Kdy pustit realitku do bytu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucyanne
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 22.02.18 11:49
Kdy pustit realitku do bytu?

Ahoj.
K 31.3. ukoncujeme najemni smlouvu a od 1.4. mame novy byt. Ke konci brezna se budeme stehovat. Zajima me, kdy muzeme pustit realitku se zajemci do bytu? Resp. jsme povinni ji tam vpustit, kdyz mame zaplaceny najem na cely mesic a mame tam vsechny veci? Neni mi to uplne prijemne a majitel uz ten byt zadal rk. :roll:

Dekuji za odpovedi.

Lucka

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 5934 příspěvků 22.02.18 11:54

Bývá to v nájemní smlouvě. Já tam mám třeba, že poslední měsíc trvání nájemní smlouvy jsou nájemníci povinni umožnit - po předchozí domluvě - prohlídku bytu zájemcům.

mooch
Extra třída :D 13656 příspěvků 22.02.18 11:54

My teda měli naprosto pohodové nájemce, co nejen pustili zájemce do bytu, ale poslední týden, kdy stěhovali věci, dokonce dali klíče novým, aby si tam taky mohli průběžně stěhovat.

Rive
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 22.02.18 11:56

Tak bylo by to fér k majiteli, aby byt pronajal a nemusel doplácet na to, že je vám to nepříjemné. My jsme vždy pouštěli měsíc i dva před vystěhováním, aby si majitel taky mohl vybírat nájemníky a nebrat první, kteří příjdou. Nijak nas to neomezovalo, trvalo to tak 10 minut.

Murka
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 22.02.18 11:57

@ivašot. zrovna jsem to chtěla napsat
Měla jsem ve smlouvě, že poslední měsíc smlouvy jsem povinna umožnit prohlídku bytu po předchozí domluvě. Nevidím v tom problém. Nájemce chce byt obsadit s co nejmenší prodlevou.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 22.02.18 11:59

Po dohodě by si to měla umožnit. A proč už by to neměl zadat realitce? Chce to mít hned od dubna obsažené, to je snad logické. A vy jste si ten nový byt nebyli prohlédnout?

Tunrida
Hvězda diskuse 46420 příspěvků 22.02.18 11:59

Tak hlavně máš povinnost, po předchozím upozornění, umožnit vstup majiteli a ten velmi pravděpodobně přijde s realitkou taky. Zkus to pochopit taky že strany majitele, on potřebuje byt obsadit.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8826 příspěvků 22.02.18 12:01

Také to mame ve smlouvě. Nicméně i kdybys to tam neměla, tak je snad lidské vyjít vstříc, aby pak byt nebyl zbytecne prázdný.

Soňa Zacharová
Závislačka 3297 příspěvků 22.02.18 12:03

@Lucyanne Koukni se do smlouvy ale na 100% je tam že poslední měsíc po předchozí domluvě musíš umožnit prohlídku bytu. Většinou chodí někdo z realitky + majitel + zájemce.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 22.02.18 12:03

Ve smlouvě jsem to neměla, ale považovala jsem za samozřejmé tam prohlídky umožňovat 8o A to jsem člověk dost závislý na soukromí.
Ještě podotknu, že mně to pro změnu osladila paní majitelka, protože byt prodávala - jenže ho inzerovala asi 8 měsíců a odmítala jednoho zájemce za druhým, a později z ní výlezlo, že nechtěla prodat, dokud měli jisté peníze ode mě z nájmu :zed: Takže já tam realitky a zájemce nepouštěla měsíc, ale skoro třičtvrtě roku. :zed:
Jo, jasně že mi taky bylo zatraceně nepříjemné, když moje soukromé věci visely na každé inzertní nástěnce realitek po městě… ale přežít to šlo, lidi tohle prostě neřeší. Proč by taky měli. Tak jsem to neřešila ani já.
Na prohlídky jsem byt naklidila, občas se lidi dokonce i zuli, než mi vlezli do ložnice a na koberec :nevim: takže kdokoliv by měl kecy na byt, utřela bych ho raz dva… A prostě jsem to neřešila.
Se vší úctou, měsíc a půl desetiminutových prohlídek není nic nepřežitelného, tak se zkuste chovat jako slušní lidi vůči majiteli. ;)

Gita17
Kecalka 171 příspěvků 22.02.18 12:08
@LAlezane píše:
Se vší úctou, měsíc a půl desetiminutových prohlídek není nic nepřežitelného, tak se zkuste chovat jako slušní lidi vůči majiteli. ;)
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
zakladatelka- podla tvojho pristupu by som s tebou v realnom zivote fakt nechcela spolupracovat

Keyllah
Echt Kelišová 8314 příspěvků 22.02.18 12:13
@Lucyanne píše:
Ahoj.
K 31.3. ukoncujeme najemni smlouvu a od 1.4. mame novy byt. Ke konci brezna se budeme stehovat. Zajima me, kdy muzeme pustit realitku se zajemci do bytu? Resp. jsme povinni ji tam vpustit, kdyz mame zaplaceny najem na cely mesic a mame tam vsechny veci? Neni mi to uplne prijemne a majitel uz ten byt zadal rk. :roll:
Dekuji za odpovedi.Lucka

přiznám se, že moc těm koutícím očím nerozumím? :think: od 01.04.bydlíte jinde a je tedy normální, že by to od 1.4. majitel pronajal někomu po vás a nikdo si to nepronajme bez prohlídky. Nebo si myslíš, že se najde adekvátní nájemce, sepíšou smlouvy, doladí detaily běžně za týden? jak moc dopředu jste se byli dívat vy v bytě, kam se teď stěhujete? ;)

kruel
Kecalka 155 příspěvků 22.02.18 12:15

@Lucyanne
Taky byt pronajímáme a jsem ráda, že jsme vždycky měli nájemníky vstřícné, kteří tam nebyli zamčení do posledního dne :roll: a ještě házeli ksichty že jsme si dovolili vlastní byt zadat RK.

Lucyanne
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 22.02.18 12:17

Ve smlouve o tom neni jedina zminka. Proto me zajimalo, jak to funguje bezne. ;) Chapu, ze ho chce hned nasledujici mesic obsadit, ale my ten byt budeme mit zaskladany krabicemi, navic se tam bude malovat, brousit podlahy, cistit koberce.. Nedovedu si predstavit, ze by do tohohle vseho jeste chodili zajemci. Ja bych to samozrejme rada vse stihla jeste v prubehu brezna, aby se zajemci mohli chodit dovat do cisteho, prazdneho bytu, ale nejsem vedma a nevim, jak rychle to vse stihneme.

A s komentari mimo tema nebudu vubec ztracet cas. Ja se ptala na to, jak to funguje a rady do zivota nepotrebuju. ;) :mavam:

Keyllah
Echt Kelišová 8314 příspěvků 22.02.18 12:21
@Lucyanne píše:
Ve smlouve o tom neni jedina zminka. Proto me zajimalo, jak to funguje bezne. ;) Chapu, ze ho chce hned nasledujici mesic obsadit, ale my ten byt budeme mit zaskladany krabicemi, navic se tam bude malovat, brousit podlahy, cistit koberce.. Nedovedu si predstavit, ze by do tohohle vseho jeste chodili zajemci. Ja bych to samozrejme rada vse stihla jeste v prubehu brezna, aby se zajemci mohli chodit dovat do cisteho, prazdneho bytu, ale nejsem vedma a nevim, jak rychle to vse stihneme.A s ko­mentari mimo tema nebudu vubec ztracet cas. Ja se ptala na to, jak to funguje a rady do zivota nepotrebuju. ;) :mavam:

když to není ve smlouvě, platí zákon, tedy majitele tam pustit musíš, i když si sebou vezme realitku či nového zájemce ;) navíc, jsi se ptala, jak to funguje běžně a všichni ti tu psali, že prohlídky do bytu pouští ;) takže pac a pusu, máš vyřešeno ;)

Stránka:  1 2 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Monika Štiková si rýpla do manžela: „Tak jak se má ta tvoje cikánka?“

Velmi svérázná televizní star Monika Štiková (45) se zase předvedla! Hned jak... číst dále >

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Měla jsem nálepku rozmazlené princezny, říká jetsurfařka Bravencová

Jako dítě Martina Bravencová s rodiči hodně cestovala. Díky tomu měla spoustu... číst dále >

Reklama