Kdy zacit srazet teplotu u mimi?

16.12.06 19:25

Kdy zacit srazet teplotu u mimi?

DV,

mame 3,5 m chlapecka. Nyni mame problem s teplotou, pamatuji si, ze do 38 stupnu neni nutne teplotu srazet. Ale nevim, zda pred odectem 0,5 stupne nebo po - v zadecku ma nyni 38 stupnu a nevim, zda jiz v tomto okamziku dat paralen ci nikoli (brufen je pry az od 6 mesicu, doma mame oboje). Jak to resite vy? koukal jsem do fora a nasel jsem spoustu rad, ale o tom, zda je tech 38 s odectem nebo bez vlastne ne:( Dik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

130
16.12.06 19:43

Řekla bych, že se horečka snižuje až od 38,5 bez odečtu, tzn. 38 po odečtu. Do té doby je to zvýšená teplota a možnost, jak nechat tělo, aby si zaktivovalo imunitní systém. Ale určitě bych teplotu sledovala, jak se vyvíjí, jestli neroste moc rychle…
Snad to bude brzy v pořádku!! P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
16.12.06 19:44

Ahoj

No nam rikala Dr. ze srazet az od 38°C po odectu, cili 38,5 normalne namerene
Ale je fakt, ze ja jsem davala Nurofen uz pri 38 bez odectu

Jo a Nurofen sirup je od 3. mesicu a taky dobre pusobi na bolest, i pri ruste zoubku

k

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
16.12.06 22:21

Tak mám čerstvou zkušenost, dnes nás navštívil doktor, protože málá má 38,4. Teplota do 38 se nesráží, bez odečtu. Takže pokud má 38 tak zatím nic, ale po 38 už srážet, my srážíme panadolem baby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
17.12.06 09:43

Ahoj,
ja jsem driv srazela pri 38 bez odectu. Ale posledni pul rok si nase princezna vymysli teplotu i 2× mesicne - pri zubech, ryme apod. a tak jsem zacala srazet az pri 39 bez odectu. Jinak bych do ni cpala panadol porad :-(
Hodne to zalezi na diteti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7687
17.12.06 12:53

Pracovala jsem před MD na dětském a je to tak:
Bez odečtení do 38,5 v zadečku nesrážet! (já teda už někdy srážela při 38,3)
A střídat léky s paracetamolem - paralen, panadol…čípky nebo sirup :arrow: při dalším vzestupu zase ibuprofenové léky - brugen, nurofen, ibalgin…sirupy
Je to nejlepší, teplota nejlépe reaguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
17.12.06 18:33

Já sem vždy po měření v zadečku odečetla a když bylo 38C srážela sem nejdřív čípkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
17.12.06 19:14

Já bych u hodně malýho dítěte do 5 měs nenechala radši teplotu přesáhnout po odečtu přes 37,8°C, aby pak teplota nelítla vysoko a dítě nešlo do febrilních křečí. Jinak když je větší, tak až po těch 38°C, ale hlavně hlídat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
17.12.06 22:57

Pýtala som sa raz homeopatky - pediatričky, od akej teploty zrážať a ona povedala, že žiadnu teplotu nezrážať. Dieťaťu teplota rýchlo vybehne a je to tak správne. Je treba samozrejme dávať pozor na kŕče. Iná situácia zrejme je, pokiaľ teplota pretrváva niekoľko dní, ale všeobecne si myslím, že netreba všetko hneď zrážať.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
10.3.07 18:17

Díky všem za odpovědi, vždy se to snažíme uhlídat. Teď už je prckovi šest měsíců pryč - jak je to s odečtem teď? Někdo říká, že už se nic neodečítá, někdo dokonce, že až 0,7 stupně. Tušíte někdo, jak to je? Díky,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
10.3.07 18:30

Honzíkovi jsou dva roky pryč a dodnes když něco, tak mi Dr. říkala odečítat těch pět stupínků. V zadečku se to odečítá prý i v dospělosti, na věku nezáleží :wink: :D . To mi říkala naše Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
10.3.07 22:06

V zadečku se odečítá vždy (dítě, dospělý) 0,5C. Kdekoli jinde se nic neodečítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama