Kdy začít dávat pití?

52
30.10.06 15:33

Kdy začít dávat pití?

Zdravím všechny maminky,
mám 7měsíčního syna, kterého kojím a přikrmuji 2× denně, příští týden bychom měli začít s odpoledním příkrmem.
Někde jsem četla, že až do 10.měsíce by malému mělo stačit na pití mateřské mléko. Je to pravda, nebo by měl už teď dostávat vodu nebo čaj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
268
30.10.06 15:45

Ahoj,
tak já jsem kojila do 6. měsíce plně a s p rvním příkrmem a to na oběd jsem zahájila taky pitíčko. Jinak jsem pak normálně kojila. Dávám malé pití po každým příkrmu a sem tam mezitím. Jinak malá nechce nic jinýho než kojo vodu, odmítá jakýkoliv čajíček nebo šťávičku. Takže se myslím, že nic nezkazíš tím, když ji vždy po příkrmu dáš tolik vodičky, kolik vypije a bude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2733
30.10.06 19:02

Taky jsem od 7.měsíce zkoušela dávat pití-nejlepší je čistá voda, nenaučí se na sladké. MM by mělo stačit, ale jde o to, aby si dítko zvyklo na pití taky z něčeho jiného-aby se naučil z magic hrnku, popř. až přejdeš na UM uměl z láhve. Chce to trpělivost, Vítkovi trvalo měsíc, než aspoň něco vypil, jinak to plival. Chce to nabízet, dát i k ožužlání a k pohrání. Myslím, že ani nejde o ty tekutiny, ty má z MM, ale aby si prostě na to zvykl. V létě, až bude horko, se to bude hodit:)
K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
30.10.06 19:56

Já taky kojím a přikrmuji a zrovna minulý týden jsem si stěžovala Dr., že nechce nic pít z žádné nádoby (láhev, hrneček). Dr. mi říkala, že dokud kojím, je normální, že nic jiného pít nechce a nemám ji nutit.
Jak psala Kristain, vezme to čas, než se to naučí, takže se snažím být trpělivá. Ovšem chci ji postupně učit pít i něco jiného než MM, abych se pokusila nastavit nějaký pitný režim.
Camilla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
30.10.06 20:04

Ahoj.

Naše dr. je toho názoru, že pokud se začíná s příkrmy, mělo by se pomalu zařazovat i jiné pití než MM. V letních měsících stoprocentně v zimě se může pomaleji. Nicméně mě upozornila, že u některých dětí je to běh na dlouhou trať, že moc pít nechtějí a že později si hůř zvykají. Ale nutit by se neměli. Ach :wink: , jak měla pravdu. Radimův pitný režim je katastrofa. Nechci ho nutit, ale musela jsem slevit ze svých zá:,–( - tj. hlavně pije čaj, ale mírně slazený :roll: Stále nabízím, nabízím a nabízím. Příšerné bylo také vybrat z čeho bude pít - netekoucí hrnky byl bojkot, takže zpočátku flaška, později pítka od Jupíku, Kubíku (obsah obvykle vyzunkne mamka :D ) a RAjce. To pro trochu starší. :wink:

Beruška :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7947
31.10.06 09:47

Já začla dávat vodu na pití hned s prvním příkrmem - mrkvičkou v 6 měsících.
Protože už jsem od 2. dne oběd nezakojovala, ale bylo to už plnohodnotné jídlo, tak jsem chtěla, aby se naučila něco pít - zvykla si pomalu na to.
Alena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
551
31.10.06 13:43

Ahoj,

mně se kluk už před půl rokem vrhal na vše, co jsem jedla nebo pila, takže cca od půl roku pil z hrnečku (většinou čaj).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
31.10.06 19:10

My taky začali s pitím po 6-tém měsíci se zaváděním příkrmů- aby si zvykl na pití z něčeho jiného, než z prsu. Stále kojíme, takže mimo kojo si jen tak cucne, máme rekord asi 40 ml denně, obyčejně kolem 20 ml čaje za den. Dehydrovaný určitě není, vždyť i příkrmy obsahují z velkého procenta vodu.
Ale je jasné, že mu to jde mnohem hůř a pomaleji než dětem, co dostaly flašku mnohem dřív, z důvodu umělé výživy. Už proto bych opravdu až do 10- tého měsíce nečekala, i pití se musí nacvičit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
31.10.06 19:39

Ahojda,

chtela bych se k tematu zeptat: jak varite cajicky? Normalne zalijete sacek detskeho caje prevarenou kojeneckou vodou, nechate vyluhovat a vystydnout? Nebo jsou lepsi instantni? Nechavate to mrnousky pit i studeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
31.10.06 20:07

Ahoj.

Používali jsme oba druhy, ale granulovaný je docela sladký (poměr jsem šidila). Radimovi chutnaly pytlíkové od Megafytu (bohužel ty červené - ovocné, třešeň - trochu barví), dobré byly i od Lerosu. Pytlíkové jsem od 10. měsíce (z nouze, moc nepil) trochu přislazovala hroznovým cukrem. Pil vlažné, když byl studený, trochu jsem jej ohřála ve vodní lázni, nebo se může skladovat v termoobalu.

Beruška :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
1.11.06 14:39

Ahojky.Taky jsem začala až kolem 9.měs.dávat čaj..Já kojila do roka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
9.11.06 22:01

Já jsem kojila do 9 měsíců a čajíky na doporučení dávala od narození - nálevové sáčky. Naše doktorka je toho názoru, že MM je hlavně jídlo, ne pití.

• Citovat
  • Nahlásit
187
4.1.11 12:42

ahoj,malý je 9 měsíců,je stále kojená,takže jiné tekutiny není potřeba dávat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
28.10.13 11:34

Ahoj holky, syn je plně na UM, jsou mu 4 měsíce, myslíte, že mu můžu dát na pití mezi mlíkem např. ředěnou mrkvovou šťávu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
aminkadf
28.10.13 11:41

Proč by ne… Nebo jsou i čaje od 4m. :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie