Knihy pro 2.třídu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3913
4.10.21 13:49

Knihy pro 2.třídu

Ahoj prosím tipy na knihy pro děti ve 2.třídě. Potřebuju něco fakt peckového, protože syna čtení bohužel zatím nijak nenadchlo a bere to spíš jako povinnost než jako zábavu :( Ideálně knížky s poutavým příběhem, pěknými ilustracemi a ne moc dlouhými kapitolami :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21679
4.10.21 13:53

Syn si v tomhle věku zamiloval Vtipy pro děti a staré Srandokapsy. Pak nás krmil vtipy :mrgreen: Ale pokud to chcete do čtenářského deníku, tak to asi nebude to pravé ořechové :think: O prázdninách mezi 2-3 třídou přečetl jedním dechem Hochy od Bobří řeky, ale taky to nebude bavit každého no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8960
4.10.21 13:53

Tak pokud by nemusela být zrovna „krásná a poučná“, tak všechny děti kolem 7-9 let milují sérii knih Ztřeštěný dům na stromě. Vyplatí se půjčit v knihovně, dcera, nyní třeťačka, jich vloni přečetla asi 7 za měsíc ;) Další ještě nevyšly, tak musí číst i něco normálnějšího :mrgreen: Ale fakt neznám prepubertální dítě, co by to neuchvátilo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21679
4.10.21 13:56
@Aliik píše:
Tak pokud by nemusela být zrovna „krásná a poučná“, tak všechny děti kolem 7-9 let milují sérii knih Ztřeštěný dům na stromě. Vyplatí se půjčit v knihovně, dcera, nyní třeťačka, jich vloni přečetla asi 7 za měsíc ;) Další ještě nevyšly, tak musí číst i něco normálnějšího :mrgreen: Ale fakt neznám prepubertální dítě, co by to neuchvátilo ;)

To je pravda, ta byla dobrá a syn jí měl jako povinnou četbu ve 3. třídě. A pak ještě Děníky malého poseroutky, ale to je asi spíš trochu pro starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11970
4.10.21 14:13

Doporučuju knížku od Kahouna Školník Kulda je jednička. Je to sranda, nenáročné, je tam dost lumpáren pro kluky, a Jiránkovy ilustrace jsou fajn. A myslím, že když si syn přečte hned v úvodu, že ten kluk nosí kulicha, protože má na každé straně čtyři uši, tak bude i zvědavý, co bude dál. Žádné obří čtení, ale charakter příběhu (aby se to dalo zapsat do čtenářského deníku) to má.
Můj druhák je pořád takový hodně dětský, takže čte zatím hodně dětské příběhy (třeba Neználka apod., na něm se mu líbí i ty ilustrace), dobrodružné knížky z mého dětství tu teprve čekají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
4.10.21 14:20

Nene čtenářský deník zatím vést nemusíme, takže potřebuju právě něco, co v něm tu lásku ke čtení probudí, aby to napřesrok nebyla jen nudná povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11970
4.10.21 14:25
@Popokatepetla píše:
Nene čtenářský deník zatím vést nemusíme, takže potřebuju právě něco, co v něm tu lásku ke čtení probudí, aby to napřesrok nebyla jen nudná povinnost.

U mých dětí nejvíc pro povzbudení fungovalo vděčné publikum. Když jsem poslouchala a místo opravování chyb říkala třeba „rychle čti dál, já už se nemůžu dočkat, jak to dopadne/jestli tam spadne/kdo ho zachrání/co si řeknou atd. atd.“, tak si děti přišly důležitě a měly hroznou chuť mi ten příběh zprostředkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26955
4.10.21 14:42

Hele, můj třeťák si sám nebude číst ani za zlatý prase. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
4.10.21 14:45

U nás je teď v kurzu Harry Potter…
Ale jestli ho čtení nebaví, tak tu lásku k tomu jen tak neprobudíš, u nás je zas naopak problém, že by si dcera nejradši jen četla, ale já byla to samý :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16131
4.10.21 15:23

Druhak teď čte deník bajecneho kamaráda a tretak deník malého poseroutky.
Ale musím jim říct aby mi šli přečíst každý den pár stránek. Sami se do toho nezenou. Ale když už se k tomu donutí, tak je tyto knížky baví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14255
4.10.21 16:02

Čteme spolu večer, sami by nečetli asi vůbec. Dobrodružné knížky, které má syn rád jsou třeba od Thomase C. Breziny - Klub tygrů nebo od Adama Blade - Best Quest. Půjčujeme si je v knihovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
4.10.21 17:36

My jsme dlouho nemohli najít. Zalíbila se až Amálie Zubatá od Laura Ellen Andersonové. Čteme napůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat