Souběžné čerpání PPM

1583
22.10.20 15:30

Souběžné čerpání PPM

Mám dotaz v součastné době jsem dočerpala rodičovský příspěvek na dceru, zároveň od listopadu budu čerpat novou PPM. V rámci rodičovské dovolené jsem uzavřela novou dohodu o provedení práce na které jsem nakonec vydělávala víc a normálně odváděla sociální a zdravotní. Jak to bude se současnou mateřskou, nastupuji do 4 let dítěte původní smlouva stále trvá, měla by se mi tedy vypočítat mateřská podobná jako před 3 lety. Co ta stávající dohoda bude se někam uvádět, nastupuji i z ní na mateřskou? Případně mohu si ji třeba do porodu ponechat? Nevadí že budu zároveň čerpat PPM a odvádět sociální a zdravotní jinde? Předem moc děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8694
22.10.20 16:03

Z pracovního poměru budeš mít PPM ze stejného základu jako u prvního dítěte, nebo z vyššího (třeba vlivem dovolené mezi MD a RD). Z té dohody je odváděno pojistné alespoň 270 dní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.10.20 16:18

@Lendeš myslím si že ano. Aktualne asi 10 měsíců. V průběhu 2 let to bylo i nějaké měsíce navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8694
22.10.20 16:21

@sicinka13 Tak pokud ano, tak můžeš mít nárok i z DPP. Musí ale trvat i v době nástupu na PPM a za ten listopad nebo za předchozí 3 měsíce (srpen - říjen) musí být pojistné odvedeno. Pokud bys ji z DPP nečerpala, tak na tu DPP můžeš normálně pracovat, i když z pracovního poměru už budeš na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.10.20 16:30

@Lendeš zajimave uplne jsem to nečekala, ale třeba to bude příjemný bonus. Děkuji za radu a informaci. Od ledna ted platím odvody porad. Smlouvu mam do konce roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8694
22.10.20 16:34

@sicinka13 Pokud budeš chtít čerpat i z té DPP, budeš potřebovat 2 žádosti od gynekologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.10.20 18:37

Ještě jednou děkuji za radu minimálně to zkusim :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama