Kedy sa nechat prvykrat vysetrit??

802
31.8.05 09:50

Kedy sa nechat prvykrat vysetrit??

Mile tehulky, snazilky a maminky,
chcem Vas poprosit o radu…konecne sa aj mne na TT zjavili vytuzene // po rokoch snazenia a teraz chcem urobit vsetko spravne a neublizit mimi. Preto sa pytam, kedy sa nechat po prvy krat vysetrit gynekologom??Pocula som totiz, ze sa s tym netreba ponahlat, lebo sa tam moze nieco narusit alebo zaniest infekcia. Ake su mozne sposoby na zistenie tehotenstva lekarom??Chcem si byt uplne ista, ale nezbabrat to…Som asi len v 3 tt. Dakujem. Drzim vsetkym palceky:o) papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1009
31.8.05 10:08

Ahojky,
je pravda, že s vyšetřením se nemusí pospíchat. Co já vím, tak běžně se chodí tak v 9. týdnu, ale klidně i později. Že by se tím vyšetřením něco poškodilo, to jsem nikdy neslyšela - kor když doktorovi povíš, že myslíš, že jsi těhu. Je to normální vyšetření, dobrý doktor to udělá jen jemně pohmatem. Pravda je, že na pohmat to úplně na začátku není ještě moc poznat. Ale já byla ve 4. týdnu a poznal to. Můj důvod však byla mykoza a já se bála, aby to malému neublížilo (dal mi čípky, které mimi nevadí a je klid). Pak si mě pozval už v 6. týdnu, kdy to i pohmatem bylo jasné, dali mi průkazku a vzali krev.
Tak ještě chvilku vydrž - i když se už asi těšíš, až ti to poví na 100% doktor, co?
Měj se hezky a opatruj drobečka, co se v tobě uvelebil.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
31.8.05 10:14

Dakujem za radu…dlhsie to uz ale nevydrzim:o) Dnes som objednana k doktorovi, tak som chcela zistit, ci mu mozem dovolit ma vysetrit…velmi sa tesim a zaroven bojim…ale tak to asi musi byt… :D Este raz dakujem. Papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.8.05 10:29

Ahoj Jessie,

moc moc blahopřeju! K doktorovi bych šla hned - ať máš jistotu, že je všechno OK.. Infekce se bát nemusíš, pokud teda nemíříš na vyšetření někam do buše.. Doktor Tě lehce vyšetří, možná vezme krev, pokud má ultrazvuk, určitě se podívá.
Tak hodně štěstí!
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
3025
31.8.05 10:38

Ahoj Jessie, jsme na tom podobně, já měla // v pátek a včera jsem volala na gyndu objednat se a sestřička mě objednala na 15. září, že to dřív nemá cenu, nebylo by nic vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
31.8.05 11:09

Ahoj,
gratuluju k těhulkovství :) .
Já už jsem v 24tt, ale dobře si pamatuju, když jsem poprvé k Dr. volala, abych se objednala. Sestřička se mě zeptala na termín poslední MS a objednala až v 7tt. Dřív by na utz nebylo stejně nic vidět. V 7tt měřilo naše mimi 11 mm a bylo vidět i srdíčko. Můj Dr. dělá první vyšetření vnitřním utz.
Radím zavolat tvému Dr. a oni už ti poradí.
Pohodové těhu a zdravé mimi :) .
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
31.8.05 11:49

Holky,
taky vás hned na začátku těhu píchalo všude možně v břiše? Píchá mě střídavě nalevo i napravo. Ne nějak moc bolestivě, ale cejtim to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
31.8.05 12:09

Ahoj,
gratuluji k těhotenství :D !!!!
Vzpomínám na sebe - taky jsem pokaždé věděla, že jsem těhu, už ve 2. - 3. týdnu a chtěla jsem vše potvrdit. Teda snažili jsme se a čárky se objevily........... Doktor to takhle brzy nevidí ani ultrazvukem, pozná to jedině z krve, ale ty hodnoty teprve pořádně stoupají, takže mě stejně vždy poslal domů, a´t přijdu ještě za týden :lol: - pro jistotu.
To čekání na potvrzení mi přišlo hrozný!!!!!!!!! :) , ale nakonec, když jsem tu tečičku viděla, byla jsem spokojená :D

Irucho - píchalo mě taky všude a měla jsem strach, že je něco v nepořádku. Postupem těhotenství byly bolesti trošku větší a třeba, když jsem se rychle postavila, musela jsem zase honem do dřepu, protože mě břicho hodně zabolelo. Je to ale prý běžné - zvlášť, pokud jsi se třeba dřív věnovala sportu a máš nějaké to vnitřní svalstvo. Jak se děloha zvětšuje, musí svaly povolit a ustoupit...........
Je pravda, že teď, u druhého těhu, jsem to píchání ani nezažila - prostě už ty „svaly“ haha :lol: (mělo by se to nazvat jinak) mají „vůli“.

Tak pohodové těhu přeje Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
31.8.05 12:31

Já myslím žeten 7tt je ideální. Byla jsem u dr dnes a to jsem 5tt a na utz nic vidět nebylo. akortá našel cystu a pěkně mě vystrašil, že mohla způsobit mimoděložní těhu. tak se tady už pár hodin klepu a čekám na výsledky který budou až ve 2. takhle dlouhý pracovní den jsem dlouho nezažila.jsem nervózní ja ksáňky v létě. takže doporučuju čekat do 7tt, kdy dr všechno vidí na utz a nemusí dělat testy z krve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
31.8.05 12:44

Míšo,
držím pěsti, aby bylo vše v pořádku!
K píchání v břiše. ..Jak píše Verča, je to normální. Mě to potvrdil i Dr. je to tím rozpínáním svalstva a růstem dělohy. Na začátku těhu mě bolelo dost a ještě teď mě v něm občas píchá. ak žádný strach :) .
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
31.8.05 12:47

No já taky doufám. ještě hodinu. já už počítám i minuty. pořád jsem přemýšlela proč cítím takové tlaky v břiše, tak to bude to rozpínání. dr mi potvrdit že děloha je zvětšená, tak snad tam mimísek je a nepovaluje se mi někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
31.8.05 13:05

Míšo, držím ti pěsti, ať je to v pořádku! Kvůli tomu píchání se taky bojím, že to bude mimoděložní. Ale děkuju holkám za uklidnění, že to taky měly, bojím se o něco míň.
Písni sem pak, jak jsi dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
31.8.05 13:20

Já se určitě ozvu. čím víc se to blíží tím víc jsem nervóznější. ještě 25 minut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
31.8.05 14:16
Irucha píše:
Ahoj Jessie, jsme na tom podobně, já měla // v pátek a včera jsem volala na gyndu objednat se a sestřička mě objednala na 15. září, že to dřív nemá cenu, nebylo by nic vidět.

Tak to ta potesim, prave som prisla od doktora a mame na UTZ malu ciernu bodku!!!!!:o)) Jupiii jupiii…sice mi povedal, ze je to este skoro, este nevedel nic nahmatat, ale predsa…Ja by som to do 15. zari nevydrzala:o)Prajem vela stastia a male cierne bodky na utz:o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
31.8.05 14:29

Jessie, gratuluju!!! Ať se vám oboum daří :D

Míšo, tak jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...