Od kdy rodičovský příspěvek a PPM

Anonymní
21.10.20 12:15

Od kdy Rodičovský příspěvek a PPM

Dobrý den předem se omlouvám, jestli tu to téma někde je…ted beru PPM malé jsou 3 měsíce a bylo mi řečeno že už bych musela žádat o rodičovský příspěvek a potřebovala bych vědět co potřebuju za doklady s sebou jestli potřebuji něco i z práci atd vím že potřebuji rodný list dítěti a naše občanky jinak nevím… A jak zjistím kdy mi skončí mateřskou?? protože to budu asi muset to tam napsat že? Teď si možná řekněte že jsem úplně blbá ale nejsem česka a vůbec nevím jak to funguje..moc děkuji předem za každou informaci

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5555
21.10.20 12:24

No. Ze nejste ceska snad neznamena, ze neumite matiku zakladni skoly. Vsechno na co se ptate jde bez problemu dohledat a dopocitat. Navic z toho co pisete nelze jednoznacne poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
21.10.20 12:29

PPM trvá 28 týdnů, tak si to spočítej podle toho, kdy jsi nastupovala. O RP se žádá na konci PPM a nebo taky může zpětně. A nutně to nemusí navazovat přesně na den. Potřebuješ žádost, svojí op, někde chtějí otcovu, a rodný list dítěte. A vědět, kolik chceš pobírat.

A pokud jsi zaměstnaná, tak si požádej o čerpání řádné dovolené mezi PPM a nástupem na rodičovskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
21.10.20 12:30

PPM je 28 týdnů, tak si to spočítej kdy ti končí. Pozadej si v praci ještě o čerpání dovolené po mateřské a pak o RD. Na RP potřebuješ jen to co si napsala a vyplnit žádost m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

:D a mam počítat i doklady co potřebuji s sebou na úřad práce?

• Citovat
  • Nahlásit
3943

PPM je 28 týdnů, tak si to odpočítej od data nástupu. O rodičovský příspěvek není potřeba žádat nijak moc předem, vyplácí se až tři měsíce zpětně a nic ti nepropadne, takže se zbytečně nestresuj. Žádá se na Úřadě práce podle místa trvalého bydliště. K žádosti potřebuješ rodný list dítěte, občanky obou rodičů a Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku (ano, takhle dlouze se ten formulář jmenuje. Vystaví ti ho obvodní správa sociálního zabezpečení, která ti vyplácí PPM.)
Do žádosti o RP nepíšeš, kdy ti končí PPM, ale od kdy chceš čerpat RP. Nesmí se to krýt, ale může mezi tím být mezera. Nárok máš celkem na 300 000 Kč, v žádosti si určuješ měsíční výši příspěvku, musíš si ji sama spočítat, aby ti ta částka vyšla na požadovanou dobu. Normálně všem radím vyřídit to korespondenčně, ale jestli jsi cizinka a vůbec se v tom nevyznáš, asi bude lepší na úřad dojít a nechat si od úřednice poradit.
Jestli ti trvá pracovní smlouva, tak ještě musíš v práci požádat o rodičovskou dovolenou, pokud nechceš nastupovat zpět (s koncem PPM ti skončí i mateřská dovolená), délku si můžeš zvolit sama max. do 3 let věku dítěte. Před RD doporučuju požádat o vyčerpání řádné dovolené, na kterou ti vznikl nárok - kolik dní máš by ti měli v práci být schopní sdělit - a pak teprve navázat rodičovskou dovolenou.

Tady máš nějaké informace shrnuté: https://www.mpsv.cz/…ky-prispevek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 12:37

@Kassy děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
8707
21.10.20 18:37

@Kassy Formulář Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku není potřeba, ÚP si zjistí výši PPM sám od OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
22.10.20 13:53
@Lendeš píše:
@Kassy Formulář Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku není potřeba, ÚP si zjistí výši PPM sám od OSSZ.

Vážně? Tak to je pro mě příjemná novinka, já si o něj doteď vždycky musela požádat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
22.10.20 14:05
@Kassy píše:
Vážně? Tak to je pro mě příjemná novinka, já si o něj doteď vždycky musela požádat sama.

Doteď, platí myslím od loňského léta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
22.10.20 14:19
@P4ja píše:
Doteď, platí myslím od loňského léta.

Tak já naposled žádala před 3 lety :mrgreen: teď mě to teprve čeká. Tak mě těší, že budu vyřizovat o papír míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
22.10.20 14:21
@Kassy píše:
Tak já naposled žádala před 3 lety :mrgreen: teď mě to teprve čeká. Tak mě těší, že budu vyřizovat o papír míň.

Jj, mně to minule taky nevyšlo, ale to, že to platí vím už dávno. TAky se těším, že to nebudu muset řešit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 14:29

A jste nekdo z plzne? Asi to vsude maji jinak ne?

• Citovat
  • Nahlásit
8707
22.10.20 14:37
@Anonymní píše:
A jste nekdo z plzne? Asi to vsude maji jinak ne?

To platí všude, že si úřad práce zjistí výši PPM sám od OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
22.10.20 18:23

Prosím, chtěla bych taky poradit…Můžu si dát do rodičovského příspěvku měsíční čerpání 12.000 Kč???, nebo jakou nejvyšší částku lze měsíčně vybírat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama