Očkovací schéma pro 10 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 11:16
Očkovací schéma pro 10 měsíční dítě

Dobrý den, ráda bych se optala nebo bych spíš ráda našla někoho, kdo nechal své dítko očkovat Hexou (1.dávka) v 10.měsíci a pak chtěl očkovat, třeba proti meningokoku, spalničkám atd… Já vím, mám se zeptat lékařky. Ta mi jen řekla, že první dávka (hexa) je nutná do 10měsíce a ta další 12měsíc a poté 18měsíc. Když jsem se ptala na další očkování, tak jen řekla, no uvidíme, že má kluk času dost, třeba právě skrz toho meningokoka :-( to není akutní. Tak tápu.

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Katerina308
Kecalka 499 příspěvků 24.04.19 11:42
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych se optala nebo bych spíš ráda našla někoho, kdo nechal své dítko očkovat Hexou (1.dávka) v 10.měsíci a pak chtěl očkovat, třeba proti meningokoku, spalničkám atd… Já vím, mám se zeptat lékařky. Ta mi jen řekla, že první dávka (hexa) je nutná do 10měsíce a ta další 12měsíc a poté 18měsíc. Když jsem se ptala na další očkování, tak jen řekla, no uvidíme, že má kluk času dost, třeba právě skrz toho meningokoka :-( to není akutní. Tak tápu.

Dceru jsem očkovala první dávkou hexacimy v 6m, měla pak schéma 2+1 další očkování byla vždy zhruba v rozestupu 2m, dle zdravotního stavu. Je očkovaná na meningokoka a žloutenku. Dostala jednu dávku MMR, ale tu až po 2.roce.

hanabenešová
Kecalka 236 příspěvků 24.04.19 11:57

Také něco podobného řeším :-(

P4ja
Echt Kelišová 9013 příspěvků 24.04.19 12:08
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych se optala nebo bych spíš ráda našla někoho, kdo nechal své dítko očkovat Hexou (1.dávka) v 10.měsíci a pak chtěl očkovat, třeba proti meningokoku, spalničkám atd… Já vím, mám se zeptat lékařky. Ta mi jen řekla, že první dávka (hexa) je nutná do 10měsíce a ta další 12měsíc a poté 18měsíc. Když jsem se ptala na další očkování, tak jen řekla, no uvidíme, že má kluk času dost, třeba právě skrz toho meningokoka :-( to není akutní. Tak tápu.

Nám obecně říkali, že je potřeba rozestup tak 2m před a 2m po očkování. Takže u tebe možná 15m by se dalo něco zařadit. Ale asi bych zkusila ještě kontaktovat jiného pediatra a nebo imunologa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 13:06

@P4ja Zkusím tedy ještě názor nějakého jiného lékaře. Jinak očkovat jsem v 9týdnech nechtěla a v půl roce byl syn nastydlí, takže se to odložilo na 10m a do toho se objevili další komplikace a syn by měl nastoupit v 18m do školky. Proto jsem to začala řešit.

P4ja
Echt Kelišová 9013 příspěvků 24.04.19 13:17
@Anonymní píše:
@P4ja Zkusím tedy ještě názor nějakého jiného lékaře. Jinak očkovat jsem v 9týdnech nechtěla a v půl roce byl syn nastydlí, takže se to odložilo na 10m a do toho se objevili další komplikace a syn by měl nastoupit v 18m do školky. Proto jsem to začala řešit.

Tak bych zkusila toho imunologa.

lichokopytník
Nováček 1 příspěvek 24.04.19 17:51
@Anonymní píše:
@P4ja Zkusím tedy ještě názor nějakého jiného lékaře. Jinak očkovat jsem v 9týdnech nechtěla a v půl roce byl syn nastydlí, takže se to odložilo na 10m a do toho se objevili další komplikace a syn by měl nastoupit v 18m do školky. Proto jsem to začala řešit.

Pokud je to jen trochu možné, nedávala bych 18 měsíční dítě do školky, ani očkované. Jestliže jeho zdraví a (anebo) komplikace mezi 6. a 10. neumožňovaly očkování, není to podle mě dobrý adept na školku v tak nízkém věku. Stihnout se to asi dá, ale nesmí se to ničím „zkomplikovat“. Poradila bych se s lékařkou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 21:56

@lichokopytník Jde o firemní mini školku a já bohužel nemám moc na výběr :-( O práci jsem přišla, když jsem otěhotněla a tak prostě musím dřív kamkoliv, protože jsem si musela zvednout rodičák a ten mi skončí v únoru. Bez práce (jakékoliv) být nemůžu a se 7600,–kč to také nejde. Firemní školka je placená z benefitů manžela, takže je to v současné době jediné „rozumné“ řešení.

Josef44
Kecalka 178 příspěvků 25.04.19 21:45
@Anonymní píše:

dát v 18 měsících dítě do školky je hyenismus. Nevím proč si ty děti pořizujete, když se pak o ně nechcete starat!

warita
Extra třída :D 10209 příspěvků 25.04.19 21:52
@Josef44 píše:
dát v 18 měsících dítě do školky je hyenismus. Nevím proč si ty děti pořizujete, když se pak o ně nechcete starat!

nekecej blbosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 21:54

@Josef44 V zahraničí je to normální, že děti jsou docela brzo do jeslí a ve školkách a myslím si, že ty děti rodiče milují stejně. Navíc, každý si nemůže dovolit ten komfort sedět 4roky na zadku a pak být dlouho bez práce. Syna miluji a školka bude prostřídána s babičkou, tak se mi nezdá, že bych byla hyena.

Josef44
Kecalka 178 příspěvků 25.04.19 23:46
@Anonymní píše:
@Josef44 V zahraničí je to normální, že děti jsou docela brzo do jeslí a ve školkách a myslím si, že ty děti rodiče milují stejně. Navíc, každý si nemůže dovolit ten komfort sedět 4roky na zadku a pak být dlouho bez práce. Syna miluji a školka bude prostřídána s babičkou, tak se mi nezdá, že bych byla hyena.

Dítě do 3 let má být u matky je to kvůli duševnímu vývoji dítěte a co se týče komfortu pak dítě má v normálním světě 2 rodiče muž pracuje a žena se stará o dítě do 3-4 let. Úspěch v životě je z velké části o tom jaké prožijete útlé dětství - tak z 80%. Pokud dáte dítě v 18 měsících do nějakého ústavu abyste mohla pracovat, dítě poškodíte nevratně a ponese si to sebou celý život, protože v tomto věku není odseparované a potřebuje kontakt s matkou, když ho nemá prožívá velký stres a dochází k trvalým patologickým duševním změnám. Jako matka patrně za moc nestojíte, když toužíte v 18 měsících věku dítěte jít do práce. Jistě máte hlad, že potřebujete nutně pracovat… Jinak co se týče ciziny, to myslíte USA kde středoškolák vystřílí půl školy nebo Francii s gangy na předměstí velkých měst? To je jako vzor?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 23:55

@Josef44 zahranici neni jen USA, staci se podivat do statu nam blize. V nekterych nam i kulturne blizkych zemich chodi deti do jesli uz ve 3 mesicich a rozhodne v tech zemich neni na dennim poradku strelba ve skole. V nasi zemi bylo take v nedavne dobe bezne dat pulrocni dite do jesli a myslim, ze nejsme narodem vrahu…

Josef44
Kecalka 178 příspěvků 26.04.19 00:22
@warita píše:
nekecej blbosti.

Koukám další zasloužila matka - máte rok a půl staré dítě v jeslích? nebo 2 leté ve školce. Co si tak kupujete na úkor stresu a psychické bolesti Vašich dětí, voňavky, zahraniční dovolenou, chytrý mobil, pěkné oblečení, kabelky? Na co za ten rok ušetříte? nebo trpíte hlady, že musí trpět Vaše děti? PS: možná kdyby s Vámi byly rodiče doma do 4 let nebo lépe do 7 let, pak byste, měla příjemnější povahu lepší duševní stabilitu disciplínu i postavu a mohla jste si pak najít atraktivnějšího a úspěšnějšího otce pro Vaše děti, bydlet v pěkném domě a nezabývat se tím kolik zbývá peněz na provoz domácnosti…

Josef44
Kecalka 178 příspěvků 26.04.19 01:30
V nedávné době to myslíte v komunismu - pěkně patologický režim.
@Anonymní píše:
@Josef44 zahranici neni jen USA, staci se podivat do statu nam blize. V nekterych nam i kulturne blizkych zemich chodi deti do jesli uz ve 3 mesicich a rozhodne v tech zemich neni na dennim poradku strelba ve skole. V nasi zemi bylo take v nedavne dobe bezne dat pulrocni dite do jesli a myslim, ze nejsme narodem vrahu…

No nedávno byla mateřská na 3 roky bez možnosti zkrácení, bylo to právě proto, aby rodiče byly doma s dětmi. Pak se dostali k moci socani a ti věří, stejně jako Komunisti, že nejlépe vychová děti stát no tak zavedli školku od 2 let… Dítě, které je dlouho s matkou doma a ta matka je dobrá tak z toho má celý život jen výhody, pak vydrží stres má disciplínu atd. Nejhůře jsou na tom děti z dětských domovů. Duševní stabilita, disciplína a odolnost vede k ekonomickému úspěchu a naopak. Pak můžete být s dětmi doma až do první třídy… Promiňte, ale je pro mě nepochopitelné, proč chcete dát dítě 18 měsících do jeslí. Pokud dáte dítě do jeslí proti mým dětem jednou nebude mít šanci obstát, stejně jako dnes nemají jiní šanci obstát proti mě, přitom byli ve škole stejně chytří - jenže jim chyběla duševní stabilita, cílevědomost, odolnost a disciplína, to je totiž to, co nemáte, když máte špatný start do života. Během života se to pak už nedá snadno naučit, protože ty spoje co vznikají v útlém dětství na mozku jsou špatně změnitelné… a nejde o vrahy ne každý Vás honí se sekyrkou. Ono stačí když Váš syn jednou bude 2-3 dni v týdnu trávit večer v hospodě a zabíjet tam stres. Tak funguje možná milion lidí a už jen toto zaručeně zabije úspěch v životě a v budoucnu budou mnohem větší nároky na lidi než dnes, protože za 20 let většinu manuálních a jednoduché kancelářské činnosti odstraní automatizace a neuronové sítě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama