Kdy ADVENT?

386
22.11.06 20:00

Kdy ADVENT?

Ahojky všichni. Vím, že advent začíná 4 neděle před Štědrým dnem (jenže podle mě se do toho nepočítá neděle, když je ten den Štědrý den). Podle mě, by měl začít už příští neděli. Ale všude v TV říkají, že začíná až 3. 12. Tak jak to teda je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2619
22.11.06 20:07

Ahojky,

urcite az tretiho i podle rozpisu krestanskych bohosluzeb. A kdo jiny by to mel vedet presneji :-)

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
22.11.06 20:12

ahoj,no,logicky mi to taky tak vychazi,jak rikas,tedy pristi nedeli, ale na katolickych servrech,napr.na katolik.cz je napsano az 3.12. a ctvrta adventni nedele je spolecne se stedrym dnem. Sice nechapu, proc to takhle udelali, kdyz to nema moc logiky, ale proste je to tak :roll: …a taky si myslim,ze katolici se asi tezko spetli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8566
22.11.06 22:24

Holky, kouknete na tuto adresu…

http://www.vira.cz/advent/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
22.11.06 22:46

je to tak, první adventní neděle je 3.12., protože se to nepočítá od Štědrého dne, ale od 25.12. - dne, kdy se narodil Kristus. Tolik dnešní tisk :lol:
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
22.11.06 23:03

Ahoj!

Před časem jsem byla na školení kolem vánočních zvyků, adventu a tak. No a tam nám říkali, že první adventní neděle je vždy první neděle po Ondřeji. Od té doby si to pamatuji a opravdu to tak je, takže letos je to 3.12. (jak už se tady psalo).

Dajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
23.11.06 07:39

aha holky,tak ma to trosku logiky :O))..i kdyz nejsem zakladatelka teto diskuze tak presto diky :o))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
23.11.06 09:08

Já beru advent od této neděle, 26. listopadu. Bude první koncert adventní a my si vždycky adventní svíčky necháváme hořet spolu s tímto pořadem. ( Vždycky jsme Ježíšovo narození slavili 24. prosince večer.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
23.11.06 11:01

Holky děkuji všem za odpovědi. Já bych taky zapálila svíčku už tuto neděli, ale je mi to blbý jít o jednu napřed, než všichni ostatní:-) Ale podle mě, zapalovat 4 svíčky na Štědrý den, je blbost. To se nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
23.11.06 14:50

A ještě navrch tuto neděli se nosí do kostela adventní věnce na požehnání svěcenou vodou. Takže si je tam zaneste kdo budete chtít. Je to takové milé vánoční pozastavení. věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.11.06 16:53

neprihlasena veverka

Holky tak zpět, příští týden se mají světit ty věnečky adventní. nepřihlášená veverka

• Nahlásit
  • Citovat
25234
23.11.06 17:14

Taky jsem myslela, že je to už teď, ale v květinářství mi řekli , že až příští týden.
Kterou tu neděli se žehnají ty věnce? Ať vím, jestli ho mám shánět už teď (prosím datum…pro dementní matku - mě :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
24.11.06 10:40

a z jakeho duvodu se zehnaji adventni vence??? :roll: 8O :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25234
24.11.06 16:04

Siloenko asi proto, aby byly posvěcené. Jakože požehnané, abys měla požehnaný advent. Jiný důvod mě nenapadá.
Jak se jinak daří?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
24.11.06 16:28

tin: no, radeji budu doufat, ze mi Hospodin pozehna i bez posveceneho adventniho vence :wink: …a vlastne v mem pripade i bez jakehokoli vence ci stromku :-) …jinak se mame hezky s Daneckem, akorat uz pres mesic marodime na preskacku :?

ale stejne holky, si myslim,ze letos v tom maji chaos vsichni. Jak rikate,ze adventni koncerty v telce jsou uz tento tyden, dneska v tom magazinu pro seniory Barvy zivota, ci tak nejak taky rikali, ze advent je uz tuto nedeli, a pritom katol. a asi i ostatni cirkve pokud to slavi, tak to slavi az od toho prosince. Takze zmatek nad zmatek :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama