Kdy očkovat - meningokok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 11:41
Kdy očkovat - meningokok

Ahoj, chci očkovat proti meningokoku. Potřebuji poradit, kdy?
Jsme měsíc po MMR, nyní penicilin nasazen pro zjistění streptokoka v krku. Kdy by bylo nejlepší očkovat, aby dítě nemělo takový nápor na organismus? Někdo mi radil neočkovat v létě. A doktor mi řekl, že je to na mě, ať se rozhodnu sama.
Poradíte? Děkuji

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 12.05.19 11:52

Pokud chceš očkovat už v tomto věku, tak bych počkala tak měsíc po dobrání antibiotik. A současně, aby bylo dítě alespoň 14 dní před očkováním úplně zdravé. Také zvaž program na prázdniny, dovolenou atd. Není dobré naočkovat a hned druhý den odjet na dovolenou.
Jinak já třeba budu děti očkovat na meningokoka až v pubertě, přijde mi zde to riziko nákazy větší. Když naočkuješ jako mimino, bude to potřeba před pubertou zopakovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 11:58

Takže kdy je tedy nejlepší očkovat proti meningokoku?

mroe
Neúnavná pisatelka 15484 příspěvků 12.05.19 12:03

Podle me v puberte. Tak asi ve 14-15 letech.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 12:04
@mroe píše:
Podle me v puberte. Tak asi ve 14-15 letech.

A co malé děti? Kteří jsou rizikovou skupinou?

Tichošlápek
Extra třída :D 14275 příspěvků 12.05.19 12:13
@Anonymní píše:

Male děti taky, jen holt musíš pak případně přeočkovat. očkovala jsem prvního cca v roce a půl ještě před mmr. Druhy syn půjde teď ve 2,5 letech, podmínka je, aby byl 14 dni zdravý. Po antibiotikach bych pockala taky těch 14 dní

nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 12.05.19 12:30
@Anonymní píše:

Víš co, u nich je ten očkovací kalendář tak nacpaný, že je na zvážení, jaké vakcíny navíc dát. Já třeba tenkrát dala přednost žloutence, u které jsem vnímala riziko nakažení vyšší kvůli cestování MHD. Tohle si musíš zvážit sama.

mroe
Neúnavná pisatelka 15484 příspěvků 12.05.19 12:49
@Anonymní píše:

Mne prijde riziko vetsi u pubertaka, kde nemuzu tolik ovlivnit jak a kde se pohybuje…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 12:58

Taky jsem si myslela, že v pubertě je to riziko nejvyšší. Dala jsem to do googlu a vypadl odkaz na SZÚ. V tom odkazovaném pdf první tabulka - vypadá na nejvyšší výskyt ve věku do 4 let.
 http://www.szu.cz/…ice-v-roce-7

mroe
Neúnavná pisatelka 15484 příspěvků 12.05.19 14:31

Jak jsem napsala, v puberte daleko hure ovlivnim, kde se dite bude pohybovat a jak moc se event. onemocneni rozvine. Navic se uz onemocneni deti skolkoveho veku bat nemusim.

Tamara86
Povídálka 27 příspěvků 12.05.19 15:01

V okolí nechávají očkovat při nástupu do školky. Pracuji ve zdravotnictví a nejhorší případy co vím byly děti předškoláci. Nechala bych očkovat kolem 3 roku.

mroe
Neúnavná pisatelka 15484 příspěvků 12.05.19 19:36
@Anonymní píše:
Taky jsem si myslela, že v pubertě je to riziko nejvyšší. Dala jsem to do googlu a vypadl odkaz na SZÚ. V tom odkazovaném pdf první tabulka - vypadá na nejvyšší výskyt ve věku do 4 let.
http://www.szu.cz/…ice-v-roce-7

Prostudovala jsem si odkaz a prijde mi, ze nemocnost ve vekovych skupinach 1-4 a 15-19 je ve sledovanem obdobi dost podobna, krivky se prolinaji, jeden rok je vyse jedna, druhy druha. Vetsi nemocnost je ve skupine deti do jednoho roku, tam bych ale ditete stejne dalsi ockovani nepridavala…

Sofierules
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 12.05.19 22:35
@Anonymní píše:
Takže kdy je tedy nejlepší očkovat proti meningokoku?

Určitě začít kolem cca 3 roku, takhle ty vakcíny vytěžis nejefektivněji

Chulimanga
Kecalka 213 příspěvků 12.05.19 22:48

Ahoj, budu v dohledný době (snad) očkovat dceru Bexserem. Ve středu dobrala antibiotika a máme přijít za 14 dní, musí být celou dobu 100% zdravá. Budu ji kvůli tomu nechávat teď ve školce jen do oběda, abych snížila riziko, že zas něco chytne. Už to odkládáme dlouho. V srpnu ji budou 4… poté bych ráda co nejdříve (ale v brzpečném odstupu) nechala očkovat Ninenrix.

Váš příspěvek
Reklama