Knížka pro puberťačku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kamila44455
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 14:43
Knizka pro pubertacku

Ahoj holky, mohu prosim se zeptat jestlu neznáte nejakou knížku, ktera by mohla bavit pubertacku v 15-tiletecj?
Jake knizky čtou vase pubertaci?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Dina31
Kecalka 315 příspěvků 08.07.19 14:52

@kamila44455 ja hltala lanczovou.

nozu
Extra třída :D 12694 příspěvků 08.07.19 14:58

Mám třináctiletou a má ráda knížky princezna v nesnázích a princezna v utajení. Teď začala koukat na trilogii rudá jako rubín, zelená jako smaragd a modrá jako safír. Je to i v knižní podobě, na tu se chystám já. Neteř stejně stará přečetla jedním dechem Twilight ságu.

Eliška
Extra třída :D 11978 příspěvků 08.07.19 15:00
@kamila44455 píše:
Ahoj holky, mohu prosim se zeptat jestlu neznáte nejakou knížku, ktera by mohla bavit pubertacku v 15-tiletecj?

To je úplně strašně rozdílný. Vůbec bych si netroufla koupit knížku někomu, u koho neví, co čte a co má doma. Puberťáky znám takový, pro který je knížka za trest, přes ty propadlý fantasy, přes další, co čtou jen populárně naučnou, jiný, co hltají cestopisy, fanoušky pokleslých žánrů - červená knihovna, horory ap., až po mladé inteletuály, kteří čtou klasiku nebo modernu, a exoty, co sáhnou rádi i po poezii.

Můj puberťák leží ve fantasy, sleduje několik řad, nejvíc Percy Jackson, ale hodně dalších, sci-fi, teď čte druhý díl Stopařova průvodce (mně se to zdálo nečitelné), Mechanický pomeranč, je neskutečný čtenář od raného dětství. Dcera v tom věku četla třeba Čapkova Povětroně, Shakespearovy hry, antická dramata, fakt dobrovolně. Na ZŠ taková čtenářka nebyla, ale dospěla si k dost náročné literatuře sama. Čte teda i třeba Sirotčinec slečny P. ;)

Nevím, zda jsem poradila. Podle mě ji musíš znát, abys vybrala dobře. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit jinému.

Uživatel je online_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 08.07.19 15:08

Mam doma 15-tiletou dceru a ta cte knizky Hry o truny a nebo treba knizky od spisovatele JohnaGreena(napr, Papírová města, Jedna želva za druhou, Hvezdy nam nepraly..)
Ale treba ty Hvezdy nam nepraly, tak tam je hrozne smutny dej..

Příspěvek upraven 08.07.19 v 15:18

zelená7
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 08.07.19 15:16

@Dina31 Lanczovou jsem taky milovala. Posledních pár let píše o 30 letých a vdaných ženách. To by ji nebavilo. Za mých mladých let psala o holkách 13 - 16 let. Většinou končily základku nebo krátce na střední, ale to ještě nebyl fb a celkově jiná doba, tak jestli by ji to bavilo. Těžko říct.

kaja00
Extra třída :D 13578 příspěvků 08.07.19 15:22

Twilight sága, Percy Jackson jsem hltala v té době. Je to těžké poradit, koupila bych v knihkupectví poukázku na třeba 200 Kč ať si vybere.

iPodPrd
Kecalka 473 příspěvků 08.07.19 15:25

Já jsem hltala takové ty holčičí jako Šíleně nadutá Ráchel nebo Na každym prstu jeden :mrgreen: Bylo to přečtené za pár hodin, vždycky jsem si jich naobjednala hromadu z katalogu přes školu, nevím, jestli se to dnes dělá. Ale jako žádná kvalitní literatura to teda není no.

nozu
Extra třída :D 12694 příspěvků 08.07.19 15:36
@kaja00 píše:
Twilight sága, Percy Jackson jsem hltala v té době. Je to těžké poradit, koupila bych v knihkupectví poukázku na třeba 200 Kč ať si vybere.

Hele byla jsi v poslední době v knihkupectví? Za 200 tam koupíš maximálně časopis pro dítě s hračkou, ale ani jednu knížku.

Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 08.07.19 15:57
@nozu píše:
Hele byla jsi v poslední době v knihkupectví? Za 200 tam koupíš maximálně časopis pro dítě s hračkou, ale ani jednu knížku.

To nee, my teda ty knizky stahujeme z internetu na čtečku nebo ma iPad za par korun, ale jednou za cas zajdu do knihkupectvi a v pohode tam maji normalni knížky za 200 Kc :nevim:

klamonožka
Závislačka 2552 příspěvků 08.07.19 16:10

Je to hrozně individuální, hlavně z hlediska toho, jak vyspělý je čtenář. Jestli potřebuješ nějakou „tutovku“, kterou dotáhneš ke čtení i holku, která jinak otevře maximálně dívčí časopis, nebo jestli sama čte a chceš ji potěšit něčím zajímavým.

Pokud to čtenářka je, je 15 let super věk - to mě ještě nepřestaly bavit ty „dětštější“ knihy, které jsem už ale četla s určitým nadhledem, ale současně už jsem si dokázala užít i ty dospělé knihy. Četla jsem v té době fantasy jako Eragona, T. Pratchetta, Harryho Pottera, Pána prstenů, Letopisy z hlubin věků, Hermuxe Tantamoqa, Bradburyho, Stopařova průvodce, ale i třeba Fulguma, Hrabala, Agathu Christie, Sherlocka Holmese, Loukotkovou, Čapka, Dumase, Márqueze, Orwella, Kafku… :nevim:

Netopirek
Extra třída :D 10181 příspěvků 08.07.19 16:14

@kamila44455

V tomhle věku nejspíš čtou hodně Young adult.
https://www.google.com/search?…

Já to čtu kolikrát i teď

Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 08.07.19 16:15
@Netopirek píše:
@kamila44455

V tomhle věku nejspíš čtou hodně Young adult.
https://www.google.com/search?…

Já to čtu kolikrát i teď
:palec:
Eliška
Extra třída :D 11978 příspěvků 08.07.19 16:26
@klamonožka píše:
Je to hrozně individuální, hlavně z hlediska toho, jak vyspělý je čtenář. Jestli potřebuješ nějakou „tutovku“, kterou dotáhneš ke čtení i holku, která jinak otevře maximálně dívčí časopis, nebo jestli sama čte a chceš ji potěšit něčím zajímavým.Pokud to čtenářka je, je 15 let super věk - to mě ještě nepřestaly bavit ty „dětštější“ knihy, které jsem už ale četla s určitým nadhledem, ale současně už jsem si dokázala užít i ty dospělé knihy. Četla jsem v té době fantasy jako Eragona, T. Pratchetta, Harryho Pottera, Pána prstenů, Letopisy z hlubin věků, Hermuxe Tantamoqa, Bradburyho, Stopařova průvodce, ale i třeba Fulguma, Hrabala, Agathu Christie, Sherlocka Holmese, Loukotkovou, Čapka, Dumase, Márqueze, Orwella, Kafku… :nevim:
úplně souhlasím, akorát podle mě neexistuje nějaká „tutovka“.
Murka
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 08.07.19 17:29
@kamila44455 píše:

Máš možnost kouknout na její noční stolek, do její knihovny? Od toho bych se odpíchla, zjistíš tak alespoň žánr. Případně bych si s ní pokecala, co čte, co se chystá číst atd. Navíc pokud chodí do knihovny, je možné že knížku, kterou vybereš, už četla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama