Klíšťata obrana

2429
1.6.15 09:00

Klíšťata obrana

Letos už měli skoro všichni členové rodiny klíště. Žijeme na vesnici a letos jsou ty bestie nějaké čilé. Proto bych byla vděčná za rady, co odpuzuje klíšťata? Repelent máme, ale evidentně moc neodpuzuje :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

736
1.6.15 09:15

Ahoj, mám dobré zkušenosti s náramkem, ale smrdí to fest.
http://www.eclovicek.cz/…a-klistatum/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
1.6.15 09:56

Já mám dobré zkušenosti s repelentem. :nevim: Zas se mi to chemii ale nechce denně na děti stříkat, tak zkouším nějaký údajně šetrnějsí (z dm). Dcera chodí do lesní školky, tam si chválí i doma vyrobené přírodní (hřebíček, levandule), náramky prý nefungují. Které přesně zkoušeli, nevím. Ale prý tam občas někdo klíště má, což se mi s normál repelentem nestalo, tak nevím.
A letos je to možná fakt blbý, včera jsme poprvé za 6 let zaznamenali klíště u nás na zahradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
1.6.15 09:57

¨Mám zkušenosti, že repelent je leší než nic…ale není to stoprocentní. Takže za mě, spíš pravidelně večer se prohlédnout, nejlépe i během dne, aby se klíšťata nestihla přisát (nebo aby alespoň nebyla přisátá dlouhou dobu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
1.6.15 10:04

A ještě dodám: světlé oblečení a prohlížet. Často se najde dřív než se zakousne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
1.6.15 10:08

@Pipi 00 Nene, světlé oblečení klíšťata přitahuje. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
1.6.15 11:38

Natirat se Alpou s vyluhovanym hrebickem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
1.6.15 11:39
@Black Cat píše:
Natirat se Alpou s vyluhovanym hrebickem…

Chci se zeptat. Jde to dát na oblečení? Udělá to fleky? Já radši dávám na kalhoty než na kůži…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
1.6.15 12:13
@Pipi 00 píše:
Chci se zeptat. Jde to dát na oblečení? Udělá to fleky? Já radši dávám na kalhoty než na kůži…

To jsem nikdy nezkoušela. Ale vzhledem k tomu, že ten hřebíček tu Alpu zbarví dohněda, tak by to určitě zabarvilo i to oblečení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
1.6.15 12:15

@Black Cat Dík. Někdy to zkusím. Třeba by to šlo vyprat. Myslím nějaký starý tepláky třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
2.6.15 14:59

Teď mi kamarádka radila rozmarýnový repelent. Ale ozkoušeno nemám:
Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme lžíci vinného octa.
Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama