Práva přítele mé ex

Anonymní
7.4.20 16:47

Práva přítele mé ex.

Zdravím vás vsechny :mavam:

Můj dotaz zní takto. :nevim:
Má nějaký práva přítel mé ex vůči mému dítěti? :think: Pokud jsou čerstvě v jedne domácnosti, mám na mysli např. fyzické tresty a nebo třeba okřiknutí, zákazy, atd.

Děkuji, Otec ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Lynx.lynx
7.4.20 16:51

No práva nemá žádný řekla bych. Já jsem na tohle hrozně vysazená, ale kdyby nějakej Jarda bil moje dítě, tak to by teda byl pro mě velkej problém. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
703
7.4.20 16:54

Prava ma vuci tve ex a jeho/jejich detem. Jinak nema co vychovavat, pokud s tim oba, tedy ty i ex, nesouhlasite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8895
7.4.20 16:56

Tak neříkala bych tomu práva :nevim: Pokud dítě zlobí, dělá něco, co nemá, atd, tak nevidím nic špatného na tom, aby ho napomenul. Pokud dá dítěti třeba na zadek, a matce to nevadí, tak neuděláš nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3042
7.4.20 16:57

Tak nějaký okriknuti a zákaz v rámci mezí pokud dítě zlobí bych jako problém neviděla. Ale fyzicky trest určitě ne, to bych mu pak zmalovala cifernik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 17:00

Mění něco na situaci pokud budou manželé? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
3042
7.4.20 17:05
@Anonymní píše:
Mění něco na situaci pokud budou manželé? :think:

Ne, dítě je toho kdo je zapsaný v rodném listě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60248
7.4.20 17:06
@Anonymní píše:

Má nějaký práva přítel mé ex vůči mému dítěti? :think: Pokud jsou čerstvě v jedne domácnosti, mám na mysli např. fyzické tresty a nebo třeba okřiknutí, zákazy, atd.

Děkuji, Otec ;)
885

Pečuje-li o dítě jen jeden z rodičů, podílí se na péči o dítě a jeho výchově i manžel nebo partner rodiče dítěte, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti. To platí i pro toho, kdo s rodičem dítěte žije, aniž s ním uzavřel manželství nebo registrované partnerství, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60248
7.4.20 17:08
@Lynx.lynx píše:
No práva nemá žádný řekla bych. Já jsem na tohle hrozně vysazená, ale kdyby nějakej Jarda bil moje dítě, tak to by teda byl pro mě velkej problém. :cert:
@Kosopemi píše:
Prava ma vuci tve ex a jeho/jejich detem. Jinak nema co vychovavat, pokud s tim oba, tedy ty i ex, nesouhlasite.

*§ 885

Pečuje-li o dítě jen jeden z rodičů, podílí se na péči o dítě a jeho výchově i manžel nebo partner rodiče dítěte, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti. To platí i pro toho, kdo s rodičem dítěte žije, aniž s ním uzavřel manželství nebo registrované partnerství, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti.*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lynx.lynx
7.4.20 17:16

@Lama Lama 8o téda, tak to se omlouvám. Takže to se vztahuje na výchovu? Takže vlastně i naopak, se na výchově může podílet druhá přítelkyně chlapa, že? No tak to pak tady nechápu ty diskuse, kdy si ženský stěžují, že jim nextka zasahuje do výchovy :nevim:
Nemyslím to zle, tohle téma mě zajímá, jsem z rozvedené rodiny a ty vztahy tam byly hnusný. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
52717
7.4.20 17:21
@Lama Lama píše: *§ 885Pečuje-li o dítě jen jeden z rodičů, podílí se na péči o dítě a jeho výchově i manžel nebo partner rodiče dítěte, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti. To platí i pro toho, kdo s rodičem dítěte žije, aniž s ním uzavřel manželství nebo registrované partnerství, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti.*

A jak se určuje, že s ním žije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2366
7.4.20 17:22

Mám starší dceru z prvního manželství (12 let) a můj nynější manžel ji vychovává od jejího jednoho roku. Neumím si představit, že by nijak nezasahoval do výchovy. Ze začátku se tedy držel trochu zpátky, ale brzo pochopil, že se musí aktivně zapojit a měl v tom mou plnou podporu. U nás tedy děti nebijeme ani nijak drasticky netrestáme. Pokud je s jednou nebo druhou dcerou nějaký menší problém, vyřeší ho ten z nás, kdo je zrovna u toho. Pokud je problém větší, řešíme ho společně. Bio otec starší dcery se moc nezajímá, jsem ráda, že si dceru vezme jednou za měsíc na víkend.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
7.4.20 17:27
@Lama Lama píše: *§ 885Pečuje-li o dítě jen jeden z rodičů, podílí se na péči o dítě a jeho výchově i manžel nebo partner rodiče dítěte, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti. To platí i pro toho, kdo s rodičem dítěte žije, aniž s ním uzavřel manželství nebo registrované partnerství, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti.*

A tim „Pecuje-li o dite jen jeden z rodicu“ se rozumi co? To, ze jej ma sverene do pece nebo ze se bio otec nezajima nebo neni v RL? Neumim si predstavit, ze by mi do vychovy zasahoval nekdo „cizi“. Rodice jsou pouze dva, pokud maji oba zajem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
7.4.20 17:31
@Anonymní píše:

Děkuji, Otec ;)

Je ti do toho uplne kulové.. Pokud dítěti neublizuje, může na něj klidně houknout atd.. Nebuď paranoid..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
7.4.20 17:34
@martina.se píše:
Je ti do toho uplne kulové.. Pokud dítěti neublizuje, může na něj klidně houknout atd.. Nebuď paranoid..

Tak kulove mu do toho neni, je to otec! Pise i o fyzickych trestech a zakazech. Okriknuti pri zlobeni snad nikdo neresi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama