Kočárek pro sourozence

136
7.11.07 09:23

Kočárek pro sourozence

Ahoj,

v lednu čekáme druhý miminko, našemu prvnímu bude v té době 20 měsíců. Do minulýho týdne byl kočárek pro Karlíka spíš nutný zlo, chtěl v něm být max. při jízdě do kopce, jinak šel pořád pěšky. Takže jsme koupili skejtík, s tím, že miminko podědí kočárek a starší bude chodit kolem a popř. naskočí na skejt… Jenže teď už týden se nechává Kája vozit pořád a kočárek v podstatě opouští jenom v obchodě, takže začínám uvažovat o sourozeneckým kočárku. A teď se konečně dostávám k dotazu :oops:

Moc se mi nelíbí kočárky, kde jedou děti za sebou, lepší mi přijdou sedačky vedle sebe (v podstatě kočárek pro dvojčata, něco jako tady: http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?… ), ale nevím, jak je to se stabilitou v případě, že se starší rozhodne vystoupit (aby se mi kočárek nepřeklápěl na stranu), nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1403
7.11.07 09:48

Ahoj,
se stabilitou to moc neporadim (ale laicky si myslim, ze te to bude tahnout na jednu stranu), ale s tim sirokym kocarkem se zase nikde nevejdes do dveri, znama ma ten za sebou a je s nim spokojena
Mej se krasne
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
7.11.07 10:06

S tímhle neprojedeš většinou dveří - o MHD ani nemluvě…

Zkus si dát vyhledat v diskusích výraz tandem - a počti si.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
7.11.07 10:09

Wendulo řešili jsme to samé, i když rozdíl mezi mými kluky bude 23 měsíců, tak ještě tandem využijeme. Mladší se má narodit začátkem února a přeci jen teď když je počasí jaké je, tak taky hodně kočárkujeme. Určitě ho využiju od zimy do léta a pak ho popřípadě prodám.

Jinak mě kočárek vedle sebe připadá dost nepraktický, opravdu s ním jen tak někde neprojedeš a navíc mají i větší váhu, takže my jsme vybrali ten za sebou Jané Twin two. Koupila jsem ho z druhé ruky, takže byl za poloviční cenu a ještě v záruce. Mám korbičku na sporťák Slalom, takže můžu dát s korbičkou, ale spíš to vidím na vložnou tašku, kterou na něj taky mám. Je stabilní, pro dvojčata by asi nebyl, ta přední sedačka pro staršího se dá sklopit jen napůl kvůli druhé sedačce. Ale jako tandem je dobrý, už jsme zkusili vozit staršího, to těžiště je jinde, ale není ani tak moc dlouhý.

Co jsem koukala tak nejpraktičtější, ale pro nás už dost drahý je Phil and Teds, ten je fakt skvělý, můžeš ho pak v budoucnu využít jen jako sporťák pro mladšího, takže není třeba kupovat další kočárek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
7.11.07 10:21

No, mě právě na tandemu vadí hlavně to, že na ty mimča nevidím…

Teda Kája taky teď jezdí po směru jízdy, ale na toho mladšího bych ráda viděla, tak proto mě přišel lepší ten vedle sebe. A pak ještě jeden „problém“: Kája bude určo na mladšího nakukovat a takhle mě v podstatě bude vypadávat z kočárku, proto jsem myslela, že když budou vedle sebe, bude to v poho…

Jinak u většiny těch „vedle sebe“ píšou, že projedou 80 cm dveřma, tak mně nepřišli zase tak široký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.07 11:05

Wendulo,
tak já jsem měla klasický tandem za sebou. Maximální spokojenost.
Jenom bych Ti doporučila kupovat v každém případě kočárek s otáčecíma kolečkama. Protože při větší váze (kočárek cca 18+12starší+5mladší+fusák apod.) se fakt nadřeš, když budeš nadzvedávat kočárek v každé zatáčce, při vyhýbání se ostatním chodcům apod. Už tak stačí obrubníky.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
7.11.07 12:20

Ahoj, kamarádka měla tenhle http://www.medabeda.cz/…t-55315.html

http://www.medabeda.cz/…ml/55322.jpg

Problém ani nebyl v tom projet dveřmi, ale jet dál někde mezi zbožím a lidmi. Hrůza. Taky bych spíš šla do tandemu za sebou.
http://www.babytime.cz/jane-powertwin/
http://www.babytime.cz/jane-twin-two/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
7.11.07 15:15

Ahojky, jsem rovněž pro tandem za sebou - já osobně jsem velmi spokojená s Jane Powertwin,a le výborný je i zmiňovaný Phil and Teds.
Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
7.11.07 15:58

Máme děti 21m od sebe, taky jsme zkoušeli skejtík, ale doteď používáme i dvojčatový kočár.
Preferuju systém „vedle sebe“ (lepší manipulovatelnost s oběma dětmi), důvěřuju spíše německé než španělské kvalitě a vlastním kočár Baby Welt Montreal Twin, podobný tomu červenému na fotce v odpovědi přede mnou. Je to „zúžená čtyřkolka“ (přední kola blíže u sebe), skvěle stabilní i když se starší dcera (16 kg) rozhodne vyklonit nezatáčí ani nemá tendenci se překlopit. Na malou vidím skrz okýnko v boudičce. Přední kola jsou otočná, aretovací, nafukovací, ložiska zapouzdřená.
Je široký 78cm, projdeme všude. Potah je prací, má spoustu kapes a vychytávek, dostali mně tím, že když jsme ho rozbalili, tak každé táhlo na jezdci každého zipu bylo omotáno fólií aby se nepoškodilo.
Váží 18kg, ale žádný dvojčatový kočár není na moc velké nošení nebo skládání (a už vůbec ne s dětmi), vejde se do kufru Citroenu Xantia Combi.
Má samozřejmě i mouchy, sedačky jsou ve srovnání s jednokočárem nebo tandemem „za sebou“ úzké (38 cm), ale mimi se mi tam v tašce vešlo a starší (28m, 95cm a již zmiňovaných 16kg) je taky spokojená.
Koupila jsem ho nový na MMB v akci za necelých 7.000,–, normálně stojí asi 8.500,–.
Jsem maximálně spokojená, kdyby mi nebylo líto peněz tak bych uvažovala o Phill&Teds, k Jané nemám důvěru.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
7.11.07 16:03

To je ten můj vychvalovaný Baby Welt MONTREAL TWIN S4.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
7.11.07 18:48

Právě ta váha mě od Baby weltů odradila, 18kg je prostě hrozně moc. Jané je oproti tomu lehoučký. Já mám i sporťák Jané slalom a jsem spokojená moc, mám k němu i korbičku a autosedačku na podvozek, takže když jsem se rozhodovala zda dvojkočárek tak to pro nás bylo výhodné mít něco kam se dá naklapnout autosedajda i korba. Mě docela zaujal cenou (do 6.000,–Kč) i vahou (14,9) Nurse Tandem, ale naživo jsem ho neviděla

http://www.gisow.cz/baby/index.php?…

a nebo když chce někdo vedle sebe tak Fistwheels twin, ten má jen 15kg

http://img5.mimibazar.sk/…b1349281.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
7.11.07 19:25

K té hmotnosti kočárku:

• náš první kočár pro první mimi byl Tako Natálie, takový typ jaké používá doteď asi tak polovina maminek, vážil 15,5kg, zvedala jsem ho málo a s nechutí
  • 18 kg těžký kočár pro dvě děti je z tohoto pohledu pokrok, ale nezvedám ho vůbec (naštěstí bydlíme v rodinném domě, parkuju v přístavku), mám kočár na přepravu dětí, ne na vzpírání
  • Jané Powertvin váží 15 kg (bez korbičky nebo autosedačky)
  • pro ovladatelnost a ne/snadnost tlačení není hmotnost rozhodující, důležitá je poloha těžiště (čím blíže k řidiči a níže tím to jde lehčeji, „jezevčík“ se starším dítětem vepředu není tedy ideální), kvalita uložení kol (dobře „klouzající“ ložiska, ideálně plášťovaná) a „nahuštění pneumatik“. Čtyřkolový Baby Welt se dvěma nestejně těžkými dětmi se otáčí „na fleku“ jednou rukou, podstatně jednodušeji než tandemy „za sebou“.
  • neporovnatelné je i ovládání kočáru s předními koly (kolem) napevno a volně otáčivými/otáčivým.

Škoda, že si to člověk nemůže zkusit dopředu. V prodejnách mají dvojčatových kočárů minimum, většinou jen „na objednávku“. Na ulici nás občas zastavují maminky, vyptávají se na kočár a se a chtějí si to zkusit, mám pro ně pochopení, tak se vydejte do ulic, odchyťte si vhodnou skupinku a zkuste si to taky.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
11.8.13 14:17

Ahoj maminy, které máte děti kratičce po sobě, můžete mi doporučit nějaký dobrý sourozenecký kočárek? Budeme mít kluky 13m od sebe. Uvítám i negativní zkušenosti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
11.8.13 14:31

@Nikca_Ko Co od kočárku čekáš? BUdeš s ním jezdit autobusem? Kde bydlíte? Potřebuješ se dostat do výtahu? Za sebe rovnou říkám, že ideální kočár neexistuje, každý má své pro a proti :)

Tady ti asi bude houfně doporučován Phil and Teds. Je super do terénu, je malý, skladný, použitelný pro 1 nebo dvě děti. Ale já z něj nejsem vůbec nadšená :? Nemá téměř žádný nákupní košík, blbá manipulace s dítkem, které leží na hlavní sedačce a nad ním je druhé dítko v DK. A poslední dobou nás těžce štvaly téměř pořád píchnuté pneumatiky :roll: To byl fakt očistec.
Dál máme ABC Design ZOOM, ale rovnou říkám, že je to tank. Je těžký (18kg), absolutně nevhodný do autobusu, není moc do terénu. Ale děti mají dost prostoru, sedačky můžeš libovolně sestavit, na podvozek se dá nacvaknout autosedačka. Má velký nákupní koš. Já jsem s ním ale spokojená ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12153
11.8.13 15:10

Já sama zvažovala abc design tandem. Nakonec jsem si pořídila baby jogger city select s druhou sedackou a sadou na korbičku. Nevím jak se s tim jezdí se 2 dětmi (místo dcerky máme andilka) ale s 1 dítětem byl na ovládání super. Věřím že I se 2 dětmi, že to nebude o moc horší. Nevýhoda byla, že byl dost široký na projetí uličky v autobuse, ale to by v ČR neměl být takový problém. lze složit s oběmi sportovními sedačkami. Potíž, sedačky jsou od půl roku, do té doby korbičku. Není asi tak hluboká jako u jiných kočárků. To jsou asi ty nevýhody, vedle vysoké ceny. Výhody jsou skvělé ovládání, možnost změnit z kočárku pro 1 dítě na 2 děti, obrovský košík ke skvělým přístupem. Já sama ho koupila kvůli vysoké slevě, kterou jsem na něj dostala, jinak bych si také nedovolila do něj jít a šla bych asi do toho abc design tandem. Z klasických tandemu mi přišel nejprostornější a na rozdíl od zoom téhož výrobce je trošku kratší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama