Spalničky - nejsou vakcíny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mysina
Kecalka 362 příspěvků 03.05.19 12:13
Spalničky - nejsou vakcíny

Ahoj. Ráda bych se se všemi potenciálními dospělými zájemci o přeočkování proti spalničkám podělila o informaci, kterou jsem dnes obdržela u svého praktického lékaře a následně i v očkovacím centru. Máme doma půlroční dítě, které ještě nemůže být očkováno, tak jsem se s manželem rozhodli nechat si zjistit hladinu protilátek proti spalničkám. Oběma nám bohužel vyšlo, že jsme prakticky bez protilátek. Chtěla jsem si zjistit, jaký je postup v případě přeočkování, a bohužel mi bylo řečeno, že ani jedna z dvou druhů vakcín proti spalničkám je momentálně po celé ČR nedostupná, a to minimálně do července. Nezbývá než doufat, že se s virem do té doby nikde nesetkáme. Bylo mi řečeno, že u lidí v naší věkové skupině (30 - 40 let) je nedostatek protilátek celkem častý jev.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 7413 příspěvků 03.05.19 12:16

@Mysina Tak dnes už se ví, že očkování je spolehlivé maximálně na 5-10 let, po 15ti už drtivá většina lidí protilátky nemá. Nešílela bych, pravděpodobně je nemáte už delší dobu a přežili jste :mrgreen: Navíc spalničky nejsou žádná fatální nemoc, lékaři už je umí zase včasně diagnostikovat, takže i kdybyste to chytli, tak to není takové drama. Já protilátky taky nejspíš už nemám, ale přeočkovat se nenechám.

Jana525
Kelišová 5530 příspěvků 03.05.19 12:19

Myslim si, ze v soucasne atmosfere migrace z urciteho svetadilu, jsou nejake spalnicky fakt jen sranda a se je nutno se obavat mnohem horsich veci. Nechat se ockovat proti spalnickam opravdu nehodlam, nevidim duvod.

cell
Echt Kelišová 8187 příspěvků 03.05.19 12:25
@unuděná píše:
@Mysina Tak dnes už se ví, že očkování je spolehlivé maximálně na 5-10 let, po 15ti už drtivá většina lidí protilátky nemá. Nešílela bych, pravděpodobně je nemáte už delší dobu a přežili jste :mrgreen: Navíc spalničky nejsou žádná fatální nemoc, lékaři už je umí zase včasně diagnostikovat, takže i kdybyste to chytli, tak to není takové drama. Já protilátky taky nejspíš už nemám, ale přeočkovat se nenechám.

to bych tedy dost nesouhlasila. Já mám protilátek dost, manžel nic, naočkovat jsme ho stihli dokud ještě vakcíny byly. Teď je to problém, vakcíny nejsou a v dohledné době nebudou. Zakladatelku chválím za to, že se snaží být zodpovědná

Příspěvek upraven 03.05.19 v 12:26

cell
Echt Kelišová 8187 příspěvků 03.05.19 12:26
@Jana525 píše:
Myslim si, ze v soucasne atmosfere migrace z urciteho svetadilu, jsou nejake spalnicky fakt jen sranda a se je nutno se obavat mnohem horsich veci. Nechat se ockovat proti spalnickam opravdu nehodlam, nevidim duvod.

já bych tedy encefalitidu za srandu fakt nepovažovala :roll:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17039 příspěvků 03.05.19 12:27
@Mysina píše:
Ahoj. Ráda bych se se všemi potenciálními dospělými zájemci o přeočkování proti spalničkám podělila o informaci, kterou jsem dnes obdržela u svého praktického lékaře a následně i v očkovacím centru. Máme doma půlroční dítě, které ještě nemůže být očkováno, tak jsem se s manželem rozhodli nechat si zjistit hladinu protilátek proti spalničkám. Oběma nám bohužel vyšlo, že jsme prakticky bez protilátek. Chtěla jsem si zjistit, jaký je postup v případě přeočkování, a bohužel mi bylo řečeno, že ani jedna z dvou druhů vakcín proti spalničkám je momentálně po celé ČR nedostupná, a to minimálně do července. Nezbývá než doufat, že se s virem do té doby nikde nesetkáme. Bylo mi řečeno, že u lidí v naší věkové skupině (30 - 40 let) je nedostatek protilátek celkem častý jev.

Pro příznivce homeopatie existují nosody přímo z původců nemocí, které lze použít pro profylaxi. Samozřejmě to nikomu netlačím, jen píšu, co existuje a naprosto pochopím, když někdo tomu nevěří a nejde do toho.
Dále posilovat imunitu - nám se velmi osvědčila kombinace probiotik (máme lactobacily s fruktooligosacharidy od Walmarku) + doma vyráběné kombuchy (ale lze i koupit) + hlívy s rakytníkovým olejem (Terezia company) a za oknem celoročně pěstované řeřichy, kterou sypu denně na úplně všechno, co není sladké (polévky, chleby namazané, hotová jídla, saláty, pomazánky atd.). Velmi snížená nemocnost celé rodiny, více energie, odzkoušeno v letošní zimě, vč. dětí.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17039 příspěvků 03.05.19 12:31
@unuděná píše:

U nás nejsou kvůli neurologické reakci dcery po hexavakcíně očkovány ani děti, ale zas to neházím za hlavu. Máme za sebou ty nosody (na tetanus, zášrkt, č. kašel a obrnu), plus máme přes homeopatku nyní objednány ze zahraničí nosody na spalničky a klíšťov. encefalitidu, je to snad už na cestě.
Plus posilovat imunitu. A pokud se spalničky chytí, tak se rapidně snižuje riziko komplikací podáváním adekvátního množství vitaminu A (spalničky áčko přímo vysávají z těla). Množství áčka při spalničkách popisuje Hirte v knize Očkování pro a proti, musela bych se tam na přesnou denní dávku juknout.

Příspěvek upraven 03.05.19 v 12:32

unuděná
Kelišová 7413 příspěvků 03.05.19 12:32

@cell Jé ahoj :mavam: Ty jako doktorka považuješ za nebezpečné spalničky? Já měla za to, že je to celkem běžná dětská nemoc. Vnímala jsem riziko v době, kdy toto úplně vymizelo a lékaře díky proočkovanosti ani nenapadlo, že by je člověk mohl mít, čili špatná diagnostika. Ale dnes..? :nevim:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17039 příspěvků 03.05.19 12:35
@unuděná píše:
@cell Jé ahoj :mavam: Ty jako doktorka považuješ za nebezpečné spalničky? Já měla za to, že je to celkem běžná dětská nemoc. Vnímala jsem riziko v době, kdy toto úplně vymizelo a lékaře díky proočkovanosti ani nenapadlo, že by je člověk mohl mít, čili špatná diagnostika. Ale dnes..? :nevim:

Spalničky mohou mít fatální komplikace. Ale už se méně mluví o tom, že to je zanedbatelné množství případů, už se moc neporovnává riziko možných vážných komplikací spalniček vs. riziko možných než. účinků přímo po vakcíně a také se moc nemluví o tom, jak pomáhá při spalničkách ten vitamin A.
Je jasné, že „banálnější“ jsou z tria MMR určitě zarděnky a pro holky příušnice, ale strašení encefalitidou po spalničkách se hodně objevuje kvůli tomu, že to je právě povinně očkovatelná nemoc. Encefalitida se může objevit i u jiných xy nemocí, na které se neočkuje a u kterých by to člověka ani nenapadlo (např. herpesové viry atd.).
Mě by nejvíc na celých spalničkách vadilo být zavřená v nemocnici na karanténě. Z nemocnice si člověk může přinést ještě větší hnus, než jsou spalničky, navíc by to pro chod domácnosti byla celkově docela komplikace.

Mysina
Kecalka 362 příspěvků 03.05.19 12:36
@unuděná píše:

Nejde ani tak o nás, ale řeším to hlavně kvůli tomu, že bychom mohli nakazit zatím ještě neočkovanou dceru. U takhle malých dětí to zase taková legrace nebude.

Pam12
Echt Kelišová 8815 příspěvků 03.05.19 12:37
@Mysina píše:
Ahoj. Ráda bych se se všemi potenciálními dospělými zájemci o přeočkování proti spalničkám podělila o informaci, kterou jsem dnes obdržela u svého praktického lékaře a následně i v očkovacím centru. Máme doma půlroční dítě, které ještě nemůže být očkováno, tak jsem se s manželem rozhodli nechat si zjistit hladinu protilátek proti spalničkám. Oběma nám bohužel vyšlo, že jsme prakticky bez protilátek. Chtěla jsem si zjistit, jaký je postup v případě přeočkování, a bohužel mi bylo řečeno, že ani jedna z dvou druhů vakcín proti spalničkám je momentálně po celé ČR nedostupná, a to minimálně do července. Nezbývá než doufat, že se s virem do té doby nikde nesetkáme. Bylo mi řečeno, že u lidí v naší věkové skupině (30 - 40 let) je nedostatek protilátek celkem častý jev.

vakcíny zas budou, prostě glaxo má v současný době jen výpadek, který byl hlášen dopředu. Jediný co ještě můžete, tak se obrátit na doktora aby vám předepsal monovakcínu a tu si nechat objednat v lékárně

Ekaterina
Kecalka 273 příspěvků 03.05.19 12:37
@unuděná píše:
@cell Jé ahoj :mavam: Ty jako doktorka považuješ za nebezpečné spalničky? Já měla za to, že je to celkem běžná dětská nemoc. Vnímala jsem riziko v době, kdy toto úplně vymizelo a lékaře díky proočkovanosti ani nenapadlo, že by je člověk mohl mít, čili špatná diagnostika. Ale dnes..? :nevim:

Moje teta prodělala spalničky jako dítě někdy v 50. letech, měla velmi těžký průběh s komplikacemi. Prý to bylo opravdu ošklivé. Takže já tuhle ani jiné dětské nemoci rozhodně nepodceňuji a zcela chápu zakladatelku, že by se ráda nechala přeočkovat, když má doma mimino…

stinga
Kelišová 6406 příspěvků 2 inzeráty 03.05.19 12:40

V populaci 60tiletých, ke kterým patří moji rodiče, tety, strýci atd, prodělaly všechny děti zarděnky, plané neštovice, spalničky - nikdo z nich nezná nikoho, koho by to nějak fatálně postihlo, ještě měli všichni příušnice, moje mamka i spálu, ale ta už prý byla vzácná - ty troje nemoci byly naprosto běžné a nikdo z toho nepanikařil
a neexistovaly žádné páté a šesté dětské nemoci

unuděná
Kelišová 7413 příspěvků 03.05.19 12:42

@stinga Já měla spálu jako dítě a moje děti jí chytly loni, zřejmě proběhla ve školce. Naštěstí už není nutná nemocniční karanténa, jako před 30ti lety, takže jsme v klidu doma přeléčili antibiotiky a žádné drama se nekonalo :nevim: Tři dny akorát moc nejedly, ale to je běžné i u jiných nemocí, kde bolí krk.

Hroznej puberťák
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 12:43
@Pam12 píše:
vakcíny zas budou, prostě glaxo má v současný době jen výpadek, který byl hlášen dopředu. Jediný co ještě můžete, tak se obrátit na doktora aby vám předepsal monovakcínu a tu si nechat objednat v lékárně

Monovakcína na spalničky je prosím pěkně jaká přesně?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama