Očkování Bexsero-přenos

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 20:40
Očkování Bexsero-přenos

Ahoj.Mam asi úplně stupidní dotaz, ale červik ve me hlodá, tak hledám uklidnění tady. Starsi dcera dnes byla očkována vakcínou Bexsero (proti meningokoku).Mám ještě ročního syna, toho jsem zatím neockovala. Nemuze ho dcera tou meningitidou nakazit, když to má teď v těle? Hráli si totiž Tak, že ji malý strkal prsty do pusy a ty následně strkal sobě. :zed:

Reakce:
katintheBOx63
Kecalka 458 příspěvků 24.04.19 21:09

Ahoj, nedávno jsme se na něco podobného ptala přímo v očkovacím centru - ja mám ockovaní na část meningokoka a jeste mi chybí B. Tak jsem se dotazovala jestli se mohu nechat naockovat spolu s ditetem, kdyz pujde i ono na ockování. Tj. jestli to niak nevadí, že bych ho tím ohrozila. A bylo mi odpovezeno:
„očkovat proti meningokokům typu B je možné až po ukončení šestinedělí, kojení nevadí, jedná se o neživou očkovací látku. Nevadí ani současné očkování Vás i dítěte.“ Tedy je to neživá látka a neměl by tedy být přenos. Naopak u spalniček mi rovnou napsali, že moje přeočkování mám dělat až úpo ukončení očkování mimča, pač je to živá látka a hrozilo by že bych ho svým přeočkováním nakazila.
Takže to co píšeš ty by alespoň dle toho vyjádření mělo být ok. Pokud si nejsi jistá, klidně si tam napiš sama, popiš situaci a oni do druhého dne odpoví. Jo a je to Ockovacicentrum.cz , dala jsem normálně dotaz do poradny k danému onemocnění.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 22:11

@katintheBOx63 děkuji,dotaz jsem poslala.

Chikii
Povídálka 21 příspěvků 24.04.19 22:14

Ne nemuze, neni to ziva vakcina.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 22:17

@Chikii Vím, že není, ale i tak jsem chytla paniku :nevim:

Josef44
Kecalka 191 příspěvků 25.04.19 14:05

U neživých vakcin je přenos nemožný, protože žádné viry ani bakterie neobsahují. Teoreticky je přenos možný jen u živých vakcin ( u nás jen MMR a plané neštovice) jenže nebyl nikdy zaznamenán - očkuje se desítky let (řádově miliardy podaných dávek…) Krom toho je skvělé že očkujete starší dceru, ale z hlediska rizika je mnohem efektivnější očkovat ročního syna a to proti B a proti C menin. _ ( Neisvac-C vakcina stačí 1 dávka) pro děti starší 5 let je výhodné použít vakcinu ACYW, která chrání proti 4 druhům meningokoka (1 dávka vakcina Menveo nebo Nimenrix) V poslední době je téměř polovina případů meningitidy nás jiného typu než B ( B+C je asi 95% všech meningitid)

fly.zuzka
Kecalka 143 příspěvků 25.04.19 19:58

@Josef44 Moc děkuji za vysvětlení a uklidnění. Strarsi dcera už Nimenrix má. Rocniho syna mám také v plánu naockovat, ale az po doockovani povinných vakcín. Mame to bohužel posunuté z důvodů nemocí. Snad to vyjde v létě.

Váš příspěvek
Reklama