkuji za reakce, po poslání mailu mi ta konkrétní paní volala a velmi ochotně nabídla schůzku hned na zítra ráno, takže jsme zrušila online rezervaci na listopad a informovala mě, že když to zítra navýšíme, tam mi v listopadu už přijde vyšší částka. Tak aspoň tak :) zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
8694
21.10.20 12:08

Maximum je 70 % 30násobku DVZ. Formuláře můžeš poslat poštou. Když to stihneš doručit v říjnu a do formuláře napíšeš, že žádáš o změnu od října, tak změněná částka přijde v listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 12:23

@Lendeš děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie