Kočička nám rodí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 17.05.19 10:46
Kočička nám rodí

Zdravím chci se zeptat, kdo máte zkušenost, dnes nám začalo rodit kočička je taková domácko venkovní, náš mazel. První kotátka, na porod si přišla domů první kotátko se narodilo o půl 9 kočička udělala vše potřebné akorát byla taková zmatená ač má bedýnku s dekou atd utekla z bedny v patře dolů do koupelny, napřed na kočičí záchod a pak z něj vylezla a porodila u myvadla na zemi na dlažbě, v rukavích jsem tedy kotátko přendala do bedýnky kočka se starala v bedně sežrala placentu očistila atd, myslela jsme že zustane v bedně nechali jsme ji v klidu s kotetem, jdem se podívat a ona se s ním usídlila na kočičím wc krytém, no asi tam má více soukromí a rozhodla se tedy rodit tam:D Vadí to něčemu příjde mi to divné? Ted jsou tam 2 nebo možná 3 kotátka není tam vidět, pořád je v záchodku. Jak na potvoru jsem hi brzo zrána nevyčistila ač to dělá deně tak tam není ani čisto 8o No kde by mě napadlo že bude chtít být zrovna tam :nevim: Mám ji tam tedy v klidu nechat? Myslíte že až bude hotova že z tama vyleze?:)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinePetula306
Kecalka 450 příspěvků 17.05.19 10:48

Náš kocur se tam schovával, když měl strach. Cítí tam bezpečí a klid. Nechala bych ji tam.

Ou
Echt Kelišová 7850 příspěvků 17.05.19 10:48

Nech ji tam - kočky jejich pach uklidňuje, proto si tam zalezla.

Lucynka_v
Stálice 100 příspěvků 12 inzerátů 17.05.19 10:54

Nechali jsme ji v klidu, ale jdem se podivat - proste jako v porodnici :-D

histep
Závislačka 4878 příspěvků 17.05.19 11:14

Určitě ji nech tam a v klidu, moc jí nerušte, jen občas jít zkontrolovat. Ona si s tím poradí.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 17.05.19 12:28

Tak snad z tama nekdy vyleze :)

stinga
Kelišová 7415 příspěvků 17.05.19 12:37

A co pak budete dělat s koťátkama? je to papírová kočka a na koťátka máte zájemce?
Jinak bych kočce asi někde blízko toho wc připravila nějakou krabici, bedýnku, vystlala a třeba si kočka přeleze a koťátka přendá

baimoli
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 17.05.19 14:23

Naše kočička udělala to samé, první kotě porodila na gauči, pak ho popadla do tlamy a zalezla do kočičího záchodu v garáži. Pak tam porodila ještě 4. Počkali jsme 2 dny a dali jí tak takovou látkovou boudu, přendali jsme kočku i koťata a záchod vyčistili. Teď bydlí kočka ve skříňce s koťatama mezi igelitovýma pytlema..Vybrala si to sama. Radím počkat po porodu, až se situace uklidní a taky ji přestěhovat. Ale taky si nejspíš vybere sama, kde se cítí v bezpečí.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 17.05.19 15:28

Tak už porozeno 5 kotátek, o 3 už máme zájemce a jedno nebo 2 jsme schopni si nechat :) Kočička to papírová není ale uplná klasická krátkosrstá kočička to není její maminkaje taková dlouhosrstá stříbrná:) Takže fakt jedno porodila v koupelně na zemi a zbytek v tom krytém záchudku:) Ted jsme víko oddělali že se teda podíváme a že je dáme všechny do čistého. V rukavicích jsem předělala kotátka matka za nimi šla záchod ale hned jak jsem uklidila to wc tak kočka s jedním kotátkem v tlamě šupala hned pod ten poklop toho záchodu na wc. Což je blbý že:) tak jsme ju dali do bedýnky a nad bednu jsme dali ten wc poklop a je tam. Ted ale potřebuji vymyslet co ji dát nad tu bedýnku( máme takovo zelenou na zeleninu) aby to měla jako kryté asi chce přítmý. abych ji mohla sestrojit ten záchudek, aby měla kam jít. Nechci aby si je zase odnesla do záchodu na písek :nevim: Zatím teda kočka nežere a nepije leží u nich kojí a spí.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 17.05.19 15:30

Zdá se že ji ta bedýnka nevadí, jen by chtěla mít něco nad sebou tak nevím jak to vymyslet

histep
Závislačka 4878 příspěvků 17.05.19 15:34

@Renitko Určitě chce co největší pocit bezpečí - takže krytou tmavou boudu. Udělala bych přes tu přepravku nějaký „stan“ z tmavé deky, na jedné straně otevřený.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 17.05.19 15:41

Nebo me napadlo máme těch beden víc tak převrátit druhou dát ji jako by trochu šikmo aby tam mohla vejít mamina dát ji jako střechu a přes vrch třeba deku lehkou

histep
Závislačka 4878 příspěvků 17.05.19 15:43

@Renitko Vím, které bedny máš na mysli, to by asi šlo, dát navrch jednu vzhůru nohama a napříč a pak zakrýt, mamina proleze a prckové stejně ještě pár týdnů nikam nepůjdou.

Lynette
Echt Kelišová 8755 příspěvků 17.05.19 15:45

@Renitko Já bych jí udělala normálně bunkr jako malým dětem - krabici s dekou a nad to hodit deku třeba přes dvě židle tak, aby ta deka nesklouzávala. :nevim:

stinga
Kelišová 7415 příspěvků 17.05.19 15:51

@Renitko no já jsem se ptala, co bude s koťátky, teď teda zájemce máte, ale kočička může za necelé 3 měsíce rodit znovu, a co budete pořád dělat s koťátky - je všude hrozně překočkováno, nejlepší by bylo ji dát po čase od porodu vykastrovat, budete mít klid vy i kočička

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama