Kdo zadává do kalendáře nová jména?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 20:42

Kdo zadává do kalendáře nová jména?

Zajímalo by mě, zda nevíte, kdo zadává, jaká nová jména budou v kalendáři? Je to zřejmě na základě ČSÚ, on ale dává podnět k těm jménům? Zajímalo by mě to jen čistě ze zvědavosti, protože mám svátek v určitý den, mrknu o rok později a už tam mám další jméno se mnou apod. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4631
3.1.22 22:50

Mám pocit, že jsem někde četla, že je to prostě věc vydavatele toho kterého kalendáře a vlastně nad tím žádný úřad úplně ochrannou ruku nedrží. :nevim: Myslím, že se to zmiňovalo v souvislosti s tím, že ač hodně četný Matyáš, tak dlouho v kalendáři nebyl a tak to lidi slavili různě na Matěje, Matouše atd. A byla tehdy nějaká iniciativa, že rodiče obepisovali nakladatele kalendářů, aby tam toho Matyáše přidali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.1.22 08:51

Je to tak, jak říká @klamonožka. Je to jen věc nakladatele, proto se to mnohdy liší kalendář od kalendáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 22:10

Díky holky, to jsem si nemyslela, že je to věc nakladatele, ale teď mi to dává smysl, protože nějaká jména mám v kalendáři a jiné zase v diáři, tam jich mam mnohem vice

• Citovat
  • Nahlásit
7085
4.1.22 22:17
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, zda nevíte, kdo zadává, jaká nová jména budou v kalendáři? Je to zřejmě na základě ČSÚ, on ale dává podnět k těm jménům?

no, asi nikdo :mrgreen:

ale je to škoda…kdyby byla nějaká jmenná komise, hmmmmm

já bejt členem, tak by jako první letěl Kamil a Květoslav

uuuu

a z ženských?, to ani nevím, podívám se

Kunhuta tam předpokládám není

:think:

Zina, Naděžda…no, některý ty ruský, ty by šly
:cert:

třetí kosmickou

:lol:
  • Citovat