Klešťový porod a hojení.

257
7.10.20 11:16

Klestovy porod hojeni

Ahoj holky.
Dotaz na vas, ktere jste rodily kleštěma. Jak dlouho jste se hojily, jak a kde vas co bolelo? Co vam pomahalo?
Ja rodila na konci cervence, klestemi z duvodu rizika hypoxie. Byla jsem dost poranena, jsem sita zvenku i zevnitr, nevim kolik stehu, to jsem se neptala, byla jsem odvarena z male takze me to ani nenapadlo, ale malo jich nebylo, sili me dlouho.
Vse se uz tak nejak zahojilo, mam za sebou uz i prohlidku po sestinedeli a vsechno je v poradku.
Jizva zvenku me porad boli, pali ale to je pry normalni. Co me ale vadi je to, ze mam porad pocit, jako bych mela spatne zavedeny tampon, porad me tam neco tlaci a mam pocit ze ze me neco vypadne.. svaly panevniho dna cvicim, vim ze jako driv to uz asi nebude a ze nez se to hodi nejak do normalu nebude hned, ale tyhle pocity ze tam neco mam tlaci to a kazdou chvili vypadne me fakt rozciluji.. mimochodem mam ji jak vjezd do piskovny.. to uz mi taky tak zustane? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10010
7.10.20 11:21

Já mám po klešťovém porodu skoro 9 let, 2 týdne jsem si pořádně nemohla sednout, používala jsem nafukovací kruh, byla sem šitá vevnitř i venku, jen co vím, že spotřebovali 2 sady šití, jinak mi nepřijde, že bych měla nějaké problémy, na dotyk jizvu cítím, jinak ne.
Ale myslím že se to u tebe časem zlepší, máš chvilku po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
7.10.20 11:26

@kotaska91 o sezeni mi ani nemluv, jeste ted me boli kostrc pri vstavani ale jinak to bylo fakt strasny i pres kruh kterej sem mela taky. Hlavne ta kostrc, to ani skrz ten kruh nebylo uplne lepsi, ale uz sedim.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
7.10.20 11:27

Ahoj, jako bys psala o mě. Ty pocity u mě bohužel trvaly rok. Je to prolapsem, možná dělohy, možná močového měchýře. Tímto porodem se bohužel hodně svalových vláken potrhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
7.10.20 11:30

@lusy.lus dekuji, ale zmizelo to? Kdyz budu vedet ze je to normalni Tyhle pocity a zmizi to, tak budu spokojena.. at je to klidne za rok, desilo me ze je neco blbe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13994
7.10.20 11:37

Měla jsem rupturu 3 stupně - tu hroší, ale o hojení jsem vůbec nevěděla, po týdnu jsme mohla normálně sedět. Nic jsem na to nepatlala, jen oplachovala studenou vodou. Hojení bez problému. Ale já nástřih odmítla, takže jsem byla potrhaná, popravdě čekala jsem to daleko horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
7.10.20 11:38

@Ukulemba zmizelo, ale rok jsem poctivě cvičila pânevní dno. Vzhledově ani objektivně nález se nezlepšil, ale pocity zmizely. A snad tě potěší, že se s druhým porodem nevrátily a celkově se stav dole nezhoršil. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.20 12:28

Vydrž, jsi chvíli po porodu. Pocit špatně zavedeného tamponu jsem neměla, ale zase mě pořád bolelo břicho a vůbec celkové hojení po tomhle porodu i s velkou ztrátou krve bylo tak půl roku. Já měla ještě rupturu konečníku, takže jsem měla problémy i s tím. :? Byla jsem z toho taky dost zoufalá, ale vše se zlepšilo, i když dole to už nikdy nebude jako dřív. Po klešťovém porodu mám 12 let, před 10 jsem zvládla ještě druhý „přirozený“, ale nasřihli mě, aby se to neroztrhlo blbě. No a dobrý. Asi mám trochu pokles vaginální stěny, ale cítím se ok, doktor nic neříká, jizva občas bolí. No, je to masakr a to jsem měla před tím super pevné pánevní dno, dělala jsem gymnastiku. No a potom. :roll: Takže posilovat, posilovat, posilovat a dát tělu čas…

• Citovat
  • Nahlásit
87
7.10.20 16:00

Ahoj zakladatelko,
pocit špatně zavedeného tamponu je příznak prolapsu:
https://porodnitrauma.cz/prolaps/

Nech si vyšetřit na 3D nebo 4D ultrazvuku levator ani, jestli jej náhodou nemáš odtržený od kosti:
https://porodnitrauma.cz/levator-ani/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
7.10.20 17:44

@Prosteja144 tak ted jsi me teda dostala.. kazdopadne dekuju. V listopadu du na urogynekologii ci jak se tomu rika.. tam mi ten ultrazvuk udelaji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
7.10.20 18:32

Meli by ti UTZ udělat, ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
7.10.20 18:35

@Prosteja144 dekuju moc. Vse jim tam reknu jak a co kde citim, nicmene info z clanku jakoze lecba me moc nepotesila 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
7.10.20 18:44

Mrzí mě to, ale chtěla jsem jen, abys věděla o co se může jednat. Já bych ty kleště v porodnicích normálně zakázala, když už něco tak VEX, ale ty kleště…Pak mají maminky právě tyto problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
7.10.20 20:32

@Prosteja144 vubec to nechapu co se stalo, mela jsem od pocatku porod naprosto uzasny. Rano V 8 mi zacaly doma kontrakce, cekala jsem co se bude dit, dala jsem si kaficko na balkone, pohodicka.. pak mi praskla Asi kolem 10 voda tak sme jeli, vsecko slo tak hezky.. vse sme stihli, na porodnim boxu me chvalili a pak najednou toto. Ani sem to nevedela ze berou kleste az pak kdyz to do me narvali.. strasna bolest.. hlavne ze je mala v poradku, pry tedy hrozici hypoxie ale to skore jak se pise mela vsechno za 10 nastesti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
7.10.20 20:38

Jj, chápu. Nech si udělat ten UTZ a uvidíš, držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama