kdy dovolit dítěti se posadit

41
1.11.04 22:06

kdy dovolit dítěti se posadit

Ahoj maminky,
naše holčika se ráda sama snaží posazovat. Je jí 5 mesíců a přišla na to, že když ji chovám, tak se umí sama přitahnout do sedu. Nevím, jestli jí v tom mám podporovat či naopak. Jestli už v tomto věku může sama, když chce sedět nebo spíše se snažit o sed.

děkuji moc o vaše zkušenosti,
Monča a Niki 5m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22
2.11.04 07:54

Ahoj Mončo a Niky, vzhledem k tomu, že chodíme 2krát týdně na Vojtovku, kvůli tomu, že nám uhybají zádíčka, musím ti napsat, abysa rozhodně Niky NEPOSAZOVALA!!!!!!!!!!!!! Deti se nemaji davat do sedu, ani sedet na kline, ani na posteli vypodlozene polstary, proste VUBEC NE, dokud si nesednou (z boku, nebo z polohy na brisku) SAMOTINKE!!!!!!!! My sice amme spatna zadicka od narozeni, ale jsou tam maniky, ktere zacali dite posazovat drive, nez si samo sedlo a na tu skoliozu jim tak trochu prispely! Nasledky jsou hrozne, sviceni, krunyr a drzet dite v leze, ikdyz uz davno by si sednout chtelo! Takze to vazne nedelej, neni kam spechat, nam je 8 mesicu, rozhodne Anetku neposazuji, protoze ma cas, dokud to nezvladne sama!!!!!!!!!!!!!!!!!
A na jidlo ji sice v jidelni zidlicce mam, malinko s vyvyasenou hlavickou i pateri, ael ta chvilicka na jidlo se toleruje! Pa Hanka (P.S. Nemam to ze sve hlavy, ale vsichni odbornici mi to takhle vtloukaji do hlavy…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
2.11.04 10:40

Ahoj Hani,
diky za radu. My taky chodime cvicime Vojtu 3 x denne. Cvicime, ponevdz mela Niki slaby svalovy tonus, ale ted mi prijde, ze je pekne „akcni“ nedavno objevila, ze se muze prekulit na brisko a tak se furt obeaci. No a jak posilujeme brisni svalstvo, tak ma chut, kdyz lezi si sedat. ja ji v tom vyslovene nepodporuji, ze bych ji tahala za ruciciky, ale ona se chytne za nozicky a pritahne se sama a tak prave nevim, jestli ji mam hnedka jak to zacne delat utnout a nebo ji nechat ? Kdyz ji chovam, tak ji neposazuji a jak si psala, jen na to krmeni ji mam v lehatku jinak je pod hrazdickou a hraje si. Tak snad ta chvilka, kdy to objevuje sama ji neskodi, zase mi prijde skoda ji brzdit, kdyz neco objevila, ze by ji mohlo jit. Ve CT jdeme na kontrolu na VOjtu, tak se taky zeptam,
diky
Monca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama