Od kdy je vhodný sporťák?

4328
30.3.09 21:01

Kdy do sporťáku?

Ahoj maminy,

naší dceři bude za chvíli 5 měsíců a přemýšlíme, že už ji dáme do sporťáku. Ona toho času v kočáru moc nestráví, na procházky s pejsanama šátkujeme a když je v kočárku tak max 2 -3 hodiny za den. Navíc náš sporťák jde položit do skoro lehu a máme zmenšovací vložku takže by to snad neměl být problém… V hlubokém kočáře se vzteká, protože nevidí a pořád se přitahuje do sedu takže se mi zdá lepší dát ji do sporťáku ze kterého bude mít přehled, bude v pololehu a když usne tak ji položím na nejnižší stupeň. Díky za postřehy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
30.3.09 21:18

Záleží, pro jak staré děti je sporťák určený. Obecně se ale nedoporučuje dávat děti do sporťáku dřív, než začnou sedět. Já mám sporťák určený pro děti od šesti měsíců, dá se položit úplně do sedu a dceru jsem v něm začala vozit kolem 7. měsíce. To sice ještě zdaleka neseděla, ale já ji vozila jen vleže. Taky jde trochu i o to, jak ji tam zachumláš, aby nenastydla. Hluboké kočárky jsou na to lepší.. Toť moje zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
30.3.09 21:27

Tak naše Hančí šla do sporťáku ve 4-5 měsících, protože byla obr a do maličké korbičky kočárku MUTSY se nevešla a šíleně se proto vztekala. Takže šla rovnou i s fusakem (byl začátek listopadu) do sporťáku a bylo po pláči. Sporťák můžeme dát do úplného lehu, takže nebyl problém. Přitahovat do sedu se začala až teď, ale to myslím vůbec nemá vliv na rozhododvání zda dát do sporťáku či ne. Nám bylo ve sporťáku líp - víc místa atd. Prostě přejděte na sporťák, když cítíš, že je ten správný čas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4328
30.3.09 21:33

lulje: já nemyslím přitahování za ručičky, ona se ta malá potvora zvedá aby viděla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
30.3.09 21:39

To je i náš problém. Je zvědavej a tak má tu hlavu pořád nahoře…ale neplače, tak mu to asi zas tak moc nevadí. Chtěla bych s korbičkou vydržet co nejdéle, mám pocit, že na sporťák je ještě moc malej, i když nám jde taky téměř do lehu… Asi to nechám na malým, až se mu tam přestane líbit, dáme sporťák… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
30.3.09 21:48

Ahoj, tak já bych se přikláněla k Hkac , že pokud dite samo nesedí, tak do sportáčku ještě ne. Výrobci uvadějí od toho 6 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fyzikarka
30.3.09 21:57

Tak náš Lukášek šel do sporťáku ve 4měsících,protože do korbičky se nevešel na dálku a byla mu úzká v ramenou. Máme sporťák polohovací do úplného lehu,byl otočený směrem ke mě a v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
13496
31.3.09 08:16

Ahoj Lenko

nasi malou jsem zacala vozit ve sportaku od cca 7.mesice ale predtim uz ve sportaku obcas byla.
Jinak ma znama vozila malou ve sportaku uz asi od 4.mesice-samo ze mela polohovaci a mala tam lezela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
P.
2223
31.3.09 09:21

My šly do sporťáku v 5,5 mesicich a od ty doby kocarek miluje, sice tam skoro uplne lezi, ale i tak neco vidi, urcoite vic nez v korbicce, tak se zabavi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
31.3.09 09:33

Náš malý šel do sporťáku ve 4 měsících!!!
V hlubokém kočárku se mu nelíbilo a procházky byly horor! Celou procházku v kočárku jen řval a vztekal se, když jsme přešli do sporťáku tak to byla pohádka! Malý viděl ven i z lehu a byl nadmíru spokojený - pozoroval všechno okolo a moc se mu to líbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
1752
31.3.09 10:41

My jsme šli z téhož důvodu do sporťáku v 6m, předtím jsme polohovaly zádíčka v korbičce. Pokud neviděl, tak vřískal. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
31.3.09 11:38

My jsem vyměnili korbičku za sporťák týden před osmiměsíčními narozeninami. Je dost velká (Bebecar), takže mě to mrzelo, ale už nebylo možné s malým vydržet, respekt. on nemohl vydržet ležet a nedrápat se ven. Sice ještě moc nesedí, ale sporťák je polohovací, takže si tam leží jako v korbě nebo je v pololehu, ale je připásaný. Předtím se měnily mé nákupy v noční můry, protože lezl ven a všechno chtěl osahávat a vidět. Lehce jsem obrečela výměnu korby za sporťák - přišlo mi líto, že už nemáme malé miminko :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
31.3.09 12:55

Ahojky,máme Jané a malou jsem do sporťáku dala kolem 7m.Do té doby jezdila v hluboké na břiše,ale naopak.Nohy měla pod boudou a hlavičku u mě.Byla tak hrozně moc spokojená a navíc trénovala na bříšku.Dlouhou dobu totiž místo pasení dělala letadlo (zvedla ruce i nohy nad zem a nohama jakoby kopala).Takhle se naučila mít ruce na zemi,jinak přepadávala při jízdě :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
31.3.09 12:59

Ahoj, my jsme přecházeli do sporťáku po 6-tém měsíci, nám se v korbičce líbilo, ale malý se už do ní nevešel (x-landerovská) :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
31.3.09 14:05

My máme sporťák který se dá položit úplně do lehu a má i polohovací nožičky a nánožník. Takže Tom jezdil ve sporťáku od 6 neděl, ale jen na spec. pochůzky. Třeba do mateřského centra,po cestě tam bylo miminko ve sporťáku i s fusakem a nánožníkem a na zpáteční cestě jsem dávala Toma do šátku, neb Honzík mi okolo poledne usínal, tak aby byl v kočáře. Osobně jsme viděla spoustu maminek co vozili i velmi malá miminka ve sporťáku, ale fakt to chce dokud nesedí tak v leže, upoutanej popruhama a obskládanej dekama, nebo fusak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama