Kdy a jaké nosítko pro nedonošené?

10.1.21 22:09

Kdy a jaké nosítko pro nedonošené ?

Ahoj holky, jelikož vím, že tu dokážete hodně poradit, tak jsem vás chtěla poprosit o pomoc. Malá se narodila 1.12 (měla se narodit 18.1) - je ji tedy už přes měsíc a má teď 2,5kg. Potřebovala bych poradit, jaké nosítko/šátek je pro ni vhodné a zda bych ho už mohla nosit, alespoň na chvilku vždycky. :) Moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19107
10.1.21 22:19

@MartinkaD25 Zkus FB skupinu nosíme děti. Nebo nějakou místní skupinku. Lupa ve FB ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
10.1.21 23:01

U nedonoseneho bych začala s šátkem, nosila bývají až od 3 kg myslím.

Nejlíp Ti poradí na FB v skupině Nosíme děti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
11.1.21 04:44

Weego Preemie pro predcasnatka. Ale 2,5kg uz je dost, pockala bych jeste chvilku a od 3kg mas uz pomerne velky vyber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
11.1.21 08:24

Jestli máš FB, tak skupinka Nosíme děti. Zkušené nosičky ti tam poradí se vším. Je tam i bazar. To Weego cosi určitě ne, nepřijde mi podle fotky ergo ani náhodou. Pokud si troufneš na šátek, tak nějaký čistý bavlňáček s nízkou gramáží. Pro nedonošeňátka je fajn i elastik. Pak jsou pro takové prvky fajn nosítka typu předvázaný šátek Caboo nebo různá Mei Tai. Ale za mě je nejjednodušší šátek a potom s těžším dítětem přejít na nosítko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.21 08:56

Dcera se narodila se dvěma kily, od začátku nosím v normálním mírně elastickém šátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
11.1.21 10:05

Mám taky nedonošence, nenosím, ale nosila jsem dceru. Malého budu taky nosit (a taky měl mít termín 18.1. jako vaše, ale přišel 26.11., no nyní má už 3 kg). Dala bych max. do šátku. Nosítko určitě ne, až tak od 3 kg a to bych ještě váhala (já preferuji šátek pro malá mimina a novorozence, přece jen ta poloha je trochu jiná než v nosítku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
11.1.21 12:12

Weego preemie je designovane a certifikovane pro predcasne narozene deti od 1600g. Mam s nim osobni zkusenost a dobrou. Ergonomika JE dodrzena. Posed siroky, kolinka vyse, nozky neplandaji, zada dokulata. Absolutne si nemuzu stezovat. Obrazek mozna nepusobi, ale je opravdu naprosto v poradku a myslim, ze je pro mimi velmi pohodlne. I pani, co si ho ode mne posleze vzala, pro donosene mimi, psala, ze je velmi spokojena a mimi velmi spokojene. Co si neumim ale predstavit je ho pouzivat do te vahy, do ktere vyrobce uvadi, protoze ten bederni pas byl pro me proste slabsi.pro vetsi vahu uz by nebylo ok pro moje zada. Nosila jsem pouze tvari k sobe. Je to pomerne draha zalezitost, u nas hure sehnatelna. Je znama spise varianta pro dvojcata. Pro mala prtata si myslim je naprosto ok, ale vzhledem k te cene a ostatnimu viz vyse bych zvazila, zda tvoje male nebude za chvilku splnovat vahovy limit i pro jina nositka, u kterych je jistota, ze ho vyuzijes uplnev pohode i v 8kg trebas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat