Kdy začít dávat bačkůrky?

1044
3.2.11 08:55

kdy začít dávat bačkorky

Máme doma 8m holčičku, která nesedí, ale už leze, tedy spíš se plazí. Zajímalo by mně, kdy jste začali dávat dětem bačkorky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13134
3.2.11 09:04

az kdyz chodi a ani pak to neni nutne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17862
3.2.11 09:06

Klasicke backory jsem davala,az kdyz prevazovala chuze nad lezenim.Backory brani spravnemu postaveni nozicek pri lezeni.Takze ve vasem pripade bych davala jen capacky,nebo protiskluzove ponozky,neco,aby byla nozka v teple :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
3.2.11 09:07

Bačkory nedáváme dodnes.

Když už, tak kvalitní lehké botičky - ale až dítě začne „trávit podstatnou část dne na vlastních nohou“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
3.2.11 09:09

Když já jí dám jakékoli ponožky nebo capkáčky, za chvilku je sundá a pak má nožičky jako kusy ledu. A ani jí to moc dlouho netrvá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11764
3.2.11 09:12

Taky až převážně chodila než lezla :wink: U nás máme od podlahy celkem zimu, takže pak byly a jsou nutností, my dospěláci taky chodíme v pantoflích.
Tak jí dej punčocháče nebo podkolenky, ty by jí nemusely jít tak snadno sundat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12974
3.2.11 09:13

Emilko, tak sundávání ponožek se řeší tím, že dítě doma „chodí“ v pučocháčích, ty si jen tak nesundá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2830
3.2.11 09:16

nám na neurologii řekli, že jí je máme dávat už když se sama staví (protože se stavěla na špičky) takže dáváme od půl roku. Ale jinak se mají dávat až když dítě začne spíše chodit než lozit (čím déle na boso tím lépe).. pokud však není nějaký problém jako u nás…

jo a byly nám zakázány papučky, sandálky a podobné.. musí mít pevnou kotníčkovou obuv… a to platí normálně.. papučky se nedoporučují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3201
3.2.11 09:32

Az zacala chodit a ne na cely den. Backoromanie jsou prezitky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
3.2.11 09:39

Já jí punčocháčky dávám, ale i tak má úplně studený nožičky a když jí na to dám ponožky, hned jsou dole a ona nám taky leze tak, že se zapírá o špičky. Vůbec nepoužívá kolena, ale ruce a špičky nohou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
3.2.11 09:52

Nam byly backurky nebo spis boticky s vyssim opatkem doporuceny uz ted, mala si hodne stoupa, ovsem na vnitrni strany nozicek, tak aby se ji nedeformovala klenba. Zrovna o vikendu se chystam vyrazit je koupit, jsem zvedava jestli je budou mit tak malicke.
Jinak ta moje potvurka si ponozky taky hned sunda, resila jsem to upletenyma capackama s tkanickou okolo kotniku. Neni potreba moc utahnout, ale z nozky to nedostane :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12974
3.2.11 09:52

Zkus dát ponožky pod punčochy. Jinak jestli špatně leze, tak bych se asi poradila s dr. a nechala se poslat na rehbku, ono je správné lezení dost důležité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
3.2.11 09:53

klasicke backurky jsme zacali davat az kdyz uplne sam chodil a hlavne chuze prevazovala nad lezenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
3.2.11 10:45

Bačkůrky bych dávala nejdříve, kdy se dítko staví na nožičky, ale klidně později. Pokud byl malej v obýváku na koberci, bačkůrky jsme nedávali, horší bylo, pokud jsme byli třeba v kuchyni, tam je lino a zima od podlahy, takže záleží i na podmínkách…
Ale celkové čím později tím lépe, na boso (v ponožkách) se nožička správně formuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
3.2.11 10:53

děkuji všem za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu