Očkování MMR dítěte a já těhotná - prosím o rady

Anonymní
2.5.19 12:49

Očkování MMR dítěte a já těhotná... prosím o rady.

Máme jít se synem na očkování MMR (Priorix) a já jsem zjistila, že jsem těhotná.
Někdo říká, že se při těhotenství matky dítě očkovat může, někdo, že ne.
Prosím o vaše zkušenosti. Stalo se tady některé mamince, že se na ni přenesly zarděnky z očkovaného dítěte?
Nejsem si jistá, jestli jsem jako dítě zarděnky měla nebo ne (očkovaná asi budu, to myslím bylo dřív u všech povinné, jestli se nepletu).
Synovi budou 3 roky, do školky ho zatím nebudu dávat, takže můžeme ještě odkládat. Ale mám obavy ze spalniček a také nevím, jestli nebude tu vakcínu snášet třeba ve 4 letech hůř (nejlepší je prý dávat ji po 2. roce, ale ne zase zbytečně pozdě, co jsem četla názory).

Děkuji.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21311
2.5.19 12:50

Očkovat se muže. Také jsem to řešila

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14376
2.5.19 12:55

Já jsme momentálně těhotná, otěhotněla jsme právě v té době, kdy syn očkování dostal. Když jsme se ptala gynekologa, koukal na mě s vytřeštěnýma očima, kde jsem tohle slyšela

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26874
2.5.19 12:58
8o 8o 8o
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
267
2.5.19 13:08

Kamaradky gynekolog napsal doporuceni pro pediatra neockovat starsi dite v dobe tehotenstvi matky. Asi co lekar to nazor. :nevim: Priorix se dava i dospelym, neni stanovena horni hranice, takze bych se pozdejsiho ockovani nebala. S pozdejsim ockovanim byvaji problemy u „detskych vakcin“ typu hexa. Zalezi take na tom, jak moc se tech nemoci bojite. Ja velmi, takze bych triletaka ockovala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.19 13:17

@Elessa No právě, prý je to živá vakcína a to je důvod, proč neočkovat, když je matka těhotná (takto jsem slyšela zdůvodnění).
Já se také těch nemocí bojím velmi. Ale zároveň se i velmi bojím očkovat a zvlášť ještě teď, když jsem zjistila to těhotenství. Achjo.

  • Citovat
  • Upravit
21311
2.5.19 13:21
@Anonymní píše:
@Elessa No právě, prý je to živá vakcína a to je důvod, proč neočkovat, když je matka těhotná (takto jsem slyšela zdůvodnění).
Já se také těch nemocí bojím velmi. Ale zároveň se i velmi bojím očkovat a zvlášť ještě teď, když jsem zjistila to těhotenství. Achjo.

https://www.vakciny.net/…ta/P_MMR.htm

Skutečně není důvod neockovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1884
2.5.19 13:25

To slysim prvne. Dcera dostala ocko na spalnicky (reakci mela silenou) v den, kdy jsme byli s mladsim poprve u pediatra. Doktorka nerikala, ze by to nejak vadilo :nevim: v tehotenstvi mi dceru ockovali normalne (bylo ji 5mesicu, kdyz jsem otehotnela).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
267
2.5.19 13:25

To uplne chapu :? Zjistete si k tomu pro klid duse jeste vice informaci, napiste treba i na vakciny.net a do rozalia, jake s tim maji zkusenosti, nez se rozhodnete.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1557
2.5.19 13:31

Jestli mas strach a muzete odlozit, tak bych odlozila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16990
2.5.19 13:34
@Anonymní píše:
Máme jít se synem na očkování MMR (Priorix) a já jsem zjistila, že jsem těhotná.
Někdo říká, že se při těhotenství matky dítě očkovat může, někdo, že ne.
Prosím o vaše zkušenosti. Stalo se tady některé mamince, že se na ni přenesly zarděnky z očkovaného dítěte?
Nejsem si jistá, jestli jsem jako dítě zarděnky měla nebo ne (očkovaná asi budu, to myslím bylo dřív u všech povinné, jestli se nepletu).
Synovi budou 3 roky, do školky ho zatím nebudu dávat, takže můžeme ještě odkládat. Ale mám obavy ze spalniček a také nevím, jestli nebude tu vakcínu snášet třeba ve 4 letech hůř (nejlepší je prý dávat ji po 2. roce, ale ne zase zbytečně pozdě, co jsem četla názory).Děkuji.

Ahoj,

já jsem řešila také MMR v době těhotenství a rozhodla jsem se vakcínu odložit - bylo mi to i pediatrou doporučeno. Takže jsem odložila a jsem ráda. Očkuju tedy posunutá schemata i pro Hexu a třeba MMR dávám až holky jdou do školky :nevim:

Ale očkování je tak tenký led, že tady bude tolik názorů, i protichůdných a kolikrát se do toho vkládají i hodně silné emoce :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.19 14:11

@chs.jasmin Takže MMR budete dávat ve 3 letech? A chápu to teda správně, že sama pediatra ti doporučila neočkovat MMR při těhotenství?

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
2.5.19 14:12

@Lumíkovec Nojo, ale jak už jsem psala - mám strach z i těch nemocí i z toho očkování.

  • Citovat
  • Upravit
24
2.5.19 17:37

Taky jsem odkladala kvůli svému těhotenství a na doporučení pediatry. Říkala, že je to právě proto, že je to živá vakcína :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16990
2.5.19 18:57
@Anonymní píše:
@chs.jasmin Takže MMR budete dávat ve 3 letech? A chápu to teda správně, že sama pediatra ti doporučila neočkovat MMR při těhotenství?

Ano, pediatra mi přímo poradila, že mám očkování odložit :-) kvuli mému těhotenství.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek