Klávesa Insert

31.5.13 15:07

Klávesa Insert

Dobré odpoledne, potřebuji prosím zase poradit.
Mám notebook Asus a nevím, jak mám aktivovat klávesu INSERT. Mám ji na číslici 0, na numerické klávesnici, a když mačkám jakoukoliv kombinaci, tak mi to prostě nefunguje. Mohly byste mi prosím zase poradit?
Předem moc děkuji :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20733
31.5.13 15:11

NumLock? Je nad číselnou klávesnicí.. Mám teda acer, ale bude určitě někde u těch čísel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.13 15:16

@gabriela82 edit: jo, už jsem Tě pochopila :oops:, když vypnu Num lk, tak mi sice fungují ty okolní povely, co jsou taky na číslicích, ale ten insert ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
31.5.13 15:21

A nemas tam klavesu Fn? Neni ten insert napsany stejnou barvou, jako ta klavesa Fn nebo nejaka podobna? Ja na ACERu doma mam modre Fn. Mezi ctrl a win okynkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.13 15:22

@hanzy mám, a už jsem taky zkoušela, a nic to nedělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
31.5.13 15:54

Klávesa fn jsou funkce speciálních kláves

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
31.5.13 15:56

@Bublana Shift+Insert, při vypnutém numlocku. Alespoň na mém NTB to tak funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.13 18:25

@Bersaba aha, tak to už něco dělá ;), ale… Budu za trubku, ale já jsem potřebovala a (původně) myslela, že to slouží k přepisování původního textu. Tohle, co to teď dělá, je v podstatě funkce Ctrl + V, prostě vložení (kdo by to byl do insert(u) řekl :oops: ). Ale na normální klávesnici máčknu insert a prostě se přepisuje text. A to se mi teď nedaří, a právě to potřebuju, takže na to jdu asi nějak špatně :( :think:. Nevíte náhodou, jak teda zprovoznit tu funkci přepisování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
31.5.13 19:12

To není klávesnicí, nejspíš nemáš zapnutou funkci přepisování v textovém editoru. Co používáš? Word 2007?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.13 21:33

@Bersaba aha, tak to vůbec nevím, já si na ten nový word prostě nemůžu zvyknout :roll:.
Ty bys věděla, jak na to? Poradíš, moc prosím? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
31.5.13 22:02

@Bublana No ona je to novinka, právě od edice 2007, že je to v základním nastavení vypnutý.
Takže - otevři si Word, klikni na nabídku Soubor (to je to barevné kolečko úplně vlevo nahoře) a pak na Možnosti aplikace Word (dole pod seznamem posledních otevřených dokumentů). Otevře se ti další dialogové okno, vlevo v seznamu si vyberu Upřesnita pak v pravé části okna zhruba v půlce seznamu Možnosti úprav si zaklikni obě volby u Ovládat režim přepisování klávesou INS. A OK. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.13 22:07

@Bersaba Klaním se až na zem, moc moc Ti děkuju :kytka: :kytka:.

Příspěvek upraven 31.05.13 v 22:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
31.5.13 22:08

Funguje? Tak super! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.13 22:13

@Bersaba jj, funguje, ušetřila jsi mi móóóře času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat