Kdy na tábor?

12141
19.7.15 22:12

Kdy na tábor?

Máme dvě dcery, zítra jednou na tábor. Starší jezdí každý rok, poprvé jela ze druhé třídy, mladší jede letos poprvé. Hrozně chtěla a chce jet, ale já jsem z toho normálně nesvá. Jede o rok dřív, tedy z první třídy, než jela starší dcera. Je celkem samostatná a i zvyklá být např. u babičky, přespat u kamarádka (ani mi to nevyhovuje, ale ona prostě užívá život). Proč mám strach, jestli to všechno zvládne? Proč jsem tak blbá a myslím furt na nějaké šílenosti. Asi jsem zralá na blázinec, nebo já nevím. Měla bych být ráda, že chce jet a místo toho dnes asi neusnu. Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12141
19.7.15 22:12

Kdy si myslíte, že je vhodné poslat dítě poprvé na tábor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
19.7.15 22:15

Obě děti od první třídy a každý rok mám stejné pocity jako ty. Děti se nemůžou dočkat a matinka už by je nejradši zase měla po táboře doma :oops: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
19.7.15 22:16

@Loll Jsem ráda, že necvokařím sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
19.7.15 22:18

Tábory jsou od určitého věku. Jakmile v tom věku dítě přijde, že by chtělo jet, tak bych zvážila, jaké to dítě je. Když vím, že by to zvládlo, proč by nemělo jet? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1331
19.7.15 22:18

Mě to napadá už teď a to je dceři teprve 15 měsíců :-D ale myslím, že není potřeba se strachovat, moc dobře si pamatuju tábory, jezdila jsem každý rok od první třídy a milovala jsem to, ta parta děti, některé kamarádky mi zůstaly do dnes. Nebojte zvládnou to skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.15 22:19

Dcera jezdí od 4 měsíců, všechny tam zná, všichni znají ji, přesto letos poprvé panikařím, protože jede sama - bez rodičů/rodiče. Myslím, že je to tím, že nemám zpětnou vazbu, jak to tam zvládá. Je tam druhý den a nemůžu na ni přestat myslet :| (jo, jde do druhé třídy)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
19.7.15 22:19

@eva valoi jestli jedou holky spolu na ten samy tabor, tak bych se nebala a uzila si volno a jim to prala. Chvile na tabore jsou pro deti super :) neboj, starsi ji podpori a kdyby byl jo prusvih, tak pro ni muzes kdykoli dojet. Pokud je to dobry tabor, tak pro spoustu aktivit si ani nevzpomene :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
19.7.15 22:23

@Berousik Ano, jednou spolu, starší jede letos možná naposled, jde do devítky, tak jsem toho chtěla trochu využít, aby se mladší otrkala a zároveň tam měla ségru. Navíc ona sama chtěla jet, přišla s tím, že letos konečně může jet taky.
Je to ale velký tábor, tak že se holky pořád neuvidí. Starší už mají jiné aktivity, bydlí ve stanech, mladší jsou na baráku atd. Je to ověřený tábor, s vybavením, zázemím, kvalitním personálem, jinak bych je ani neposlala. přesto jsem tak trochu „na prášky“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
19.7.15 22:26
@eva valoi píše:
@Berousik Ano, jednou spolu, starší jede letos možná naposled, jde do devítky, tak jsem toho chtěla trochu využít, aby se mladší otrkala a zároveň tam měla ségru. Navíc ona sama chtěla jet, přišla s tím, že letos konečně může jet taky.
Je to ale velký tábor, tak že se holky pořád neuvidí. Starší už mají jiné aktivity, bydlí ve stanech, mladší jsou na baráku atd. Je to ověřený tábor, s vybavením, zázemím, kvalitním personálem, jinak bych je ani neposlala. přesto jsem tak trochu „na prášky“.

Vubec bych se nebala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
19.7.15 22:29

@Berousik Já rozumově taky vím, že dcera to zvládne, jenže mě ten rozum občas zatemňují emoce. Fakt je, že to nedávám najevo, už kvůli tomu, že si myslím, že je dobré, když děti dokáží být nějakou dobu bez rodičů, jsou samostatné apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9139
19.7.15 22:40
@eva valoi píše:
@Berousik Já rozumově taky vím, že dcera to zvládne, jenže mě ten rozum občas zatemňují emoce. Fakt je, že to nedávám najevo, už kvůli tomu, že si myslím, že je dobré, když děti dokáží být nějakou dobu bez rodičů, jsou samostatné apod.

Jak já Ti rozumím, par dní před každým odjezdem na školu v přírodě špatně spím a nejvíc ze všeho si přeju, aby nikam nejely :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
19.7.15 22:41

Loni jsem to takhle taky dost řešila, mladší byl po první třídě a ještě stále mu bylo 6 (je na konci srpna), měl na táboře staršího bráchu a několik kamarádů, užil si to a hlavně, letos chtěl jet znovu:-) Pokud dítě samo chce, je to asi správné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81610
19.7.15 22:41

@PetiteFillette od 4 měsíců?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
19.7.15 22:43

Věřím, že moje dcera taky bude ráda na táborech. Já teda na žádném nebyla. Má 4 roky a je zvyklá být u babiček, tetiček, všude možné a má ráda dobrodružství. Nyní má 4 roky a rozhodně jí to dopřeju - a sobě odpočinek :D Přece nebudou děti věčně doma, že ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama