Kluk na nočník, jak naučit?

73
20.3.20 21:12

Kluk na nočník, jak naučit

Ahoj maminky, mám syna 18 měsíců, chci ho naučit na nočník.
Prvně odmítal, bál se sednout úplně asi v 1 roce.
Po předvádění a sedani na noční se už nebojí a sedí. Oblečený i bez pliny. Pořád vysvětlujeme předvádíme, zvuky, taky na WC sedíme společně on bez plínky na nočníku, vydrží sedět dlouho ale aby se vycural to ne. Sedí a říká csss jakože čůrá.
Tak tak jsem ho před kadenim jednou chytla a posadila a vykakal se tam ale to spíš že to tam jen spadlo.
Tchyně říkala že po probuzení děti curaj a ať ho dám vždycky na nočník. NOO TCHYNĚ
Chci se zeptat zda tohle zafungovalo nebo co jiného například… Protože pochybuji že by mi po probuzení ať ráno nebo odpoledne chtěl sedět na nočníku i kdybych mu k tomu pustila pohádky. :lol:
Máme i sedátko na WC ale tam se sedět boji.
Už mě to leze krkem jak pořád… Ty curas do pliny ty ostudo, kde máš nočním… Apd.

Dekuju za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

480
20.3.20 21:19

Taky máme kluka, čerstvě dvouletého. Tak od roka měl nočník k dispozici aby se s ním seznámil, občas si tam sednul ale nikdy nic nepředvedl. Od roka a půl jsme se teda začali cíleně snažit a za ten půlrok jen pár náhodných úspěchů (jako jsi psala s tím kaděním…). A až teď po druhých narozkách se dostavily první úspěchy, že tam sám a dobrovolně občas něco předvede. Zkoušeli jsme za toho půl roku všechno možné, nechápala jsem co dělám blbě když všechny děti známých už v tom věku byly skoro bez plen ale prostě k tomu musel dozrát… Smířila jsem se s tím že je na ten nočník prostě pomalejší, zas mu jdou jiné věci. Byla bych ráda kdybychom to kompletně zvládli do září aby mohl do školky ale přes koleno to lámat nebudu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1024
20.3.20 21:20

První zahodil plínu sám přes den někdy kolem 2 let a na noc pak ze dne na den o par mesicu pozdeji. Ted mam dceru 19m a vubec ji to nenapadne a to ji napada spousta jinych veci:-) Ja jsem zastance toho nechat zit, oni na to prijdou sami az dozraji a klidne to bude z niceho nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
480
20.3.20 21:21

Jo ještě ty kecy od chlapa a tchýně že je mimino a ostuda když má pleny mě taky pěkně točej! Nedávno už jsem je odkázala do patřičných mezí a nemrzí mě to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
514
20.3.20 21:23

Tak očividně asi nemáš úplně pěkný vztah s tchýní, ale v tomhle bych řekla že má pravdu. Aspoň u mých synů to tak bylo/je. Oba jsem začala vysazovat kolem 10m a po spaní se většinou vyčůrali. Díky tiátru, který jsem po vyčůrání udělala, pochopili rychle, že to je to co po nich chci. Mladšímu bude rok a aktuálně ho vysazuju vždy při přebalování. Nijak to zatím nehrotím, ale většinou se vyčůrá. Ráno to je v 90 % případů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23062
@Bony12 píše:
Po předvádění a sedani na noční se už nebojí a sedí. Oblečený i bez pliny. Pořád vysvětlujeme předvádíme, zvuky, taky na WC sedíme společně on bez plínky na nočníku, vydrží sedět dlouho ale aby se vycural to ne. Sedí a říká csss jakože čůrá.
Tak tak jsem ho před kadenim jednou chytla a posadila a vykakal se tam ale to spíš že to tam jen spadlo.
Tchyně říkala že po probuzení děti curaj a ať ho dám vždycky na nočník. NOO TCHYNĚ
Chci se zeptat zda tohle zafungovalo nebo co jiného například… Protože pochybuji že by mi po probuzení ať ráno nebo odpoledne chtěl sedět na nočníku i kdybych mu k tomu pustila pohádky. :lol:
Už mě to leze krkem jak pořád… Ty curas do pliny ty ostudo, kde máš nočním… Apd.Dekuju za rady

Ne, syn chodil rovnou na záchod. Slova mé babičky a tchýně o odplenkování v roce jsem vypouštěla a nechala syna, až na to bude zralý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263

Ja to nechala na synovi, jakýkoli pokus ho to naučit neměl smysl, říkal že máma táta curaj když jsme šli na WC ale on prostě ne.
Přišel si na to sám, ze dne na den bez nehody ano je mu přes 2roky a co jako…nic svět se točí dál, a nějaký kecy babiček mě nerozhazeli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15118
20.3.20 21:33

Náš 10 mesicni chodi na nocnik po jidle, idelane po snidani se naji, ja ho tam posadim a něco vykona, minimalne curat se mu chce vzdycky, kdyz u snidane neco vypije. Hned po probuzeni ne, to ma pocuranou plenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
20.3.20 21:39
@Medičkaa píše:
Taky máme kluka, čerstvě dvouletého. Tak od roka měl nočník k dispozici aby se s ním seznámil, občas si tam sednul ale nikdy nic nepředvedl. Od roka a půl jsme se teda začali cíleně snažit a za ten půlrok jen pár náhodných úspěchů (jako jsi psala s tím kaděním…). A až teď po druhých narozkách se dostavily první úspěchy, že tam sám a dobrovolně občas něco předvede. Zkoušeli jsme za toho půl roku všechno možné, nechápala jsem co dělám blbě když všechny děti známých už v tom věku byly skoro bez plen ale prostě k tomu musel dozrát… Smířila jsem se s tím že je na ten nočník prostě pomalejší, zas mu jdou jiné věci. Byla bych ráda kdybychom to kompletně zvládli do září aby mohl do školky ale přes koleno to lámat nebudu…

Já se pořád nějak uklifnuji kamarádkou která má dvou a půl leteho syna který párkrát ano ale teď vůbec nechodí a na druhé straně má kámoška holku 15 měsíců která i párkrát na prkynko sedne a vycura se.
Já si taky myslím že až se mu bude chtít tak prostě bude sám chodit, samozřejmě bych ráda aby chodil na nočník a snažím se ho k tomu trošku vést ale sám ani neřekne, že má ee nebo tak něco tak pochybuji že by sis sám řekl na nočník, přebalování nesnáší tak si říkám kdyby to pochopil bylo by to pro něj lepší ale ještě má čas, tak jak s chodzenim i tohle přijde samo se snahou
ale ty keci mě opravdu vytáčí, i s tím že má náš malí dudlík.
Na noc na spaní odpoledne a prez den protože si o něj řekne a hledá ho ale vyloženě když ho nepotřebuje není unavenéj nebo protivnej tak mu ho nedáme a ani ho nepostrádá a zatím mu ho brát nebudu ale taky z každé strany. Dej dudina, ty ostudo, už jsi velkéj, fuj.
Jak kdyby já nevím co..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15020
20.3.20 21:42
@Bony12 píše:
Už mě to leze krkem jak pořád… Ty curas do pliny ty ostudo, kde máš nočním… Apd.Dekuju za rady

nam prave pomohlo u toho poustet pohadky. Jinak jako bys popisovala moji dceru. Taky se nejdrive bala na to sednout, my ji teda moc netlacili, protoze chytla doslova hysak. Pak dost dlouho na nem sedela tak par minut, samozrejme neudelala nic a pak chtela chodit. Nakonec ji to naucila prave babicka tim, ze ji poustela u toho krtka. To zabralo. Pak uz to slo rychl, indianska metod v lete a bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
20.3.20 21:44
@pomme píše:
Tak očividně asi nemáš úplně pěkný vztah s tchýní, ale v tomhle bych řekla že má pravdu. Aspoň u mých synů to tak bylo/je. Oba jsem začala vysazovat kolem 10m a po spaní se většinou vyčůrali. Díky tiátru, který jsem po vyčůrání udělala, pochopili rychle, že to je to co po nich chci. Mladšímu bude rok a aktuálně ho vysazuju vždy při přebalování. Nijak to zatím nehrotím, ale většinou se vyčůrá. Ráno to je v 90 % případů.

Nemám s tchyni špatný vztah ale tohle me teď řekla tak se na to ptám, syn je mě první dítě takže skusebost žádná. Co říká vezmu na vědomí a když jaký je když se vzbudí si myslím že na nočník nevydrží sedět ani vteřinu. Nevim jaký tyjatr máš na mysli?? Nechci ho nějak tyrat, vím že když mu něco ukážeš víckrát a vytrvas na tom tak to pochopí ale tohle právě nevím nevím
Já právě vím že po vypsání čůra protože se tak oklepe vždycky ale na nočním uvidím vyzkoušíme to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23062
20.3.20 21:47
@Bony12 píše:
Nemám s tchyni špatný vztah ale tohle me teď řekla tak se na to ptám, syn je mě první dítě takže skusebost žádná. Co říká vezmu na vědomí a když jaký je když se vzbudí si myslím že na nočník nevydrží sedět ani vteřinu. Nevim jaký tyjatr máš na mysli?? Nechci ho nějak tyrat, vím že když mu něco ukážeš víckrát a vytrvas na tom tak to pochopí ale tohle právě nevím nevím
Já právě vím že po vypsání čůra protože se tak oklepe vždycky ale na nočním uvidím vyzkoušíme to.

Tyjátr - tleskat a vejskat, že dítě něco udělalo do nočníku. U nás nefungovalo. Nesedl si a hysterák, jen se nočník objevil. Tak jsem ho nechala a po nějaké době začal sám čůrat do záchodu. Jsi nezkušená prvomatka, ale nenech si kecat do výchovy. Je to tvoje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
20.3.20 21:49
@warita píše:
nam prave pomohlo u toho poustet pohadky. Jinak jako bys popisovala moji dceru. Taky se nejdrive bala na to sednout, my ji teda moc netlacili, protoze chytla doslova hysak. Pak dost dlouho na nem sedela tak par minut, samozrejme neudelala nic a pak chtela chodit. Nakonec ji to naucila prave babicka tim, ze ji poustela u toho krtka. To zabralo. Pak uz to slo rychl, indianska metod v lete a bylo.

Tak to od zítřka zaxnu zkoušet, jo taky jsem si říkala že v létě bude bez. A uvidíme ale horko těžko se mě něco říká, rady zkušených jsou lepší :)

Z toho mám docela obavy, ikdyz si ho babička nebere na spaní jen ke sve mamince jeho prababicce kdy s ním obě tráví čas.. Aby nepřišli s tím že se malí vycura a mě doma ne :/ chci být u toho první :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
20.3.20 21:53
@Russet píše:
Tyjátr - tleskat a vejskat, že dítě něco udělalo do nočníku. U nás nefungovalo. Nesedl si a hysterák, jen se nočník objevil. Tak jsem ho nechala a po nějaké době začal sám čůrat do záchodu. Jsi nezkušená prvomatka, ale nenech si kecat do výchovy. Je to tvoje dítě.

U nás ještě nic do nočníku kromu skoro vyklepanyho hovinka neproběhlo, a tyjatr k ničemu, nechápal…
Tak jako nezkušený matka poslouchám rady a s mojí kombinaci skdyz si nedokážu otevřít pusu nebo říct a dost je to těžký… Zkouším to :lol: on to za mě udělá přítel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23062
20.3.20 21:57
@Bony12 píše:
U nás ještě nic do nočníku kromu skoro vyklepanyho hovinka neproběhlo, a tyjatr k ničemu, nechápal…
Tak jako nezkušený matka poslouchám rady a s mojí kombinaci skdyz si nedokážu otevřít pusu nebo říct a dost je to těžký… Zkouším to :lol: on to za mě udělá přítel

Stačí vyslechnout a udělat si to po svém. Ony si svoje děti odchovaly po svém, ty máš nárok na to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama