Kdy a jak naučit dítě sa oblékat?

257
14.4.20 13:06

Kdy a jak naucit dite se oblekat?

Ahoj, synovi tahne na 3 roky (za mesic) a jeste se neumi nebo nechce oblekat sam. Jak ho spravne namotivovat? Kdyz se ma prevlect z pyzama, tak ho honim po celem byte a on utika a smeje se :) ted ani neni krom dvorku kam chodit, aby mel venkovni motivaci, ze jinak ven nepujde. Delam to ted tak, ze mu dam kalhoty ke kotnikum a on si je casem vytahne nahoru. Ale sam by se neoblekl, triko vubec, ani ho nesvlece. Vlastne by me nenapadlo, ze uz je na to cas, kdyby me neupozornila ucitelka v miniskolce, ze uz je velky (mel 2 a pul) a neumi to. Jinak je sikovny, rozumny, jen trochu rebel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1738
14.4.20 13:11

Kluk měl největší motivaci, že když to nebude umět nevezmou ho do školky pro velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
14.4.20 13:21

Moje dcera si oblékala i punčocháče ve dvou letech, synovi to ale taky trvalo, zacala bych něčím jednoduchym, tričko a slipy by měl už určitě zvládnout sám… Asi bych mu to ráno připravila a nějak ho motivovala, klidně za odměnu bonbon… Ke kalhotum at si sedne na zem a na bundu měly super grif učitelky ve školce, děti si ji oblekaly ze země nejdřív strcily ruce a pak jí prehodily pres hlavu… ;) to půjde, jen hezky postupně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1213
14.4.20 13:24

Syn byl taky lenoch. Začal kolem toho 3 roku, motivace byla školka, pak to bylo hned. Ale i teď v 5 letech by byl nejradši, kdyby měl full servis.
Dcera ho chtěla dohnat a v roce se sama obouvala.
Ve 2 letech se oblékla komplet sama.

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 40 Kč
  • 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20264
14.4.20 13:34

Prostě dokud se nepřevlékne, tak nebude… doplň, co na něj platí (sladkosti, televize, hraní, snídaně…). A pak se obrň, vytrvej, přežij případné scény. :hug: Moje starší dítě raději ve třech letech tři čtvrtě hodiny řvalo jak pavián, než aby se jen pokusil si sundat kalhoty od pyžama).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19409
14.4.20 13:47

Mam doma neco podobneho :roll: Starsi holka se sama prevlekala ve 2 letech v pohode a triletak si ted radeji sedne a fnuka :lol: Kdyz mu rikam, ze ma strcit do kazdy nohavice jednu nohu, tak tahle zavzlyka:„Ale jaaaaak?!“ :lol: Takze se snazim byt trpeliva a fakt ho v tom nechat vyrachat. Vetsinou se k vysledku dobere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15844
14.4.20 13:55
@eva.pass píše:
Ahoj, synovi tahne na 3 roky (za mesic) a jeste se neumi nebo nechce oblekat sam. Jak ho spravne namotivovat? Kdyz se ma prevlect z pyzama, tak ho honim po celem byte a on utika a smeje se :) ted ani neni krom dvorku kam chodit, aby mel venkovni motivaci, ze jinak ven nepujde. Delam to ted tak, ze mu dam kalhoty ke kotnikum a on si je casem vytahne nahoru. Ale sam by se neoblekl, triko vubec, ani ho nesvlece. Vlastne by me nenapadlo, ze uz je na to cas, kdyby me neupozornila ucitelka v miniskolce, ze uz je velky (mel 2 a pul) a neumi to. Jinak je sikovny, rozumny, jen trochu rebel.

nektere deti jsou v tomto smeru pozadu a jak rikas, jsou pohodlne a chybi jim motivace.

Dcera se kolem 2 let zacala zajimat o oblekani, ale zoufale ji to neslo, ja na to nemam nervy, chvilku jsem ji pomahala slovne, to se mijelo ucinkem, pak jsem zkousela popostrcit a nakonec ji oblekla.

Ted na 3,5 letech se vice mene zvladne oblect sama. Co nedava jsou ponozky, puncochace a nedokaze si svleknout tricko. A i tak musim kontrolovat, jestli si to obleceni obleka spravne, casto si to navlekne naruby, obracene nebo se zasekne na tom, ze rukav je uvnitr obleceni a ona to neumi narovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
14.4.20 13:56

Já syna dvakrát vytáhla do ranní zimy v tom pyžamu a bez bot. „Nechceš se oblíkat? Fájn, jdem v pyžamu. Za blázínka budeš ty, né já. A zima bude taky tobě, a né mě“
Od té doby s oblíkáním okolky nedělá ;)

Ale bacha, začíná se dělat hezky, tak to chce co nejdřív, abyste chytili ranní mrazíky ;) V létě už to ztratí údernost.

Jinak samozřejmě probíhala současně s tím i domluva - většinou se to motalo okolo školky, že děti, co se neumí oblíct, do školky nemůžou vzít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
15.4.20 19:52

Starsi zacal kolem dvou a neco se zouvanim bot (sandalky, tenisky), a svlekanim teplaku a kratasu a do roka umel temer vse obleknout i svleknout. V lete pred nastupem do skolky (3 a ctvrt) se naucil navlect i ponozky, takze v tomto smeru jsem se adaptace nebala (zip jsem jeste neresila, ten zvladl v necelych 4). Po par mesicich mi ucitelka rekla, ze v satne se vsechny deti oblekaji, jen me dite se vali po zemi a ceka, az ho nekdo oblece :zed: :lol: Mimochodem, to zminovane oblekani tricka zvladl az skoro jako posledni.

Mladsi zacala kolem roka a trictvrte, ve dvou zvlada komplet, vcetne puncochacku, akorat si obcas plete boty. Ale ma to nevyhodu, ze kdyz nesouhlasi s mym vyberem, jde se sama prevlict a u toho vytahne polovinu skrine…

Rekla bych, ze to souvisi i se vztahem k oblekani jako takovemu, synovi je vicemene jedno, co mu vyberu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1167
19.4.20 23:01

Se starší s tím teď taky bojujeme, stále doufám, že ji k tomu dokopu a v září nastoupí do státní školky. Teď bude mít dva a půl a je strašně paličatá. Jakmile jí něco trošku nejde, tak se hned vztekne a začne tvrdohlavě odmítat. Zkoušela jsem to formou hry, ale to na mě z vysoka…tak jedu formou vytrvání, vezmu její ruce, kterými jí pomáhám s oblékáním, aby si to vyzkoušela. U činnosti, o které vím, že ji zvládne ji nechám, ať to udělá sama. Někdy tropí scénu klidně i půl hodiny, ale např. jahody dostane, až si papuče obuje sama(umí to). No, je to boj. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
6.5.20 10:14

@eva.pass tohle je dobré:

https://youtu.be/8NNMmpZqvJA

Už jsem to viděla ve školce a funguje to. V dítěti se to zlomí a začne fungovat samo tím, že to vykonává vlastníma rukama (třeba to oblékání). Že to neděláte Vy vlastníma rukama. Jen to chce vytrvalost a dělat takhle pokaždé, když se vzdoruje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama