kdy a jak podávat rybu

108
22.4.09 21:52

kdy a jak podávat rybu

ahojky, nevíte některá kdy můžou dětičky začít papat rybu a taky nějaký tip jak ji připravit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
22.4.09 21:55

Do roka jsem rybu určitě nedávala, zvlášť mořské se nedoporučují kvůli možné alergii. Já jsem Anežce dávala rybu až po tom roce a jedině hotovou ze skleničky - Hipp. Jinou ani nejedla a já se bála kostí. Později pak jsem zkusila rybí prsty, ale takové ty kvalitní, které jsou fakt z ryby a neměly by mít kost. I tak to ale důkladně prohlížím. Ale skleničky vedou, dodnes :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
22.4.09 22:02

Do roka by se asi mořské ryby neměly dávat, ale zase když je dítě nejí denně a ve velkém množství, tak proč ne? Já jsem upekla pangasia s hráškem a mrkvičkou, pak přidala vařený brambor, rozhňácala na jemno a Hanička se mínila po té dobrotě utlouct ;) Jo, a trošičku drceného kmínu pro gurmány ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
22.4.09 22:55

Mořské co nejdříve kvůli obsahu jódu, nenasyceným mastným kyselinám a vůbec látkám esenciálním pro vývoj mozku. Já jsem plánovitě dávala od půl roku po jednoduchém testu: jedna lžička uzeného lososa nejvyšší kvality do brambor, půl dne pozorování (žádný náznak alergie) a pak aspoň 2×týdně tuňák (klidně z konzervy, lepší je v oleji), losos, makrela, sardinky… Sladkovodní moc nejíme, k dravcům není přístup a kapr je fakt humus…
Je to proti zažitým českým zvyklostem, ale třeba ve středomoří je mořská ryba první co dítě z masa ochutná, konzultovala jsem s pediatričkou, ta je pro co největší rozmanitost stravy a to, že moje děti před prvním rokem jedly olivy, avokádo a ananas (a pily plnotučné kravské mlíko) kvitovala s klidem.
Na dovolené u moře jsme žili dva týdny na grilovaných tuňácích a sardinkách čerstvě vytažených z moře na Chalkidiki, jen pokapat citronem a nesolit (jsou slané z vody), 18-ti měsíční a tříletá dcera se po tom mohly utlouct.
Dobrou chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
23.4.09 02:29

Ahoj ja taky dala az kolem 1roku,kupuju cerstveho lososa a hodim chvilu na paracek a k tomu uz cokoliv-zeleninu,kus kus,pohanku..male to moc chutna :wink:
U tech morskych je moznost vzniku alergie,tak se ma dyl cekat,stejne jako s tropickym ovocem,pro ty co tam ziji je to samozrejme normalni kadodenni jidlo,ale tady je to proste jidlo na ktere se musi davat bacha :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.4.09 08:07

OT pangas není mořská ryba, ale sladkovodní, to jen na okraj. Taky vaříme a pak tresku, lososa (uzený ne), štikozubce, prostě, co je v krámě, dělám jen na vodě s kořením. Ze sardinek dělám pomazánku, tuňáka do kuskusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
23.4.09 08:13
Lasicka píše:
OT pangas není mořská ryba

Tak to jsem fakt nevěděla :oops: Snad jsem se moc neztrapnila :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.4.09 08:15

lulje: to si myslí asi každej včetně mě donedávna :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
23.4.09 09:41

po dokončení 1.roku věku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19988
23.4.09 10:20

nevím od kdy můžou dětičky papat, ale dcera jedla ryby od 1 roku :lol:

pangas, treska, tuňák, pstruh, kapr nebo losos (podle toho, jak nám to vyšlo finančně), až později pak sardinka, makrela a další … teď má za největší pochoutku královské sardinky (v kuse s ocáskem v kyselém nálevu ála zavináč), já je až tak nemusim, ale dvera se po nich může utlouct :-)

ze začátku jsem připravovala filé v páře, nebo krátce povařit.
později pečené v troubě na plechu s kmínem, trochou bylinek a trošce másla, nebo zapečené s bramborem a zeleninou, na pánvičce na másle, méně často pak smažené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
23.4.09 10:38

ted zrovna jsem dělala zeleninu s tunákem- mrkev, rajče, květák, růž. kapusta, trochu mixnout - přece jenom ta kapussta - zahustit, trochu vývaru, plechovku tunaka a s bramborem se po tom mohl malej utlouct. Takovej fofr u jídla jsem jeste nezazila 8O :D a to je zravej a sni vsechno co mu dám :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
23.4.09 10:40

jenom podotýkam že vařim do zásoby (neumím uvařit na jeden den) tak pro to celá plechovka :D na jednu porci by toho bylo asi moc :lol: 8O :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.4.09 13:47

Někdy od 9. měsíců jsem dávala skleničky s rybou. Vozil my je kamarád z Francie. Od roka už v pohodě ryby celé.
Malá miluje kapra, ale tam šílím strachy, no a pak hodně dávám lososa nebo pangase.
Výborná je z pangase polévka. Na máslo prdnout cibulku, nastrouhanou mrkev, dětskou krupičku nebo ovesné vločky, zalít vodou a přidat rybu + třeba brokolici, ta je v tom výborná. Uvařit, rozmixovat a je hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
381
23.4.09 14:27

Ahoj, skleničky s rybou jsem dávala určitě od věku, jak jsou psané, což je tuším od 8 měsíců. A pangase se zeleninou měla Zuzka na svoje první Vánoce, to jí bylo 8,5 měsíce. Pangase vařím (nebo zapékám, se tzeleninou, sýrem, bramborami apod.) i teď nejvíc ze všech ryb, nemá kosti (respektive nikdy jsem tam na žádnou nenatrefila), u jiných ryb se těch kostiček přece jenom trochu bojím. Ale jinak tak od roka a půl Zuzka spořádá i sardinky z plechovky :oops: a obecně jí dávám to, co sobě, pokud to není zrovna smažák, takže nevím, jak jsem vzorem zdravé výživy batolat.
Ty skleničky mi teď už ovšem nepozře, jedna rybí mi tu zůstala, tak jsem to zkusila, a jedl to jen pes :evil: . Což se mu divím, protože to smrdělo rybinou fakt hrozně, a to já ryby ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
23.4.09 15:26

Ahoj, ja jsem s rybou zacinala v 8 mesicich… Sklenicky s jidlem nedavame… A jakoukoviv rybu na masle s troskou kminu… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama