Kočárek Cybex Priam vs Teutonia Elegance

13795
19.7.15 11:07

Kočárek Cybex Priam vs Teutonia Elegance

Ahooj holky,
měla bych takový dotaz… Sice čekáme miminko až za dlouho, ale kočárky mě vždycky bavilo projíždět a porovnávat a vybírat a tak :D.
Chtěla bych velký kočár, kdy jde sporták až do lehu a mimčo i když už bude velký se tam pořádně vyspí. Proto ta Teutonie, vždycky se mi strašně líbila a říkala jsem si, že až jednou budu čekat druhé mimi volba je jasná. Jenže jsem ted našla Cybex Priam, který mě také hrozně zaujal. Bojim se, že Teutonka bude moc těžká na časté skládání do auta, nejde na ní přidělat autosedačka, kdežto Priam je trojkombinace, je vysoký,… Máte některá zkušenost s Priamem? A s Teutonkou Elegance? Napíšete mi Vaše názory proč tenhle jo a proč ne? Děkujiiii :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Teutonia Elegance?

Přidejte zkušenost s Teutonia Elegance
Napsat příspěvek

Reakce:

413
19.7.15 14:36

kocarek

Nemam teda zkusenosti ani s jednim, ale zalezi na tobe jestli budes chtit otocna kolecka. Jestli budes jezdit v terenu, nebo ve meste a pod. Ja mam teda Tako acoustic s velkyma pevnyma kolama a jsem spokojena. Tak treba koukni i na ten, je dost podobny tomu Teutonia :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7062
20.7.15 15:42

@marcelka88 Priam je úplná novinka, takže s ní asi moc zkušeností nebude, ale je hódně drahý, s tím počítáš? Jinak Teutonie jsou dobré a kvalitní kočárky. Trváš na tom typu Elegance? Teuronia má hodně typů kočárků, určitě bys mezi nimi našla lehčí a smožností nacvaknout autosedačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795
20.7.15 20:22

Ano, koukala jsem, že je dost drahý s tím počítám… Chtěla bych si je oba nejdřív osahat a vyzkoušet někde v krámě a pak by se vidělo. Vim, že Teutonka dělá spousty kočárků, jenže mě když už se od nich líbí, tak jen ta Elegance :mrgreen: Elegance i Priam jsou absolutně odlišný, to mi je jasný :mrgreen: Právě proto bych nejraději nějaké konkrétní recenze a zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7062
20.7.15 21:48

@marcelka88 No jak jsem říkala, Priam je úplná novinka, takže jestli ho někdo má, tak úplně krátce a moc recenzí na něj nebude. Já jsem si ho na jaře jen letmo ošahala na veletrhu Pro dítě a působil na mě hodně sympaticky, kdybych nebyla naprosto spokojená se svým kočárkem, tak bych o něm dost uvažovala. Pokud jsi do toho ochotná investovat tolik, co to stojí, tak bych do něj šla, Cybex je hodně kvalitní značka a celkově má kočárek hodně dobré parametry (výběr typu kol, váha, skladnost, rozměry…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795
23.7.15 22:04

@Hoa Mai Jéé takže sis ho osahala? To bych právě chtěla někde také, oba si osahat. Ale ten Cybex mě láká právě svou váhou a skladností… Tak musim zjistit kde je mají a zajedu se na ně asi podívat… A děkuji moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7062
23.7.15 23:37

@marcelka88 jojo, osahala a určitě je to úžasný kočárek, i když nevím, jestli bych za něj dala ty peníze, ta cena by už u mě byla trochu na hraně, ale tak to je individuální. Rozhodně ale pokud máš tu možnost, tak si kočárky před koupí prohlédni, každému může sedět něco jiného, takže záleží, jaké máš priority a co od kočárku očekáváš. Kvalitní jsou oba, i ta Teutonia, toho bych se nebála, spíš bude otázka, který sedne víc tobě osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.9.15 15:52

Ahoj, mam priam uz od cervna. Mam all terrain kolecka, ted jsem si nechala pres servis poslat city light kolecka ( jedinny maji pruzeni na prednich). Jinak jsem s nim moc spokojena, je fakt bytelny, lidi mi na nej dost koukaji, protoze je tvarove jiny. Nejdriv jsem byla nastvana, ze mi rachtaji kolecka u tak draheho kocarku, ale nakonec si sedly a dobry. Co se tyka vahy, tak bohuzel zas tak lehky neni… nevim proc na netu pisou ze ma 4.9 i s kolecky… bohuzel bez kolecek jen samotny ram ma pres 6kg, k tomu pridej tak 1.5kg kolecka a jsi na 8kg. Plus hluboka korba je skoro 5kg, kolik vazi sportak nevim, ale i tak je to celkem pres 11kg. Snadno se sklada, ale bohuzel rukojet nejde uplne dolu, slozeny ma stejne na dylku skoro 1 metr, takze i s kolecky to zabere cely kufr. Kolecka jsou, ale snadno sundavatelna, takze v pripade nouze usetris prostor na nich. Kocarek je fakt skvele manipulovatelnyi jednou rukou a ma velmi velky kosik na nakup. Jinak ja mam korbu a sportaka koupeny v ramci 2 v 1 sezeni. To znamena ze ram korby se da predelat na sportaka, takze ti pak ty veci nezaberou misto, navic fakt miluju tu xxl strisku. Nevim co jeste by te zajimalo… kdyztak napis. Ja jsem se prave rozhodovala mezi cybex priam a uppa baby vista, ale protoze se uppa baby neda v Evrope sehnat, tak jsem sla do Priamu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
16.12.15 14:18

cybex priam 2v1

To @Kiki1507 Ha, to jsem ráda, že jsem našla někoho se stejnou volbou kočárku. Také chceme priam 2v1. Jen pořád váhám nad tím, jestli nebudu litovat, že sporťák nejde nastavovat jako u varianty lux. Ale líbí se mi, že je to takové eko řešení, že stačí vlastně jeden kočárek na všechno. Takže to ani ve výsledku není tak drahé jako jiné modely téže kategorie.
Máte už zkušenost i se sporťákem? Kolečka tedy používáte obojí - city light i all terrain? Jak se vám cestuje mhd (jestli vůbec)? Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.15 18:48

@Mimla tak ja jsem nakonec neodolala a poridila si i Lux seat, uprime nejlepsi by bylo kdyby udelali neco mezi 2-1 a lux :-) bohuzel, to uz by jsme asi chtely moc. U 2v1 se mi libilo jak v tom detatko krasne sedi (jakoby bezpecne zadeckem hodne dozadu), v Lux je hodne polstrovany sedak a kdyz mi malej uz sedel, ale nebyl jeste tak tezkej, tak to nezatizil dostatecne a prislo mi ze tam vpodstate vysi na prezce mezi nohama, takze jsem jeste dlouho pouzivala 2v1, az tak od 7. mesice plne vyuzivam Lux. 2v1 zase nema tak dobre polstrovana zada, coz jsem vyresila snug seat z uppababy. Tim, ze je to prestavba z hluboky korby tak nema kloub na ramu u nanozniku a vlastne nohy miminku furt vysi dolu, nema si je kde oprit, ten nanoznik se neda zvednout. V poloze na lezato ma miminko zase nohy nahoru a zada dole. 2v1 ma jen tri pozice, uplne nalezato, polosed-pololeh a nebo sed, ktery mi prisel uz extremne rovny, skoro mam strach, ze z toho dite vypadne, takze v momente, kdy dite uz potrebuje vic koukat ven v sedu je lepsi Lux.
2v1 je krasne lehounky, takze sundat neni problem, LUX se pri sundavani docela pronese. Jinak jsem zjistila, ze i kdyz kocarek ma byt slozitelny se sportakem Lux, je to docela prace, me osobne se to nedari, musim to nechavat na manzelovi.
Kolecka nejvic vyuzivamm all terrain, jsou nejstabilnejsi. City light jsou dobre na cestovani, ale na kazdodenni pouzivani urcite lepsi trekking nebo all terrain (city light, prestoze maji suspenzi na prednich koleckach, se manzelovi jednou zasekly pri vyjizdeni na eskalatoru :-(, to se mi u all terrain nikdy nestalo, krasne prejedou pres tu hranu schodu… )
Moc jsem asi neporadila… chce to si to poradne omakat a rozhodnout se.
Kazdopadne kocarek je fakt super, nemuzu si ho vynachvalit (je mi jasny, ze neexistuje 100% perfektni kocarek), nejlepsi je, ze je opravdu dobre ovladatelny jednou rukou a to i extremne nalozeny nakupem uvnitr i na hackach. Prestoze kolecka nepruzi, ma ram kocarku suspenzi, takze sjizdet par schodu taky neni problem. Designove je opravdu luxusni, vsichni mi kocarek obdivuji. Nevim, co jeste bych o nem mela napsat, jestli je neco konkretni, co te zajma, tak napis, rada odpovim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.16 17:40

Cybex priam naživo

Ahoj holky, tak jsem se dneska byla dívat na cybexa v Ostravské prodejně cybex4u.
Kočárek je skvělý.
Lehký.. Krásně se nasazuje jak korba, tak vajíčko i sporťák. Fakt se mi líbil.
Jediné co mě mrzí je, že nemá další příslušenctví.. Například jako stokke nebo bugaboo..
Zimní sada mi třeba chybí.. Nemá ani rukavice na zimu.. A když na ně dáte rukavice jiné značky - vypadá to úplně levně. ;-(

Tak já pořád nevím 8o

Jinak úžasně vypadá vajíčko.. Ve srovnání např s maxi c. Je to úplně jiná liga. Celkově kočárek vypadá velmi elegantně.

Pořád zvažuju ještě bugaboo diesel a nebo stokke trailz - máte někdo zkušenost?
Díky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.16 01:27

@Tinulietka Ahoj, ja nevim co myslis tim zimni sada, fusak priam prodava… a rukavice nebyvaji u hodne kocarku ve vybaveni… Ja jsem taky zvazovala bugaboo, ale prislo mi ze kroba je v tom niz nez u priamu, ze bych se musela hrozne sklanet… Stokke trailz vypada podvozek tvarove skorot to samy co priam akrat, priam je vic designove vymakanej… U me proste vyhral Priam i tim ze se daji menit kolecka, napsala jsem do Babystar a za 2 mesice jsem mela ty city light kolecka, takze do mesta beru city light a doma pouzivam all terrain.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.16 11:05

@Kiki1507 díky moc za tvou zkušenost. O kočárku sním, i když vzhledem k ceně a tomu, že čekáme už 3. dítě, asi budu jen snít:) Ale přesto se zeptám, zda ti nepřijde kočárek moc těžký. Co jsem našla na malik.cz, tak váha kočárku s kolečky All Terrain a s korbičou je 12,4 kg, se sedátkem 2v1 11,5 kg a se sedátkem Lux je to už 15 Kg. Což mě přijde už hrozně moc. My máme GT3, ale nelíbí se mi vzhledově a přijde mi těžký, budu mít děti blízko u sebe a potřebuji kočár, co povezu 1 rukou za druhou povedu dítě. Myslíš, že to s tímto kočárkem je reálné, když dole bude ještě nákup?
Rozdíl mezi tím 2v1 a Lux je tedy ten, že Lux jde nastavit do rovna - tzn. že nožičky jsou nahoře a zadeček je v úrovni. A u toho druhého 2v1 to nejde. K tomuto sedátku jsi psala to, že nožičky visí, podnožník nejde zvednout a zadeček je při lehu dolů? Mě se více líbí ten Lux, ale bohužel ta váha 15 kg mě dost odrazuje…
A ještě se zeptám, přijde mě, že ty sporťáky jsou takové nechráněné, hezky z nich bude vidět do stran, ale není to v zimě trochu problém? Nefouká tam? Nesněží?:-) Mě se to designově moc líbí, nádherný kočárek, snad nejhezčí, co jsem viděla, ale přeci jen praktičnost je taky důležitá věc:)
Moc díky za tvé reference;-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.1.16 11:10

@Kiki1507 A v čem jsou do města ty light kolečka lepší? :)
A jaká byla cca jejich cena?
A díky za tip na to, že se dají takto kolečka doobjednat, zrovna jsem přemýšlela, jak jsi to udělala, že máš doma tak velkou výbavu, když v českých obchodech je nabídka tak tristní:-D
Moc nechápu, proč je sedák Lux o tolik levnější jak sedák 2v1, když mě přijde mnohem promakanější a složitější…

• Nahlásit
  • Citovat
8.1.16 15:47

Tak jsem ještě koukala tady http://www.pushchairexpert.com/…riam-review/
A hmotnost s Lux se tam uvádí, cca 12 kg, což je celkem dobré, ale nevím, co je teda pravda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama