Pupík miminka

13
10.1.21 17:36

Pupík miminka

Prosím moc o radu. Mám týdenní miminko. Před pár dny mu upadl suchý pahylek a náš pupík vypadá stále takto. Čistíme lihem. Má to tak být?? Prosím moc o radu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5589
10.1.21 17:58

Lih už se snad dávno nepoužívá ne? Je to ok, nenamacejte to ve vodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
10.1.21 18:11

Já tohle teda u dcery nezažila. A to okolo je krev? Zašla bych s tím k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
10.1.21 18:14

Je to v pořádku, je to krevní sraženina. Zaschne to a udělá se strup, který sám odpadne. Ničím nepatlat, nenamáčet a lihem otírat jen zakrvacené okolí. Chránit před podrážděním, aby se neodtrhl předčasně a nezakrvácelo to. U někoho je to hned zhojené, někdo hold se s tím prdí déle, ale na tom pupičku nevidím nic špatného. Samozřejmě, kdyby to začalo krvácet tak lehký tlakovy obvaz a k doktorce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 18:16

Pokud vysloveně pupík nekrvácí, ale pouze se občas objeví trošku krve tak bych byla v klidu. Líh me tedy překvapuje. Nam řekli jen čistou prevarenou vodu a hlavně udržovat v suchu.Pro klid duše bych zítra zavolala detske doktorce. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
10.1.21 21:18

Používáme 60%lih který nám doporučila doktorka. :? Tak nevím.
Dekuji moc za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 21:38

Tak lihem určitě nic nezkazis, hezky to vysuší. Pouzival se léta, tak to určitě není nic proti ničemu. Hlavně ať je to v suchu, po koupání jemne vysušit a udržovat v suchu stále-aby se to nezaparilo v plene. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
11.1.21 08:05

V pohodě, u nás to taky tak vypadalo, podle mě to tak je, když pupicek odpadne brzy.

Prvnímu upad až po třech týdnech a to už to tam měl vše úplně zarostlé nacisto, proste normální pupík. Druhému upadl za par dni, a taky to vypadalo takhle všelijak, ale dr na to nic neříkal, tak dobry :mrgreen:

Ja bych zpozornela, kdyby se objevily jakékoli známky infekce (zarudnutí, otok), ale bříško jinak vypadá krásně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
11.1.21 12:31

Dceři se hojil pupík snad 4-6 týdnů. Jediné, co jsem dělala bylo rychlé koupání (obden), aby se to nerozmáčelo, osušit, přetřít lihem (ráno a večer) a ještě jsem používala mastičku, kterou dávali v porodnici všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
12.1.21 21:12

Nebojte se, mělo by to být v pořádku. Pamatuju si, ještě to není tak dávno (9 měsíců :D ),že jsem řešila to samé a pupik synka vypadal dost podobně. Resila jsem to s dr. Radila: Co nejméně namacet (my jsme tedy koupali 1× týdne, malá hygiena :) byla každý den ) a ohrnout plinku, aby nešla přes pupicek a ten se tím nedrazdil. Lih jsem taky měla, ale přišlo mi to s ním horší, tak jsem nechala pupik být. Prý se může stát, že lehce zakrvaci, ale nemělo by to být hodně. Hlavní je, aby okolo pupiku neměl zarudly flek, to je známka infekce. Takže radím - hlídat, postupovat podle rád mych 8) :lol: i jiných maminek a čekat. Kdybyste z toho byla špatná, běžte k dr.,jistě vás pochopí :srdce: Držím palce a hlavně hodně zdraví a spokojenosti s miminkem, je to krásné stále víc a víc :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.1.21 22:56

Děkuji za Vaše rady 😊 malý už má pupík krasně zahojený☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu