Kdy omezovat dudlík

123
20.11.19 08:15

kdy omezovat dudlík

Ahojky kdy mám začít omezovat dudlík aby nebyla malá závislá, je jí 7,5 mesíců a připadne mi bez něj už i pres den nervozní, stále krouží ruckama i nožičkama, začala jsem jí ho dávat asi před třemi měsíci na spinkání, protože si cucala prstíky a ted uz bych do roka chtela zbavit uplne, zatím ale bez nej pláče i v kocárku i v postýlce ve dne. Na noc uspím i bez nej u mlíčka u tv v posteli :) babo rad, vynechat uplne uz ted nebo naopak dát i ve dne na uklidnení, dokud jsem zhruba v pulce závislosti napadlo me nechat ji pár dní porvat a uz nedat, ale co kdyz se vrátí k palečkum??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33184
20.11.19 08:25

7,5m?
to jako už je závislost? 8o

moje dítě se zbavilo dudlu sice v 7m, ale samo od sebe..kdy ho nechtělo, plivalo, nebrečelo..

druhé dítě ve 2 letech..a ani tam jsem závislost neviděla.
Závislost na dudlu vidím u dětí ve věku např tří let.. kteří cucají když zuživě ještě než jim ho matka vezme ve před školkou a třepou se, že ho zase po školce dostanou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12697
20.11.19 08:25

Jé to mě vůbec nenapadlo zatím řešit. Synovi je devět měsíců a počítám s tím, že ho příští rok dá čertovy. Přes den k němu nemá vůbec přístup, dostává ho fakt jen na spaní. Když pláče přes den tak mu ho nedávám. Uklidní se třeba chůzí kolem oken. Ale je teda fakt, že on ho při pláči většinou ani nechce a když usne tak dudlík vyplivne a spí bez něho. Takže bych asi taky u vás zkusila omezit jen do postýlky/ kočárku ;)

Příspěvek upraven 20.11.19 v 08:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
20.11.19 08:26

Synovi jsem ho vzala po 2.roku, zoubky má zdrave, toho jsem se bála nejvíc. Ale přestal spát přes den sám, musela jsem začít uspavat. Dcera měla 2 roky teď a je závislá fakt hodně, Konzultovala jsem se zubarkou a říkal ze během pul roku by už měla být bez nej, ale ze na zubech by to zatím nepoznala. Prý mnohem horší jsou prsty nebo palec, aby to nenahrazovala, to už se pak hlavně nedá odnaucit :? těžko rict no, asi počkám až z toho bude mít rozum. V 7.mesicich to byly ještě mimina a bez dudlu by to nedali, nebo spis já ten rev :mrgreen: i když teď je ten rev ještě horší :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
20.11.19 08:38

To jsem takdy chtěla a mělá plány jak ho dceři v roce odbouráme a nepovedlo se. Do roka ho měla jak potřebovala, neřešila jsem. Po roce jsme postupně zavedli že je dudlík je na spinkání. A měla ho na spaní do 2,5 let. Pak se ho vzdala sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
20.11.19 08:42

@Emisis taky jsem se bála že je dcera už závislá..po druhém roce ho vyžadovala už jen na spaní..
zkoušela jsem triky s tím stříháním, ale to nepomohlo,
nakonec se ho prostě i tak musí vzdát ona sama, aby pochopila že už nebude, např ho darovat nějakému miminku, nebo ho " vyměnit za nějaký dárkek, darovat ho noční víle, atd.
Dceři nakonec při tlačení na záchodě spadl do záchoda:o)) prostě se dívala se zájmem jak ji padají ho. vinka a udivem otevřela pusu a bylo..tak se s ním rozloužila, spláchla ho. a pak už to bylo v poho..vždy když si vzpomela na dudel, tak jsme šli na záchod, připoměli, že přece je spláchnutý a byl klid.
Násilné odebrání je blbost..to si to to dítě vyřve..ale když sám pochopí že je čas se ho zbavit a udělá se to s nějakým příběhem, ( darování mladšímu, kamarádovi, víle, za dárek atd ) tak to jde bez řevu a tzv odnaučování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
20.11.19 08:58

@siringa do roka jsem jí ho nechala jak chtěla, od cca roka jsem ho dávala jen na spaní nebo když jí nebylo dobře. V 7m bych neřešila… ve finále je to podle mě jedno, prostě když už bude větší a bude se ti zdát, že to přehání, tak jí ho zkrátka nedáš a dáš třeba jen na to spinkání. Pár dní možná bude řev, ale pak si zvykne. Ale v 7m bych jí ho nechávala jak chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
20.11.19 09:08

Všechny naše tři děti kolek osmého měsíce přestali ten dudlík tak nějak nutně potřebovat. Já jsem na to měla úplně stejný názor jako ty, max do roka, pro mě ke šílený vidět dítě které běhá a v puse má dudlík. Nikdy jsem ho dětem aktivně nedávala přes den. Vždy jen na spaní, pak kolem toho osmého měsíce už jen na spaní na noc a pak jen když se po něm sháněli, třeba jednou za dva tři dny. Nikdy si necucali prsty, to jsem okamžitě zamezovala i za cenu hodinového uspavaní. Když máš pocit, že by potřebovala dudat, zkus krupku, jablíčko nebo prostě něco k jídlu na cumlani, případně nějakou hračku. Ta pravá závislost se podle mě pěstuje až po roce, kdy si to dítě začíná uvědomovat samo sebe a to že mu to dělá dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24117
20.11.19 10:19

Resila bych to az tak okolo druheho roku. Synovi jsme ho teda sebralu ve 20 mesicich, neb se ho zacal dozadovat i pres den (do te doby ho mel jen na spani). Dcera dudlik nechtela, tam jsme po druhem roce zacli resit jeji dumlani palce.
Obecne vidim kako problem chodici mluvici dite s dudlem v puse nebo batole, ktere si zadudlava jakoukoliv nepohodu ci frustraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
20.11.19 13:32

Moc děkuji holky, každý mi nejak vykládá jak jejich dítě do roka je schopno si hrát a u toho odpadnout a spát a u nás se nasazuje dudel, dělá mi to proste nejak zle ze kus plastu uklidní lépe jeste nez blízkost maminky, asi na ten dudel žárlím či co :) radeji bych aby se umela ukloidnit sama jako malé mimi to dokázala, jen se zavrtela v noci a spala a nyní by byla ve 4.30 vzhuru kdybych ji ho nedala, nejak me to omezuje myslet na dudel, proto jsem chtela znát pravdu jesli je to týrání vzít ho ted miminku nebo je to horsí až s rozumem dvouletákovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
20.11.19 13:52
@siringa píše:
Moc děkuji holky, každý mi nejak vykládá jak jejich dítě do roka je schopno si hrát a u toho odpadnout a spát a u nás se nasazuje dudel, dělá mi to proste nejak zle ze kus plastu uklidní lépe jeste nez blízkost maminky, asi na ten dudel žárlím či co :) radeji bych aby se umela ukloidnit sama jako malé mimi to dokázala, jen se zavrtela v noci a spala a nyní by byla ve 4.30 vzhuru kdybych ji ho nedala, nejak me to omezuje myslet na dudel, proto jsem chtela znát pravdu jesli je to týrání vzít ho ted miminku nebo je to horsí až s rozumem dvouletákovi.

Dcera řekla ve 2,5 letech sama že je velká… trochu jsem se bála co příjde večer, ale pohoda. trošku se ji zastesklo asi třetí noc, lehla jsem si k ní a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
2.12.19 11:02

@Anny2148 a jak jsi odbourala ten dudlík na denní spaní kdyz uz v 8m ho meli jen na nocní spánek? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
2.12.19 11:56

@siringa Já jsem nikdy nijak násilně od dudlíku odnaučovat nemusela. U všech dětí přišlo kolem osmého měsíce období, kdy začali hodně objevovat svět, pořád něco žužlali, vše strkali do pusy, začali jíst pevnou stravu a k tomu přes den dudlík nepotřebovali. Měli jsme spoustu kousacích a žužlacích hraček, které jsme vozili v kočárku nebo jsme je brali do auta atd. Přes den děti hodně spali v kočárku, takže kolikrát vytuhli za jízdy a ani si na dudlík nevzpomněli. Když se po něm sháněli, tak jsem jim ho normálně dala. Ale nikdy jsem jim ho aktivně nenabízela. Pak si třeba přes den ani nevzpomněli a chtěli ho až večer. Tak jsem jim ho normálně dala. A když jsem měla pocit, že to projde (když měli dobrou náladu), tak jsem řekla, že dudu není, že nevím kde je a že jim zazpívám/pošimrám po zádech/pohoupu atd. a tím se mi občas podařilo uspat i bez dudlíku, ale pokud to nešlo, tak jsem to nehrotila. A pak třeba za měsíc nebo dva prostě ten dudlík nepotřebovali, tak zmizel a nebyl. Jo a taky jsem kojila všechny děti na požádání, takže si prostě „podudali“ prso když chtěli. Neříkám, že to tak musí mít všechny děti, ale u nás to třikrát zafungovalo na výbornou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
2.12.19 14:54

@smurfka a kolik bylo dcerce když si to takhle uvědomila? Naše měla teď dva a toto by ještě nezvládla. Jo a do wc nám při kakani spadnul už 2× ale ona proste ví ze máme další :roll: určitě znovu zkusil stříhání. To u syna zabralo, ale ona je fakt těžký případ. Ona aj večer usina s tím ze minimálně jeden další dudel drží v ruce, další v puse. Ona byla jako miminko moc uplakana, měla alergii na mléčné, kojení bylo složité. Takže dudel nám resil spoustu věci no a teď máme zavislacku :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat