Klokanka, nosítko - jaký typ?

3
15.6.15 18:00

klokanka, nosítko - jaký typ?

Maminky, jaké byste mi doporučily nosítko na dítě - je už větší cca 8kg? Aby nám také nějakou dobu ještě vydrželo…děkuji za typy…a co říkáte na Quinny Curbb?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4621
15.6.15 18:03

To co píšeš určitě ne, to není nosítko ale visítko - dítě v tom visí za rozkrok, má to negativní vliv na páteř a kyčle.
Já doporučuju Manducu nebo Kibi :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663
15.6.15 18:05

Já mám Manducu, je pro děti až do 20 kilo a můžeš nosit na břiše, na zádech nebo i na boku. Za mě super věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
15.6.15 18:08

@Slimi jakékoliv ergonomické.. manduca, ergo baby, kibi aj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
15.6.15 18:15

No, u nas aktualni tema…vybiram dlouho a ted jsem to zuzila na Babybjorn, nebo Stokke nositko. A mezi nimi vubec nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
15.6.15 18:18

Dokud měl syn okolo 9kg, tak to šlo, ale pak hlavně v létě, když ho manžel nosil, tak byli spocení oba dva, jak na sebe byli přilepení, pořídili jsme krosnu a naprostá spokojenost. Syn má výhled a spocený už je jen tatínek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11484
15.6.15 18:20

Rozhodně ergonomické nosítko, žádnou klokanku, rovnou zapomeňte na ty kde se dá nosit dítě čelem od nosiče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
15.6.15 18:21
@geilens píše:
To co píšeš určitě ne, to není nosítko ale visítko - dítě v tom visí za rozkrok, má to negativní vliv na páteř a kyčle.
Já doporučuju Manducu nebo Kibi :pankac:

Naprostý souhlas.
@Slimi To, co jsi zmínila jednak není ergonomické a jednak mi přijde divné, že to nemá dostatečně vysokou zádovou opěrku, zajímalo by mě, jak to funguje, když tam dítě usme. To ho budeš muset přidržovat rukou, aby se v tom nehroutilo a nepadala mu hlavička.
Já můžu za sebe doporučit Kibi, kupovali jsme už na chodící dítě s tím, že ho chceme využívat ještě několik let třeba na občasné poponesení na výletech apod. Jde použít do 20 kilo, čili cca 3-4leté dítě. Kibi má tu výhodu, že má nastavitelnou šířku sedáku, tzn že dítě má vždy dostatečně širokou látku mezi nožkama a sedí se mu pohodlně, nikde ho to neřeže. Také má Kibi nastavitelnou výšku zádové opěrky, což dodně využívám u syna. Když je vzhůru a nese se, tak chce mít volné ruce a mít možnost se zaklánět, takže mu opěrku shrnu co nejníž. Když pak usíná, tak vytáhnu opěrku nahoru a má krásně podepřená celá zádíčka a může pohodlně spát. Kibi se dá taky srolovat k pasu, pokud ho máš na sobě a dítě v něm zrovna není.
Nevýhoda Kibi je, že tím, jak je hodně nastavitelné, tak je třeba na začátku trochu štelovat, nastavit šířku sedáku, utažení popruhů atd., aby to rodiči i dítěti pěkně sedělo. Ale to je jen před prvním použitím, jak je to jednou nastavené, tak nahodíš během pár vteřin a jdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
15.6.15 18:25
@Lenule15 píše:
Dokud měl syn okolo 9kg, tak to šlo, ale pak hlavně v létě, když ho manžel nosil, tak byli spocení oba dva, jak na sebe byli přilepení, pořídili jsme krosnu a naprostá spokojenost. Syn má výhled a spocený už je jen tatínek :D

Krosna je taky dobrá, taky máme a využíváme, i tak jsem ale ráda, že k ní máme nosítko, bereme ho s sebou, i když neseme dítě v krosně, protože když chce po cestě spát, tak ho přendáme do nosítka, v té krosně je zkroucený jak paragraf.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
15.6.15 18:35

@Hoa Mai když usne u nás, tak mu dám okolo krku ten „nákrčník“ na spaní a zvládá to v pohodě, hlava mu nikde nepadá. Každopádně jsem ráda, že to nosí manžel, já to zkusila jednou a málem jsem šla do kolen :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
15.6.15 19:03

Holky, co hledáte správné nosítko, tak mrkněte na tenhle obrázek. Dítě by mělo mít takovouhle polohu v nosítku, tzn. kulatá záda, na břiše vždy čelem k matce, zadeček níž než kolínka a látka pod zadečkem by měla být od kolínka ke kolínku. To je správná poloha pro nošení.
@lupto oboje dvoje jsou visítka, nedoporučuju ani jedno
@Lenule15 Právě, že z ergonomických nosítek při správném nastavení by nemělo nosiče bolet nic. Já teda nejsem žádný geroj, ale v Manduce unesu ještě teď 14kg dceru (a to jsem 38+3tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
15.6.15 19:11

@loja jj z manducy určitě nic nebolí, to vím sama, ale já mluvila o té krosně, že konstrukčně je spíš fakt dělana proc chlapy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
15.6.15 19:17

@Lenule15 jj, promiň, špatně jsem to přečetla. Krosnu máme taky a absolutně souhlasím, že pohodlí pro nosiče je teda nepoměr. Z krosny bolí záda mě i manžela, kdežto u Manducy se nám tohle nikdy nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
15.6.15 19:58

…já se v tom nevyznám, tak jsem chtěla radu. Zmínila jsem to Quinny, protože jsem to někde viděla a chtěla znát názor někoho, kdo tyto věci používá…chci nosítko používat opravdu výjimečně, tak se mi nechce kupovat nic moc drahého, ale zase nechci dítěti zničit
záda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
15.6.15 20:17

Jj, to je jasný, všichni chceme ušetřit. Můžete zkusit na fcb stránku NOsíme děti, je tam i bazárek, kde můžete koupit ergonomická nosítka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama