Kdy první botičky?

2437
14.4.09 12:42

Kdy první botičky?

Ahoj maminky, kdy jste pořizovaly první chodící botičky? Četla jsem názory doktorů, že se mají botky koupit až když u mrňouska převažuje chození nad lezením. Naše malá zatím stále moc nechodí, pořád jen kolem nábytku, sice udělá sama třeba 5-6 kroků ale jen pokud jde od opory k opoře - třeba od křesla ke stolu, jinak hlavně leze.Nicméně venku už nechce být v kočárku a taky chodíme na pískoviště, takže na nohou má capáčky a v nich přešlapuje okolo kočárku nebo chodí třeba kolem lavičky v parku. Tak si říkám, že by už snad botičky mít mohla, aby první krůčky nedělala v nevhodných a nezpevněných botkách. Už jsem se na ně chystala, ale opět mě zviklal článek, který jsem si teď zrovna přečetla v nějakém maminkovském časopise, nějaká paní doktorka tam zase trvrdí, že boty až když chodí dítko samo bez opory. Tak by mě zajímalo jak jste to řešily vy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2158
14.4.09 13:13

Co já vím, tak se názory strašně různí, takže jeden doktor řekne to a jinej něco jiného.
Já koupila první papučky jen na doma, když chodila kolem nábytku, protože nemáme koberec a nechtěla jsem, aby sebou mlátila o zem (i když měla protiskluz na punčocháčích).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
14.4.09 13:29

Názory jsou fakt různé. Já to u obou dětí udělala tak, že pokud byly více nastojato (myšlelo i chození kolem nábytku, gauče, s oporou), měly botky. Dokud lezly a občas si stouply, byly bez. Jestli už vaše malá capká kolem kočárku a lavičky, botky na ven bych pořídila, můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
14.4.09 14:09

Zatím bych pořídila boty s vysokým kotníkem na ven. Přece jenom ty capáky jsou měkké - aby jí nepíchaly kamínky do šlapek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
14.4.09 15:06

Doma bych zatím nechala na boso v protiskluzových ponožkách, pokud ještě leze. Na ven už bych koupila kožené kotníčkové boty, ať se jí lépe zvládají nerovnosti. Neměla by v nich ale lézt. Určitě se za chvíli pustí sama, tak je užijete.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19990
14.4.09 15:09

pokud chceš, aby trénovala chůzi i venku tak kup kotníčkový šněrovací, jestli máš zahradu, kde nehrozí střepy, výkaly apod tak může klidně i naboso, ale ta tráva jí bude asi šimrat.
Dceři vadila i na dotyk dlaní a to cca do 1,5r :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama